‘Közterületek’ kategória archívum
Folytatódik a rendszám nélküli autók elszállítása Csepelen
2024. december 13. péntekMegújult a Táncoló lány szobor és környezete
2024. december 3. keddCsepel.hu
Felújították és átadták a Csikai Márta szobrászművész által készített és 1984-ben felállított Táncoló lány szobrát és annak környezetét.
A beruházásról a képviselő-testület a 2024. évi költségvetés elfogadásakor határozott, a projekt megvalósítását a Csepeli Városfejlesztési Nonprofit Kft. végezte. A beruházás keretében megtörtént a Táncoló lány szobrának tisztítása, a medence burkolatának és a teljes medence gépészeti rendszerének felújítása, valamint új vízvezeték kiépítése medencevilágítással. Ezen kívül megvalósult a tér vízelvezetési rendszerének újjáépítése, beleértve a vízelvezető folyókák létesítését is. A korábbi burkolatok megújítása és az összes növényállomány cseréje, valamint új növények telepítése szintén része volt a projektnek. A tér két oldalán található, Szent Lászlóhoz kapcsolódó falfestmények elkészítése várhatóan jövő tavasszal fejeződik be. (tovább…)
Óvodai átalakítás Csepelen: kiállt a nevelőtestület a racionalizálás és a fejlesztések mellett
2024. november 28. csütörtökCsepel.hu
Több száz, hamarosan ezer gyerekkel kevesebb jár óvodába Csepelen, mint tíz évvel ezelőtt. Ez Budapest drámai népességcsökkenését mutatja. Az óvodapedagógusok száma ennél is drasztikusabban csökken. Az önkormányzat javaslata szerint megtartanák az ellátásra fordított pénzt, amit az állami normatíva mellett évi 1,4 milliárd forinttal egészítenek ki. Viszont összeköltöznének a félig üresen működő óvodák. Így kevesebb épületet kell fűteni és fenntartani, mellette a pedagógushiányt is lehet kezelni.
A megtakarítást fejlesztésekre, például az óvodai helyiségek klimatizálására és béremelésre költenék. A csütörtökön megszavazott javaslatot az óvodai pedagógusok, vezetők is támogatják. A pártok azonban ellenzik, és még a problémákról való konzultációt sem támogatják: a Fidesz-MSZP-Momentum és a kutyapárt nem szavazta meg a javaslatot. (tovább…)
Közpark és oktatóközpont épülne a Francia-öbölben
2024. október 24. csütörtökCsepel.hu
Csepel városrészét érintő két telepítési tanulmánytervről tartottak lakossági fórumot a polgármesteri hivatalban október 22-én. Az egyik a II. Rákóczi Ferenc út 175/d. szám alatti telephely közterületi határa rendezéséről, a másik egy Szállító utcai vendéglátó, rekreációs komplexum és parkrendszer kialakításáról szól. A tanulmányterveket az Urbanitas Kft. készítette.
Ennek véleményezését a lakosság bevonásával és a nyilvánosság biztosításával kívánják elérni. Az egyeztetésen részt vett Gyulai István, a csepeli önkormányzat főépítésze. (tovább…)
Gyalogátkelőhelyeket építenek a II. Rákóczi Ferenc úton is
2024. október 18. péntekCsepel.hu
Döntés értelmében a csepeli önkormányzat az illetékes Főváros helyett vágott bele a gyalogátkelőhelyek építésébe. Miközben Budapest vezetése nem tartotta fontosnak feladata elvégzését, a kerületi városvezetés 2023. júliusában 21 tervezési szerződés megkötésével összesen 25 db új zebra létesítésére szerződött.
Az önkormányzat mielőbb szeretett volna belevágni az építkezésbe, azonban a Főváros illetékes cégével, a Budapest Közúttal az egyeztetések elhúzódtak. Pedig információink szerint nemcsak személyes, hanem online egyeztetések is zajlottak, ennek ellenére a szükséges forgalomtechnikai hozzájárulásokat csak 1 év után kapták meg. (tovább…)
Távol maradtak az október 6-i megemlékezéstől a csepeli politikai pártok
2024. október 6. vasárnapCsepel.hu
Az Aradi vértanúk emléknapja alkalmából koszorúztak ma délelőtt Csepel elöljárói. A Szentmiklósi útnál lévő emlékműnél koszorúzott az önkormányzat nevében Borbély Lénárd polgármester, Pákozdi József és dr. Busa Gabriella alpolgármesterek, valamint dr. Vincze Anikó jegyző. A megemlékezésen lerótták tiszteletüket a Közösen Csepelért Polgári Egyesület és a Vitézi Rend képviselői is.
A csepeli politikai pártok képviselői nem vettek részt a megemlékezésen. (tovább…)
Megújulás közösségi tervezéssel
2024. szeptember 27. péntekCsepel.hu
Mint arról korábban beszámoltunk közösségi tervezéssel újulhat meg a Kossuth Lajos utca. A közterület korszerűsítése egy európai uniós pályázat az Egészséges Utcák Program keretében valósulhat meg.
Amennyiben sikerül elnyerni a támogatást, a Károli Gáspár utca és a Görgey Artúr tér közötti szakasz teljesen újjáépül. (tovább…)
Ötven fát ültettek a Csete Balázs sétánynál
2024. szeptember 26. csütörtökCsepel.hu
A 10 millió Fa Alapítvány és a Henkel Magyarország Kft. felajánlásával ötven fát ültettek el a Csete Balázs sétány környezetében, az Ady lakótelepen és a Táncsics Mihály utcában. A faültetésben a Budapesti Gazdasági Egyetem hallgatói, a Tesco, valamint a csepeli önkormányzat munkatársai segítettek.
Az eseményen részt vett Pokorny Lia, Oroszlán Szonja és Trokán Nóra színművész is, akik jelenlétükkel a faültetés fontosságára hívták fel a figyelmet. (tovább…)
Szervezetten zajlott a védekezés az árvíz ellen
2024. szeptember 22. vasárnapCsepel.hu
Szeptember 21-én a reggeli órákban 829 centiméteren tetőzött a Duna Budapestnél, ami azt jelenti, hogy a vízállás 62 centivel alacsonyabb, mint a 2013-as nagy árvíz idején, s megkezdődött a lassú apadás. Feszült napok előzték meg az árhullám közeledtét. Már az első előjelzésekkor bejárást tartott a veszélyeztetett csepeli területeken Borbély Lénárd polgármester, valamint a helyi védelmi bizottság, a katasztrófavédők, a rendőrkapitányság, a közterület-felügyelet, a vízügy és más érdekelt szervek munkatársai.
Naponta többször és éjszaka is körbejárták az árteret, hogy kitereljék és biztonságba helyezzék az ott élő embereket¸ s lehetőség szerint megóvják az anyagi javakat. Elmondhatjuk: a mentési munkálatokat szervezetten végezték, rendkívüli esemény nem történt. (tovább…)
A rendőrség lezárta a dunai árteret
2024. szeptember 19. csütörtökCsepel.hu
Szerda délután két órakor újabb megbeszélést tartottak a dunai árvíz elleni védekezés szakemberei a polgármesteri hivatal épületében, majd Borbély Lénárd polgármester vezetésével helyszíni bejárásra indultunk a veszélyeztetett területekre. Jelen voltak a rendőrkapitányság, a közterület-felügyelet, a katasztrófavédelem munkatársai és az önkormányzat felelős vezetői.
A legfőbb figyelem most arra irányul, kik tartózkodnak még az ártéren belül, akiket ki kell onnan terelni és szükség esetén gondoskodni róluk. (tovább…)









