Döbbenetes nyilatkozatot tett március 15-én Karácsony Gergely az ATV Egyenes Beszéd című műsorában. Az MSZP-Párbeszéd miniszterelnök-jelöltje arról beszélt, hogy ha megszerzi a parlamenti többséget, akkor azonnal felfüggeszti a demokráciát.
Karácsony 16 és fél perces interjújának első 12 perce a megszokott mederben csordogált: választások, összefogás, Jobbik-kérdés. A balliberális miniszterelnök-jelöltnél ezután viszont elpattant valami és megmutatta valódi arcát.
Az alaptörvény módosításának parlamenti elutasításával bebizonyosodott, hogy Magyarországon kizárólag a kormánypártok veszik figyelembe az emberek akaratát – emelte ki November 21-i csepeli sajtótájékoztatóján Németh Szilárd országgyűlési képviselő, a Fidesz alelnöke, az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának alelnöke.
Az őszi népszavazással kapcsolatban a képviselő elmondta, október 2-án a magyarok többsége nemet mondott a kötelező betelepítési kvótákra, és az emberek elutasították az agresszív betelepítési politikát. Magyarországon több mint 3 millió szavazott nemmel, Csepelen ez a szám meghaladta a 21 ezret. (tovább…)
A pártelnök még arra sem vette a fáradságot, hogy szavazzon a migránsellenes alkotmánymódosítás ügyében. Azzal mentegette magát, hogy éppen nyilatkozott egy újságírónak.
Saját pártja köreiben is egyre többen árulóként beszélnek róla, aki végső soron Gyurcsány Ferenc oldalára állt. Felidézik, hogy korábban a határokon túl élő magyarok állampolgársága ügyében is “elfelejtett” szavazni.(tovább…)
A Jobbik végül beállt azok mellé, akik illegális határátlépők százezreinek kötelező betelepítését tennék lehetővé
Az MSZP megtapsolta, Gyurcsányék ujjongtak a Jobbik hazaárulásán, a Klub Rádió hallgatói pedig ma arról szavaznak:indokolt-e a demokraták választási összefogásába a Jobbikot is bevenni? Az elemzők szerint azonban a kormány alkotmány-módosítási kudarca hosszabb távon valójában nyereség lesz.
Az alábbiakban az Inforádió által megszólaltatott elemzők véleményét olvashatják. (tovább…)
A Jobbik, amely szerint hazaárulás nem megszavazni az idegen népesség kötelező betelepítését tiltó alkotmánymódosítást, nem szavazta meg az alkotmánymódosítást. Ezzel beálltak az illegális migránsok tömeges betelepítését szorgalmazó pártok mellé. Az MSZP-Jobbik-DK-Együtt-PM-LMP közösen maradt távol a szavazástól.
133 képviselő igen szavazata helyett csak 131-en voksoltak a módosításra. Az Országgyűlés keddi ülésén szavazott az alaptörvény hetedik, Orbán Viktor miniszterelnök által javasolt módosításáról, amely tiltaná idegen népesség Magyarországra telepítését.
A Jobbik szerint hazaáruló az, aki nem szavazza meg a mai alkotmánymódosítást. A Jobbik közben egy komolytalan kifogással pont ere készül.
Ez az egész olyan, mint amikor egy katona azért nem menti meg a hazáját, mert a reggeli kemény tojás nem volt elég kemény, vagy mert nyomja valami a bakancsban a lábujját. (tovább…)
Joxkey Ewign Larry Martin Hagman néven született 1931. szeptember 21-én. Édesanyja, Mary Martin színésznő volt a Broadway-en, édesapja, Benjamin Jack Hagman ügyvéd, később kerületi ügyész volt. 5 éves korában szülei elváltak és a továbbiakban a nagymamájánál élt Texasban és Kaliforniában. 1938-ban édesanyja leszerződött a Paramountnál és alkalmanként őt is szerepeltette. 1940-ben édesanyja hozzáment Richard Hallidayhez és megszületett Larry húga, Heller. A szigorú Black-Foxe Military Instituteban tanult, majd amikor anyja visszament a karrierje miatt New Yorkba, Hagman visszatért a nagymamájához Kaliforniába, amikor azonban meghalt, csatlakozott édesanyjához.
Aztán 14 éves korában bentlakásos iskolában tanult, ahol rászokott az italozásra. Ez a későbbi életében, problémákat is okozott. 1946-ban visszaköltözött Weatherford-ba, a szülővárosába és ott egy rancson dolgozott az apja egyik barátjának vállalatánál. A Weatherford High nevű iskolába járt, egy dráma osztályban, ahol beleszeretett a színpadba. Így kezdte színházi színészként a karrierjét. Tehetséges volt és a helyi előadásokon kis szerepei voltak, majd 1949-ben elvégezte a középiskolát és édesanyja azt ajánlotta, hogy a színészet legyen a szakmája. (tovább…)
A Csepeli Városgazda Zrt. közreműködésének köszönhetően, a Cseriti Pont Csepel Adománybolt megnyitotta kapuit 2015. május 6-án. Az első negyedév tapasztalatai alapján elmondható, hogy a lakosságnak van igénye ilyen típusú boltra mind vásárlói, mind adományozói oldalról. Az adománybolt vezetője Sáhy Gábor, meglepően pozitív fogadtatást tapasztalt, a Cseriti Adománybolt hálózat leglátogatottabb üzletei közé sorolja a legújabb csepeli Cseriti Pontot.
A visszajelzések pozitívak, a vásárlói és adományozói kedv töretlenül emelkedik, ami tovább segíti a Szövetkezetet deklarált céljainak elérésében a foglalkoztatás, a szociális vásárlási lehetőség biztosítása, és a környezetvédelem területén. Potenciális igény látszik egy, akár a jelenlegi bolt alapterületének többszörösén működő, Cseriti raktáráruház működtetésére. Sáhy Gábor bízik abban, hogy a Cseriti és a kerület kapcsolata tovább erősödik, és akár társadalmilag több területen is hasznos tevékenységek, szolgáltatások képében jelenik meg a lakosság mindennapjaiban. (tovább…)
Az Index alkotmányjogi panasza alapján hozott keddi határozatában az Alkotmánybíróság kimondta: a rendőrökről intézkedés közben készített fotók nyilvánosságra hozásához nem szükséges előzetes hozzájárulás.
Az Alkotmánybíróság kedden aláírt határozatában megállapította, hogy a rendőri intézkedésről készült képfelvétel az érintett rendőr hozzájárulása nélkül is nyilvánosságra hozható, ha a nyilvánosságra hozatal nem öncélú, vagyis közérdeklődésre számot tartó eseményről a nyilvánosság tájékoztatását szolgálja. (tovább…)
A Tavares-jelentés tartalmáról, következményeiről és politikai súlyáról beszélt Rétvári Bence a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium államtitkára, valamint Harangozó Gábor szocialista parlamenti képviselő az M1 A Lényeg című műsorában.
A közelmúltban fogadta el az Európai Parlament azt a Rui Tavares által készített, Magyarországról szóló jelentést, mely több tekintetben is aggasztónak tartja a jogállamiság helyzetét hazánkban. A magyar parlament ezt követően határozatot fogadott el, amelyben visszautasítják a jelentést és azt a próbálkozást is, hogy az EP „gyámság alá helyezze” az országot. Rétvári Bence államtitkár szerint ez nem csak elfogadhatatlan, de jogilag is szabálytalan.