MOL.hu, Csepel.hu
Idén is kiosztották a utánpótlás nevelésben kiemelkedően teljesítő szakembereknek, és tanároknak a MOL nevével fémjelzett Tehetséggondozásért Díjakat. A csepeli Halker-KirályTeam Kick-box Akadémia alapítója és vezetőedzője Király István hetedmagával vette át a kitüntető címet március 5-én.
A MOL Új Európa Alapítvány nevében Somlyai Dóra az Alapítvány kurátora valamint Ónodi Eszter színművésznő az Alapítvány újonnan felkért jószolgálati nagykövete együtt köszöntötte azt a nyolc tanárt és edzőt, akik példaértékű munkájuk elismeréseként vehették át a MOL Tehetséggondozásért Díjakat. Az elismerést évről évre olyan áldozatkész tanárok, edzők és szakemberek kapják, akik számtalan fiatal tehetséget, későbbi sikeres sportolót vagy művészt indítottak el a pályájukon.
A most díjazásra kerülő nyolc pedagógust a 2012. évben beérkezett több mint 1000 jelölt közül az Új Európa Alapítvány kuratóriuma választotta ki. Az idei díjátadó ünnepségen mutatkozott be az Alapítvány új jószolgálati nagykövete Ónodi Eszter Jászai Mari díjas színművésznő, a Katona József Színház művésze. A MOL Tehetséggondozásért díj erkölcsi és anyagi elismerés egyben, melynek értéke személyenként 500.000 forint.
„Testesítsd meg azt, amit tanítasz, és csak azt tanítsd, amit megtestesítesz. Az elismerésben részesülő négy tanár és négy edző tökéletesen képviseli mindezt, sőt többet is, jobb szakembereket elképzelni sem tudok a gyermekeink és a jövő nemzedéke számára. Erre a példamutatásra pedig ma óriási szükség van” – mondta el Somlyai Dóra az Új Európa Alapítvány kurátora a díjátadón. A 2012. évi MOL Tehetséggondozásért Díjat olyan kiváló pedagógusok vehették át, mint Durányik László kórusvezető (Kecskemét), Endrész Gyöngyi kémiatanár (Miskolc), dr. Kiss Géza matematikatanár (Budapest) és Megyimóreczné Schmidt Ildikó zongoratanár (Pécs).
A sportszakemberek között Halla Péter párbajtőredző (Budapest), Herpai József sakkedző (Szeged), Horváth Árpád kézilabdaedző (Tatabánya) és Király István kick-box edző (Budapest) részesült az elismerésben. A korábbi hagyományoknak megfelelően a díjátadón a MOL Tehetségtámogató Program korábbi nyertesei léptek fel. Így élvezhették a jelenlévők a 14 éves Králik Abigél játékát, aki a tavaly díjazott Ácsné Szily Évánál kezdte hegedű tanulmányait. A díjátadó másik fellépője pedig a most 15 éves Balogh Ádám zongorista volt, az idei díjazott, Megyimóreczné Schmidt Ildikó tanítványa. Mindketten a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Különleges Tehetségek előképzőjének hallgatói.
A díjátadó esemény keretében az Alapítvány meghirdette az idei MOL Tehetségtámogató Program Sport felhívását is, amelyre március 29-ig várják azoknak a 10-18 év közötti tehetséges és eredményes sportolóknak a pályázatait, akiknek eszközvásárláshoz vagy utazási költségeik kifizetéséhez anyagi segítségre van szükségük. A pályázati információk a www.ujeuropaalapitvany.hu oldalon találhatók meg.
A 2012. évi MOL Tehetséggondozásért Díj kitüntetettjeinek rövid méltatása:
Tanárok
Durányik László karnagy, Kecskemét
1995 óta tanít a kecskeméti Kodály Iskolában, ahol megalapította és jelenleg is vezeti a Miraculum gyermekkart, az Aurin leánykart és a már leérettségizett lányokból megalakult Aurin nőikart. Tanítványaival az elmúlt években számos hazai és nemzetközi versenyről, fesztiválról tértek haza győzelmekkel, díjakkal. 2006-ban a leánykar olimpiai bajnok lett a Kínában megrendezett kórusolimpián. Feladatuknak tekintik a magyar kultúra hagyományainak ápolását és olyan fiatalok nevelését, akik elkötelezettek a kóruséneklés iránt.
