‘Gyász’ kategória archívum

Gyász: Meghalt Som Lajos

2017. október 30. hétfő

ORIGO, Mr.gabee, Csepel.info

Forrás: Bors

Meghalt Som Lajos, a Piramis együttes alapító basszusgitárosa. A zenész halálhíre hétfőn jelent meg a Facebookon.

70 éves korában meghalt az egykori Piramis alapító basszusgitárosa, Som Lajos. A hírt többek között egykori barátja, Tasnádi Péter is megosztotta Facebook-oldalán. Mi utoljára akkor írtunk róla, mikor idén nyáron kórházba került egy korábbi lábsérülés eldurvulása miatt. A zenészt még 2012-ben kirabolták, és ahogy földre lökték, kifordult a lába. (tovább…)

Elbúcsúztatták Tóth II. Józsefet – egy bronzszobor őrzi majd az emlékét

2017. október 27. péntek

Csepel.hu

A Csepeli temetőben elbúcsúztatták Tóth II. József labdarúgót, az egykori Aranycsapat utolsó élő tagját, Csepel és Budapest díszpolgárát október 26-án. A legendás futballista 88 éves korában október 9-én hunyt el.

A temetésen Sipos Jenő, a Magyar Labdarúgó Szövetség szóvivője és Borbély Lénárd polgármester mondott gyászbeszédet. Mindketten kiemelték, hogy Tóth II. József korának kiemelkedő labdarúgója volt. Borbély Lénárd megemlítette, hogy november 25-én egy bronzszobrot lepleznek le a Béke téren, amely Czibor Zoltánt és Tóth II. Józsefet, a két legendás csepeli focistát ábrázolja.

(tovább…)

Veronai busztragédia: a beépített ülések miatt éghettek bent emberek

2017. október 24. kedd

Ripost

A 17 em­ber­éle­tet kö­ve­telő, ma­gyar di­á­kok­kal és kí­sé­rő­ik­kel teli busz terv­rajza és hi­va­ta­los ülés­rendje meg­döb­bentő do­logra vi­lá­gít rá…

A veronai tragédia után mindenki arról beszélt, vajon hányan élték túl, hány diák tudott kimenekülni a lángok martalékából. Kiderült, hogy sajnos 17-en vesztették életüket a buszbalesetben, 25-en pedig megsérültek. Az áldozatok között egy csepeli lány is volt. (tovább…)

Karambol Csepelen

2017. október 20. péntek

Mr.Gabee, Csepel.info

Mr.Gabee fotója

A katasztrófavédelem információi szerint összeütközött két személygépkocsi Budapest XXI. kerületében, a Szent László utca és a Festő utca kereszteződésében. Az első hírek szerint két sérültje van a balesetnek.

A műszaki mentést végző fővárosi hivatásos tűzoltók áramtalanították a járműveket.

Október 26-án helyezik végső nyugalomra az Aranycsapat utolsó tagját

2017. október 20. péntek

Blikk

Október 26-án, délután 14 órakor kísérik utolsó útjára a Csepeli Temetőben Tóth II Józsefet. Az Aranycsapat utolsó tagja október 9-én 88 éves korában távozott az élők sorából.

A korábbi 12-szeres válogatott, csepeli színekben NB I-es bajnok labdarúgót az Magyar Labdarúgó Szövetség és a Csepeli Önkormányzat is saját halottjának tekinti.

Szívszorító: megszólalt Aradszky László megtört felesége – így talált rá az elhunyt énekesre

2017. október 10. kedd

Blikk

Aradszky László

Aradszky László felesége hiába kérlelte férjét, lassítson, nem tette. Az énekes vallotta, hogy akkor él, ha a színpadon van. Naptára egészen szilveszterig tele volt koncertekkel. A 82 éves táncdalénekest a két fellépése közötti egyik szabadnapján ragadta magával a halál.

Éva, az összetört feleség most képtelen a rengeteg koncert lemondására. A Borsnak zokogva mesélte, hogy semmi előjele nem volt annak, hogy László meghal.

(tovább…)

Újabb híres csepeli halt meg – Nepp József, a Mézga család és a Dr. Bubó alkotója

2017. október 9. hétfő

MTI, Inforadio.hu

Elhunyt Nepp József Kossuth- és Balázs Béla-díjas rajzfilmrendező, forgatókönyvíró – tudatta családja hétfőn. A magyar mozgókép mestere címmel is kitüntetett művészt életének 84. évében, október 6-án váratlanul érte a halál. Temetéséről később intézkednek.

