Életének 60. évében, hosszú, súlyos betegség után elhunyt Igaz László Péter, a Budapesti Komplex Szakképzési Centrum Weiss Manfréd Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégium tanára
Pályafutását a Magyar Néphadseregnél kezdte, a Szolnoki Repülőtiszti Műszaki Főiskolán végzett. Tartalékos állományba kerülése után polgári munkájának is a műszaki világot választotta, és a Budapesti Műszaki Egyetemen gépészmérnöki végzettséget szerzett. (tovább…)
Frissítés: Harrach Péter cáfolta az Együtt képviselőjét
Csepel.info
Együtt a csapat
Rubovszky György országgyűlési képviselő halálhírével élt vissza dr. Szabó Szabolcs, az Együtt politikusa. Szabó azt használta ki, hogy Fidesz-KDNP képviselője a halála miatt már nem tudja megvédeni sem magát, sem a pártját.
Rubovszky György súlyos betegen is ellátta választói parlamenti képviseletét. Így történt, hogy kerekesszékkel és oxigén palackkal is bement a Parlamentbe dolgozni. Tudta milyen közegben van, hogy a politikusok között van, aki lelkiismeret furdalás nélkül képes bárkit bármiért kigúnyolni. Ezért egyedül, segítség nélkül közlekedett. Aligha gondolhatta, hogy végül – a halála után – majd éppen emiatt fognak rajta és a pártján élcelődni. (tovább…)
Meghalt Rubovszky György kereszténydemokrata országgyűlési képviselő, közölte a kisebbik kormánypárt elnöke az MTI-vel. Semjén Zsolt úgy fogalmazott: Rubovszky György, a KDNP alapító tagja, országgyűlési képviselője szerdán este „nemes lelkét visszaadta teremtőjének”.
A KDNP honlapján található életrajz szerint Rubovszky György 1944. február elsején született Budapesten. Édesapja ügyvéd, édesanyja pedagógus volt. Két felnőtt gyermeke és egy óvodás leány unokája van. (tovább…)
14 esztendeje hunyt el Knézy Jenő (†58), a magyar televíziózás egyik kiemelkedő alakja. A sportriporter 1971-től haláláig dolgozott a Magyar Televízióban, számos olimpiáról világ- és európa-bajnokságról tudósított. Szállóigévé vált köszöntése volt a “Jó estét, jó szurkolást!“, amit ő maga talált ki, később le is védette. Hogy mennyire sokoldalú volt, az a következő összeállításból kiderült.
1995-ben a Ferencváros focicsapata a Grasshoppers otthonában játszotta le első meccsét a Bajnokok Ligája főtábláján. Knézy Jenő eksztázisban közvetítette végig a Fradi 3-0-s diadalát (tovább…)
1 évvel ezelőtt, 2016. június 6-án tragikus hirtelenséggel, 70 évesen hunyt el Aigner Szilárd.
A szakembertől videóüzenetben búcsúztak kollégái, honlapjukon, az eumet.hu-n tették közzé utolsó felvételét – ez is egyike azoknak a videóknak, amiket ő úgy hívott, Nyakkendő nélkül. Ahogy írják, Aigner Szilárdot életének minden percében a meteorológia foglalkoztatta. (tovább…)
Még mindig felfoghatatlan, pedig már kilenc éve történt. A kétszeres olimpiai bajnok Kolonics György a pekingi játékokra készült, amikor egy edzés közben életét vesztette. Azt tervezte, ha nyer az olimpián, befejezi az élsportot és családot alapít. Bár kenuzni a Lágymányosi Spartacusban kezdett, de hamar a Csepel SC-be került, amelyhez aztán haláláig hű maradt.
Az összesen 15 világbajnoki címig jutó Kolonics György éveken át vezette a magyar kenusok ranglistáját, tízszer lett az év kenusa Magyarországon. 2008. július 15-én edzés közben egy résztáv végén rádőlt a kísérő motorcsónakra, s elvesztette eszméletét. Kozmann György és edzője, Ludasi Róbert szívmasszázzsal és mesterséges lélegeztetéssel igyekeztek életben tartani, de nem jártak sikerrel, ahogy a kiérkező mentők sem: a halál szívtágulattal járó szívizombetegség, következményes heveny balszívfél-elégtelenség miatt állt be.
Kolonics György emlékére 2009-ben kitüntetést alapítottak: a Kolonics-díjat minden évben az év legjobb utánpótláskorú kenusának adják át. Róla nevezték el a magyarországi Világkupa-verseny C1 500 méteres számát, halála napján minden évben fáklyás evezést szerveznek Csepelen. Amit az idén is megtartottak, és persze a cepeli önkormányzatnál sem feledkeztek meg a kiemelkedő csepeli sportolóról. Július 15-én délelőtt a csepeli önkormányzat nevében Németh Szilárd polgármester és Borbély Lénárd alpolgármester koszorút helyezett el Kolonics György sírjánál a Farkasréti Temetőben.
Szívszorító részletek láttak napvilágot a húsvéthétfőn történt horrorisztikus motoros tragédiával kapcsolatban. Ernőt a kisfia szeme láttára gázolta halálra egy 42 éves motoros a csepeli II. Rákóczi Ferenc út mentén egy horgászbolt előtt. Az út másik oldalára igyekvő férfi azonnal szörnyethalt.
A motort vezető Viktor rendkívül súlyos, életveszélyes sérüléseket szenvedett. Az ütközés olyan erejű volt, hogy az egyik lába le is szakadt a balesetben. A történtekről a Bors is beszámolt. Viktort mentőhelikopterrel szállították kórházba, az orvosok azonban hiába küzdöttek heteken keresztül az életéért, május 25-én, az egyik fővárosi intézményben elhunyt. (tovább…)
89 éves korában elhunyt Sir Roger Moore. A színész Svájcban halt meg, halálhírét a közösségi média felületein közölték, azt írják, egy rövid, de nehéz rákkal való küzdelem után halt meg.
“Mély fájdalommal kell megosztanunk a szörnyű hírt, hogy édesapánk, Sir Roger Moore, ma elhunyt” – olvasható a bejegyésben.Roger Moore egy ideje rákbetegséggel küzdött, Svájcban halt meg. Zárt körű temetését Monacóban tartják majd. (tovább…)
Usztics Mátyás Facebook-oldalán a család hozzájárulásával közölték vasárnap délután a szomorú hírt, miszerint életének 68. évében elhunyt az ismert színművész, a Nemzeti Kamara Színház alapító-igazgatója.
Usztics Mátyás 1949. április 9-én született Penészleken. 1977 és 1980 között a Színház- és Filmművészeti Főiskolán tanult. 1968-tól 1971-ig a Nemzeti Színházban, 1973 és 1975 között a Szolnoki Szigligeti Színházban dolgozott, majd 1975 és 1978 között a 25. Színház és a Népszínház tagja volt; 1978-1990 között a Mafilm volt a munkahelye, később szabadfoglalkozásúvá vált. A 2000-es évek elején alapította a Nemzeti Kamara Színházat, amelynek haláláig igazgatója volt. Több tv-filmben játszott, köztük az Angyalbőrben és a Kisváros című sorozatban. Szinkronszínészként is dolgozott. (tovább…)