‘Kitüntetés’ kategória archívum

Fővárosi elismerések: csepelieket is díjaztak

2012. november 16. péntek

Csepel.hu

Tarlós István, Budapest főpolgármestere a főváros napja alkalmából díszpolgári címeket és elismeréseket adott át november 16-án. Az ünnepélyes díjátadón öt csepeli illetőségű személy munkásságát ismerték el Németh Szilárd, Csepel polgármestere felterjesztése nyomán.

Fatér Károly olimpiai bajnok labdarúgó, kimagasló sportteljesítményéért Pro Urbe Budapest díjat vehetett át, Dombainé Arany Verát a csepeli Humán Szolgáltatások Igazgatóságának munkatársát a csepeliekért végzett kiemelkedő és példaértékű szakmai munkájáért a Budapestiek Esélyegyenlőségéért létrehozott Zalabai Gábor díjjal jutalmazták. A Főváros Közbiztonságáért járó Dr. Barna Sándor Emlékérmet pedig Sághi Jenő, a Csepeli Közterület- felügyeleti Csoport vezetője kapta, a csepeli közbiztonság javításáért. A Masat-1, első magyar műhold alkotóit is jutalmazta Budapest elöljárósága, a Budapesti Műszaki Egyetem alkotógárdája, – köztük a csepeli Bükkfejes András, és Czifra Dávid- is Pro Urbe díjat vehetett át. (tovább…)

Nemzetőrként fékezte meg az indulatokat

2012. november 13. kedd

Csepel.hu

A Csepel Örökség díjjal kitüntetett 85 esztendős, Ráckevén élő Forgács Jánosról mindenképpen meg kell említeni, hogy a nemrég elhunyt feleségével hét gyereket nevelt fel, 38 unokája és 18 dédunokája van. „Feleségemmel együtt vallásos családban éltünk, s eleve sok gyereket szerettünk volna” – emlékezik vissza a fiatalságára.

Forgács János Csepelen született, itt végezte el az elemi és a polgári iskoláit. A katonaságnál rádiós tisztnek osztották be 1948-ban. Amikor úgy látta, hogy a honvédség nem csak a haza védelméről szól, le akart szerelni, de politikai tisztje közölte vele: „Sokba kerülne az magának…” Szolgált Pécsen, Kaposváron, Kecskeméten, Táborfalván, Budapesten. (tovább…)

A 100 éves Tamás Ilonka néni Magyar Becsület Rendet kapott

2012. október 24. szerda

Felvidék Ma

Áder János, Tamás Aladárné Szűcs Ilona és Fehérné Tamás Judit, a kitüntetett lánya (Fotó: MTI)

Október 23-án Budapesten a Parlamentben Magyar Becsület Rend kitüntetést kapott Tamás Aladárné Szűcs Ilona, Balogvölgy tanítónője. Ilonka néni a Magyar Becsület Rend első kitüntetettje.

Az állami elismerést Orbán Viktor miniszterelnök és Kövér László házelnök jelenlétében Áder János államfő adta át, Magyarország és a nemzet érdekében tanúsított kiemelkedő szolgálat és hősiesség elismerése jeléül. (tovább…)

Európa: Háborúkból békébe

2012. október 14. vasárnap

Magyarország az Európai Unió tagállamaként üdvözli, hogy 2012-ben az EU-nak ítélték a Nobel-békedíjat

Külügyminisztérium, Csepel.hu, Csepel.info

Az elismerésről döntő norvég Nobel-bizottság indoklása szerint a szervezet hat évtizedes története során hozzájárult a demokrácia és az emberi jogok ügyének előmozdításához Európában, illetve segített a háború kontinenséből a béke kontinensévé változtatni a földrészt. Közlemény.

A Nobel-bizottság kiemelte azt is, hogy az Európai Unió története során közelebb hozta egymáshoz Franciaországot és Németországot, és a szervezethez csatlakozni kívánó országoktól mindvégig megkövetelte a demokratikus normák betartását. (tovább…)

Csepel díszpolgára lett Csötönyi Sándor

2012. július 21. szombat

Monokli.com

Csepel újjáépítésének 300. évfordulója alkalmából rendezett ünnepségsorozat alkalmából a XXI. kerület képviselőtestületének döntése értelmében díszpolgári címet adományozott Csötönyi Sándornak.

