‘Kitüntetés’ kategória archívum

Kossuth-díj Borbély Mihálynak

2014. április 15. kedd

Csepel.hu

Kossuth-díj Borbély MihálynakMegosztott Kossuth-díjjal gyarapodott kerületünk kulturális dicsőséglistája. Borbély Mihály, a Vienna Konservatorium Budapest professzor tanára március 14-én az Országházban, mint a Vujicsics együttes tagja, megosztott Kossuth-díjat vehetett át Áder János köztársasági elnöktől, Kövér Lászlótól, az Országgyűlés elnökétől és Orbán Viktor miniszterelnöktől.

Az indoklás szerint a Vujicsics zenekar tagjaként a Kárpát-medencei délszláv népzenei tradíciót közkinccsé formáló, egyedi hangzásvilágot kiérlelő, példaértékű művészi pályafutásuk, valamint a zenei örökség áthagyományozása érdekében végzett sokoldalú tevékenységük elismeréseként kapták ezt a fontos díjat, ami a népek közötti kultúra közvetítésének az elismerése is egyben.
(tovább…)

A magyarok ünnepe Nagyszalontán- Bocskai-díj Borbély Lénárdnak

2014. március 18. kedd

Csepel.hu

A magyarok ünnepe Nagyszalontán- Bocskai-díj Borbély Lénárdnak

Borbély Lénárd országgyűlési képviselő, Csepel alpolgármestere 2014. március 15-én kerületünk testvérvárosában, Nagyszalontán a Kossuth-szobornál mondott ünnepi beszédet „a magyarok ünnepén”.

Ebből az alkalomból az alpolgármester Török László polgármestertől megkapta a nagyszalontai magyarság érdekvédelmi szövetsége által alapított Bocskai-díjat.

(tovább…)

Elismerés a sörfőzdének

2014. március 3. hétfő

Budapestvideo.hu

A Fővárosi Közgyűlés 2013. november 14-i ülésén elfogadta a csepeli Rizmajer Sörfőzdének adományozandó Budapest Márka címet. Az elismerést február 27-én Tarlós István főpolgármester és Németh Szilárd XXI. kerületi polgármester adta át a sörfőzdének Csepelen.

Németh Szilárd kapta a szalontai Bocskai Díjat

2013. december 18. szerda

Csepel.hu

Németh Szilárd csepeli országgyűlési képviselő és polgármester kapta 2013-ban a nagyszalontai magyarság érdekvédelmi szövetsége által alapított Bocskai-díjat.  A díjat azzal a szándékkal alapították 2010-ben, hogy kitüntessék a hajdúváros magyarságáért, a magyarság megmaradásáért kiemelkedő munkát végzőket.

A kitüntetést elsőként a magyar iskola, az Arany János Elméleti Líceum közössége, majd a Toldi néptánccsoport kapta, tavaly pedig Dánielisz Endre helytörténész vehette át.

(tovább…)

Birkózás: Sastint, Wöllert és Bánkuti Zsoltot is díjazták

2013. december 11. szerda

Csepel.hu

A birkózóknál is kiosztásra kerültek az év felnőtt és utánpótlás-díjai, a sportági szövetség hagyományos, karácsonyi összejövetelén. Az utánpótlás nevelésért kitüntető címet Bánkuti Zsolt a Csepeli Birkózó Club edzője vehette át.

A felnőtteknél az Év (női) versenyzője a világbajnok Sastin Marianna lett, míg párja és trénere Wöller Ákos az Év edzője címet vehette át a gálán.

(tovább…)

Kitüntette Egerszegi Krisztinát és Lámfalussy Sándort Áder János

2013. augusztus 21. szerda

Hirado.hu

A köztársasági elnök a Magyar Szent István Rend kitüntetést adta át az ötszörös olimpiai bajnok úszónőnek és a közgazdásznak az államalapítás ünnepe alkalmából Budapesten, a Sándor-palotában.