Nepp József 1934. június 23-án született Csepelen, a Képzőművészeti Főiskola elvégzése után került a Pannónia Filmstúdióba. Első műve, a Szenvedély című rajzfilm szakított a mesehagyománnyal és új korszakot nyitott a karikatúrastílusban rajzolt aktuális, groteszk, sőt abszurd történetekkel. 1964-ben készült a Gusztáv-sorozat, a máig legnépszerűbb magyar rajzfilmsorozat, amelynek Dargay Attila és Jankovics Marcell mellett ő a szülőatyja. A Mézga-család, majd a Dr. Bubó tévésorozat sikerében is nagy szerepe volt, nem véletlenül nevezik őt az animációval foglalkozó filmtörténészek a magyar animáció mindenesének. (tovább…)

Gyász: Elhunyt Tóth II. József, az Aranycsapat csatára

2017. október 9. hétfő

Csepel.hu

Nyolcvannyolc esztendős korában elhunyt Tóth II. József világbajnoki ezüstérmes labdarúgó, aki a magyar futball aranykorában 12-szer lépett pályára a válogatottban – adta hírül az MTI.

Az egykori csatár haláláról a család tájékoztatta a Magyar Labdarúgó Szövetséget, amely saját halottjának tekinti a játékost.  (tovább…)

Elhunyt Aradszky László – itt vannak a dalai és az utolsó interjúja

2017. október 9. hétfő

Alon.hu, Blikk

Elhunyt Aradszky László táncdalénekes. A hatvanas évek egyik legnagyobb sztárelőadója vasárnap este halt meg, életének 83. évében – közölte a család hétfőn az index.hu-val.

Aradszky László 1963-ban lett országosan ismert, amikor megnyerte a Magyar Rádió Tessék választani! című könnyűzenei versenyét Még ide-oda húz a szív című dalával. Három évvel később a Made in Hungary című versenyben győzött az Isten véled, édes Piroskámmal, utóbb ez lett Magyarország első aranylemeze – a korongból azóta mintegy 300 ezer példány fogyott.

(tovább…)

„…a legnagyobb szigorúság a kompromittáltakkal szemben…”

2017. október 6. péntek

Csarnai Márk, Metszet.info

 

Október hatodika minden évben az 1849-ben Aradon kivégzett tizenhárom honvédtiszt, valamint az ugyanekkor Pesten meggyilkolt Batthyány Lajos, Magyarország első alkotmányos miniszterelnökének emléknapja. A bécsi forradalom évfordulójára időzített kivégzéssorozat a levert szabadságharc utáni megtorlások tetőpontja volt. Az aradi tizenhárom mellett azonban volt további három, ugyanitt, de más időben kivégzett honvédtiszt, valamint egy vezérőrnagy, aki a várbörtönben hunyt el. Ormai Norbert és Kazinczy Lajos honvédezredesek, Ludwig Hauk alezredes, illetve Lenkey János neve talán nem olyan ismert, mint tizenhárom mártírtársaiké, holott ők is annak a bosszúhadjáratnak az elszenvedői voltak, melynek következtében közel 144 főt végeztek ki.

A dicsőséges tavaszi hadjárat katonai sikerei ráébresztették a bécsi udvart, hogy egyedül képtelen úrrá lenni a magyarországi helyzeten, ezért Ferenc József 1849. május 1-én levélben kért támogatást I. Miklós orosz cártól, aki nyolc nappal később ünnepélyes nyilatkozatban jelentette be, hogy a magyar szabadságharc leverésére indul. A cári seregek Ivan Fjodorovics Paszkevics tábornagy vezetésével 1849 júniusában érkeztek Magyarországra. A 370 ezres osztrák-orosz túlerővel szemben a magyar hadsereg összlétszáma mindössze 132 ezer fő volt. Az ország emberi és gazdasági erőben a kimerülés felé tartott. Mindezek minden tisztánlátó ember számára világossá tették, hogy a küzdelem kimenetele eldőlt. Bem augusztus 9-i temesvári veresége után Kossuth lemondott, és a török határ felé menekült. Őt követte aztán a − Szent Koronát Orsovánál elásató − Szemere Bertalan miniszterelnök és kormányának több tagja is. A polgári és katonai hatalom Görgei Artúrra szállt, aki 1849. augusztus 13-án Világosnál letette a fegyvert Fjodor Vasziljevics Rüdiger orosz tábornok előtt. Ezzel a gesztussal a magyar hadsereg kifejezte, hogy nem Ausztriát tekinti legyőzőjének és hogy a szabadságharc leveréséhez két nagyhatalom katonai erejére is szükség volt. A magyar erők Görgei felhívására sorra megadták magukat, utoljára október 2-án a Klapka György vezette Komárom kapitulált. (tovább…)