A Magyar Ökölvívó Szakszövetség elnöke korábban a helyi egyesület sportolójaként és később edzőjeként rengeteget tett a városrész sportéletéért, ráadásul 1976 óta a kerület lakója. Rajta kívül egykori sportolóként hazánk egyetlen szabadfogású birkózó világbajnoka, Kovács István részesült hasonló kitüntetésben. (tovább…)

„Csak szívvel-lélekkel lehet gyereket nevelni…”

2012. július 9. hétfő

Csepel.hu

Dobákné Tábori Zsuzsanna

Németh Szilárd polgármester előterjesztésére a Pedagógusnap alkalmából Bárczy István Díjat kapott Dobákné Tábori Zsuzsanna, a Hétszínvirág Óvoda óvodapedagógusa.

Az emlékérmet a Fővárosi Önkormányzat épületében Tarlós István főpolgármestertől június 5-én vette át. Az óvónőt munkahelyén, a Kiss János altábornagy utcai óvodában kerestük meg, ahol éppen felújítási munkálatok zajlottak.  (tovább…)

Prokop Péter-díjat kapott dr. Szabó Ferenc jezsuita író

2012. június 28. csütörtök

Csepel.hu

Fotó: Bede Orsolya

Dr. Szabó Ferenc jezsuita író, költőnek, a magyar irodalom nemzetközi hírű tudósának, a Vatikáni Rádió magyar adásai, valamint a Távlatok című lap szerkesztőjének, a magyarság érdekében nemzetközi téren több évtizeden át kifejtett tevékenységéért 2012. június 27-én Prokop Péter-díjat adományoztak. Csepel 300. jubileumi évében a díjat dr. Varga Lajos püspök adta át az Erdei Éva Galéria Kvasznay Péter Termében.

A Kálócfán született dr. Szabó Ferenc 1953-ban lépett be a jezsuita rendbe. Az 1956-os forradalmat követően elöljárói kérésére elhagyta az országot. Teológiai tanulmányait az eegenhoveni főiskolán végezte, pappá Brüsszelben szentelték. 1967-től munkásságát meghatározta a Vatikáni Rádió magyar műsorának szerkesztése, melyet 25 éven keresztül végzett. (tovább…)

Bárczy István Díj csepeli pedagógusoknak

2012. június 10. vasárnap

Csepel.hu

Mint arról már a Csepel.hu is beszámolt, június 5-én a Fővárosi Önkormányzat épületében két csepeli pedagógus is Bárczy István Díjat vehetett át Tarlós István főpolgármestertől: Dobákné Tábori Zsuzsanna, a Hétszínvirág Óvoda óvodapedagógusa és Tóth Zoltán, a Mészáros Jenő Speciális Általános Iskola igazgatója.

Németh Szilárd polgármester még januárban terjesztette fel a két pedagógust az elismerésre az alábbi indoklásokkal: Dobákné Tábori Zsuzsanna „magas fokú szakmai igényességével, munkásságával eredményesen szolgálja a csepeli gyermekek óvodai nevelését”, Tóth Zoltán pedig „a tanulásban akadályozott tanulók nevelése-oktatása terén elért kiemelkedő szakmai tevékenysége, sikeres közéleti és vezetői munkája elismeréseként” érdemelte ki a Bárczy István Díjat. (tovább…)

Így vigyáznak a dolgozók biztonságára a Siemens transzformátorgyárában

2012. június 1. péntek

Hrportál.hu

Fotó: Siemens.hu

Gyárlátogatásra invitált a Siemens, amit kár lett volna visszautasítani. A több százezer munkatársat foglalkoztató világcég 42 évvel ezelőtt vásárolta meg a Csepel Transzformátorgyárat.

A bejáráson megismerhettük a cég munkabiztonsági gyakorlatát, de volt itt lézervágó, gombolyító, jó munkásarcok és a babérokra éhes munkáltatóknak érdekes európai munkavédelmi díj is. (tovább…)

Demjén: A Kossuth-díjat nem vettem volna át Gyurcsánytól

2012. március 16. péntek

Indavideó

Ákos szerint súlya van a díjnak, amit majd magyarázhat, Szentandrássy István fia pedig környezetismeret órára fotózta Orbánt.

index.hu