A Magyar Szent István Rend – a Mária Terézia királynő által 1764. május 5-én alapított Szent István Rend megújításaként – a Magyarország érdekében tett legkiemelkedőbb különleges érdemek, kimagasló életművek, nemzetközi téren szerzett jelentős értékek elismerésére szolgál.

(tovább…)

MOL Új Európa Alapítványa “Tehetséggondozásért díj” Király Istvánnak

2013. július 17. szerda

XLSport.hu

A MOL Új Európa Alapítványa “Tehetséggondozásért díj”-jal ismerte el Király István kick-box szakedző, a csepeli Halker-KiralyTeam Kick-box Akadémia elnök-vezetőedzőjének, a Magyar Pointfighting Kick-box Válogatott szövetségi kapitányának többéves, utánpótlásnevelésben végzett eredményes munkáját.

Király István kick-box edző, Budapest A magyar felnőtt és az utánpótlás-válogatott szövetségi kapitánya, VI. danos nagymester, a a Halker-KirályTeam Kick-box Akadémiának alapítója és vezetőedzője. Az Akadémiát 8. éve a világ legeredményesebb kick-boksz klubcsapataként tartják számon, közel 200 növendékük között 10 felnőtt és 27 utánpótlás világbajnok edz. Nagy figyelmet fordít a hátrányos helyzetű fiatalokra, Sportintegrációs Programjának keretében kiváló roma sportolói mentorként segítik fiatalabb társaikat. Ő karolta fel többek között a háromszoros világbajnok Veres Richárdot, aki Londonban futhatott az olimpiai lánggal.

(tovább…)

MOL Tehetséggondozásért Díjat kapott Király István

2013. március 6. szerda

MOL.hu, Csepel.hu

Idén is kiosztották a utánpótlás nevelésben kiemelkedően teljesítő szakembereknek, és tanároknak a MOL nevével fémjelzett Tehetséggondozásért Díjakat. A csepeli Halker-KirályTeam Kick-box Akadémia alapítója és vezetőedzője Király István hetedmagával vette át a kitüntető címet március 5-én.

A MOL Új Európa Alapítvány nevében Somlyai Dóra az Alapítvány kurátora valamint Ónodi Eszter színművésznő az Alapítvány újonnan felkért jószolgálati nagykövete együtt köszöntötte azt a nyolc tanárt és edzőt, akik példaértékű munkájuk elismeréseként vehették át a MOL Tehetséggondozásért Díjakat. Az elismerést évről évre olyan áldozatkész tanárok, edzők és szakemberek kapják, akik számtalan fiatal tehetséget, későbbi sikeres sportolót vagy művészt indítottak el a pályájukon.

(tovább…)

Átadta az érmet Gyurta Dániel, négyezren tapsolták meg

2013. január 14. hétfő

Kisalföld.hu

Gyurta Dániel gesztusát a norvég sajtó külön is méltatta, a hétvégi rendezvényen négyezren tapsolták meg, amikor átnyújtotta az emlékérmet a tavaly elhunyt barátja szüleinek.

Szerte Norvégiában nagy visszhangot váltott ki Gyurta Dániel gesztusa, a norvég sajtó külön is méltatta, a helyszínen pedig négyezren tapsolták meg a magyar olimpiai bajnokot azon a szombat esti, hamari ünnepségen, amelyen átnyújtotta az emlékérmet a tavaly elhunyt barát, az olimpiai második, világ- és Európa-bajnok versenyzőtárs Alexander Dale Oen családjának. (tovább…)

Kitüntetést kapott az Egressy

2012. december 11. kedd

Csepel.info, Mr. Gabee

Az Egressy Béni Református Művészeti Középiskola 2012. december 7-én átvetette “PRO ARTIBUS ÉRDEMRENDET” ünnepélyes keretek között.

A díjátadón ezen kívül az intézmény tanárai közül kiváló munkájuk elismeréseként kitüntetést vehetett át: Balog Norbert zongoraművész, Varga István klarinétművész, Bernáth Ferenc gitárművész.

csepel.info