Csepel.hu
Németh Szilárd csepeli országgyűlési képviselő és polgármester kapta 2013-ban a nagyszalontai magyarság érdekvédelmi szövetsége által alapított Bocskai-díjat. A díjat azzal a szándékkal alapították 2010-ben, hogy kitüntessék a hajdúváros magyarságáért, a magyarság megmaradásáért kiemelkedő munkát végzőket.
A kitüntetést elsőként a magyar iskola, az Arany János Elméleti Líceum közössége, majd a Toldi néptánccsoport kapta, tavaly pedig Dánielisz Endre helytörténész vehette át.
Németh Szilárd méltatásában kiemelték, hogy országgyűlési képviselőként az elsők között állt az egyszerűsített honosítás mellé. Így mintegy 10.500 nagyszalontai és Nagyszalonta környékén élő magyar kaphatta vissza magyar állampolgárságát. Idén tavasszal Németh Szilárd polgármester és Borbély Lénárd alpolgármester segítsége is hozzájárult ahhoz, hogy mintegy 130 család kapott ingyenes vetőmagcsomagot, ősszel pedig beindulhatott az Arany Tulipán ösztöndíj program. Ennek köszönhetően 93 gyermek iratkozott be az iskolakezdő magyar osztályokba és kapott vissza nem térítendő iskolakezdési támogatást. Németh Szilárd mellé állt annak a kezdeményezésnek is, hogy az Arany János Elméleti Líceum számára egy új iskolaépületet hozzanak létre, és személyesen tárgyalt erről Orbán Viktor miniszterelnökkel. Így közel 3 millió euróból egy új, impozáns iskola épülhet meg a közeljövőben, tantermekkel, bentlakással, menzával – hangsúlyozta a méltatás.
Forrás: Csepel.hu
Nagyon megérdemelte Csepel polgármestere a kitüntetést! Több mint egy évtizede Csepel kiemelt segítséget nyújtott ugyanis Nagyszalontának. A Csonka Torony megjavításában, iskolák egyházi közösségek tan- és művészeti könyvekkel való ellátásával, csereüdültetések szervezésével, beteg gyerek és felnőtt műtétjének segítésével és számtalan egyéb szolgálattal állt Csepel Nagyszalonta mellé. Nagyon fájt, hogy ezt “elfelejtették” amit bizonyít a Duna TV Nagyszalonta bemutatása is. Amikor a felújított csonka toronyról beszéltek egy szót sem ejtettek a csepeliek önzetlen éveken keresztül tartó anyagi és erkölcsi segítségéről. Legalább köszörültek valamit a csorbán!
Nagyon sok olyan közpénzébe került Csepelnek a hombárfejű kitüntetése, amely pénzek eltüntetésével a hombárfejű évekig az elődeit vádolta, és azt helyettük Ő tüntette el!
Tolvaj eetásak! És a 23 millió román????
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.
Zsonyó írta: “Több mint egy évtizede Csepel kiemelt segítséget nyújtott ugyanis Nagyszalontának.”
Ebben az esetben nem Németh Szilárdnak járt volna a Bocskai Díj, hanem a tíz évvel ezelőtti polgármesternek! Németh Szilárd nem a partiumi magyarokkal barátkozik, hanem a lengyelekkel!
10 évvel ezelőtt Gáneşti volt a fő testvérváros.
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.
Azért óvatosságból megmaradt Fiume is testvérvárosnak, Kádár apánk szülőhelye! 😛 😀
Egy szoci hogy írhatja, hogy Fiume. Nem Fiume, hanem Rijeka, ahogy a Szt.Imre téren is látható. A fejetlen Kádár is Rijekában született.
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.
Nem kádár miatt
Haj de fáj ez megint a szocialistáknak és a seggüket nyalóka gerinctelen Írásjelnek, aki ha jól tudom, a bukott Pabar.
Béla! Ön fogalom zavarban szenved. Az említett személynél az Ön állítása nem áll meg. Más megbukni, vagy megbuktatni. Érti. Dehogy érti. Horváth András ügye? 😉