Endrész Gyöngyi kémiatanár, Miskolc
28 éve tanít a miskolci Földes Ferenc Gimnáziumban, idén érettségizteti osztályfőnökként a hatodik osztályát. Számos diákja jutottak be az OKTV és a rangos Irinyi kémiaverseny döntőjébe, utóbbiban öt alkalommal első helyezést értek el. Eddig négy tanítványa vett részt a Nemzetközi Kémia Diákolimpián. Szigorú és következetes tanár, ugyanakkor jól ért a kamaszok nyelvén, tudja őket motiválni. Részt vett a kétszintű érettségi kidolgozásában, társszerzője és lektora érettségire felkészítő tankönyvnek és feladatgyűjteménynek.
dr. Kiss Géza matematikatanár, Budapest
20 éven át szülővárosában, a kisújszállási Móricz Zsigmond Gimnáziumban, majd 2004-től a budapesti Apáczai Gimnáziumban tanított. 2009 óta a Fazekas Mihály Gimnázium tanára, 2010-től vezetőtanára. Elhivatott személyisége páratlanul ösztönzően hat a matematikát megismerni és felfedezni vágyó gyerekekre, a sokszor elzárkózó tehetségekben kialakítja az egészséges versenyszellemet és a versenytársak tiszteletét. Diákjai az OKTV-n és a legrangosabb országos matematika versenyeken évről évre a legjobbak között végeznek.
Megyimóreczné Schmidt Ildikó zongoratanár, Pécs
Közel 30 éve elkötelezetten, szeretettel tanít a pécsi Liszt Ferenc Zeneiskolában, 2010-óta pedig a Pécsi Művészeti Gimnáziumban és Szakközépiskolában is. Volt növendékei számtalan dobogós helyezést, kiemelt nívódíjat nyertek az országos és nemzetközi zongoraversenyeken. Balogh Ádám tanítványa 2011-től a Zeneakadémia Kivételes Tehetségek Előképző Tagozatának hallgatója. A tanárnő módszertani előadásokat tart, konferenciákon szerepel, zenei rendezvényeket szervez. Zenepedagógusi munkáját számos országos kitüntetéssel ismerték el.
Edzők
Király István kick-box edző, Budapest
A magyar felnőtt és az utánpótlás válogatott szövetségi kapitánya, VI. danos nagymester, a a Halker-KirályTeam Kick-box Akadémiának alapítója és vezetőedzője. Az Akadémiát 8. éve a világ legeredményesebb kick-boksz klubcsapataként tartják számon, közel 200 növendékük között 10 felnőtt és 27 utánpótlás világbajnok edz. Nagy figyelmet fordít a hátrányos helyzetű fiatalokra, Sportintegrációs Programjának keretében kiváló roma sportolói mentorként segítik fiatalabb társaikat. Ő karolta fel többek között a háromszoros világbajnok Veres Richárdot, aki Londonban futhatott az olimpiai lánggal.
Halla Péter vívóedző, Budapest
1975 óta foglalkozik utánpótlás neveléssel, 2003 óta a Vasas edzője. Az egyesület párbajtőr szakágának vezetése mellett a budapesti Bocskai István Általános Iskolában tart tantervben szereplő vívóórákat, megszerettetve így gyerekek százaival a sportot. Tanítványai a korosztályos világversenyeken rendre dobogós helyezéseket érnek el, az egyesület mára az egyik legeredményesebb utánpótlás nevelő bázissá vált. Gyermekszeretete, céltudatossága vezet eredményre, fontosnak tartja a kölcsönös tiszteletet és a partnerséget.
Herpai József sakkedző, Szeged
Több mint 25 éve tanít matematikát és sakkot a szegedi Tisza-parti Általános Iskolában. Ez idő alatt rengeteg gyermekkel ismertette meg a sakkot, közülük sokan kiemelkedő eredményeket értek el hazai és nemzetközi szinten. Ő volt első edzője Lékó Péter nagymesternek, a jelenlegi legjobb magyar sakkozónak, valamint Papp Petra női nagymesternek, sakkolimpikonnak. Tanítványai az országos csapat és egyéni bajnokságokon évről-évre dobogón állnak. A sakk iránti elkötelezettségét a tanítás és a gyermekek iránt érzett önzetlen szeretet motiválja.
Horváth Árpád kézilabdaedző, Tatabánya
A tatabányai Kodály Zoltán Általános Iskola testnevelő tanára, 33 éve ismerteti és szeretteti meg a diákokkal a kézilabdázást, és nevel ki tehetséges utánpótlást a Grundfos Tatabánya KC számára. Csapatai diákolimpiákon 24 alkalommal jutottak az országos döntőbe, az országos kézilabda utánpótlás bajnokságokon számos alkalommal végeztek dobogós helyen. Az iskola két alkalommal nyerte el „Az ország legjobb utánpótlás nevelést folytató iskolája” címet, sok serdülő, ifjúsági és felnőtt válogatott kezdett nála sportolni.
Forrás: Csepel.hu
Gratulálok a díjhoz, és további sikereket kívánok!
Ismeretlenül is gratulálok a vezető sportembernek, további sikereket kívánok !