‘Gyász’ kategória archívum

Törölték a polgármestert gyalázó, hazug cikkeket

2015. augusztus 14. péntek

Gyomorforgató előzményei voltak a politikai támadásnak

Csepel.info

Horváth Gyula DK-s politikus valamint Tóth Mihály korábbi MSZP-s polgármester is példátlanul aljas és hazug vádakkal támadták Borbély Lénárd polgármestert

A Blog.hu szolgáltatója törölte a csepeli MSZP-hez és a Demokratikus Koalícióhoz közel álló blogok oldalairól azokat a hazug cikkeket, amelyekben azzal vádolták Borbély Lénárd polgármestert, hogy közpénzből fizette édesapja temetését és halotti torát – értesült a Csepel.info. A polgármester csütörtökön nyílt levélben cáfolta a vádakat, és közzé tette az édesapja halálával kapcsolatos dokumentumokat a kórházi számláktól a temetési költségeken keresztül a terembérleti szerződésig és számláig bezárólag. Valamennyi szerződésből és számlából kiderült, hogy személyesen ő maga, és nem az önkormányzat volt a szerződéskötő és a fizető fél.

A gyalázkodásban érintett balliberális politikusok azonban még kitartanak. Gy. Németh Erzsébet DK-s politikus, Horváth Gyula, a csepeli DK politikusa és a balliberális pártok 2014-es polgármester-jelöltje, Dobák István, az MSZP csepeli politikusa és Tóth Mihály korábbi MSZP-s csepeli polgármester még a Facebook-oldalukon hirdetik a rágalmazó cikkeket vagy azok tartalmát. Természetesen ezzel együtt még senki nem kért elnézést közülük a döbbenetesen és példátlanul aljas és hazug politikai támadásért. Ahogy azonban kiderült, a történteknek nem kevésbé gyomorforgató előzménye van. (tovább…)

Rágalmakra és hazugságokra reagált a csepeli polgármester

2015. augusztus 13. csütörtök

Csepel.hu

001

2015. augusztus 2-án súlyos betegség után elhunyt Borbély Lénárd csepeli polgármester édesapja. Ez néhány politikusnak feldobott labda lett arra, hogy részvétnyilvánítás helyett súlyos vádakkal támadják a polgármestert.

Augusztus 12-én a Demokratikus Koalícióhoz kötődő Nyugati Fény elnevezést viselő blog hazugságoktól és rágalmaktól hemzsegő cikket jelentetett meg a polgármester édesapjának temetéséről. Ezért az alábbiakban közöljük Borbély Lénárd polgármester nyílt levelét és a temetési szertartáshoz kapcsolódó szerződéseket, számlákat egyaránt.  (tovább…)

Gyászában támadják hazugságokkal a csepeli polgármestert

2015. augusztus 13. csütörtök

Csepel.info

Horváth Gyula (jobboldalon) a DK aktivistájaként – 2014-ben ő volt a baloldal közös polgármester-jelöltje, csúfos bukását pedig nem tudja kiheverni

A Demokratikus Koalícióhoz kötődő “Nyugati Fény” című blogoldalon támadták meg az édesapját gyászoló Borbély Lénárdot. A polgármestert azzal vádolják, hogy közpénzből tartotta múlt héten pénteken az augusztus 2-án elhunyt édesapja halotti torát. A legdurvább az, hogy akik a cikkhez az információkat nagy valószínűséggel eljuttatták, tudták, hogy állításaik hazugságok. Ábel Attila alpolgármester hozzászólt a cikkhez és cáfolta a vádakat, mire a hozzászólását kitörölték. A blog Facebook-oldalán szintén törölték az alpolgármester hozzászólását, miután leírta az igazat. 

– Azt gyanítjuk, hogy Horváth Gyula korábbi balliberális polgármester-jelölt áll a hazugságok mögött. Ő és Kál Károly korábbi SZDSZ-elnök, volt pártállami titkosszolga kérdezgették a halotti torról a Csepeli Városgazdánál dolgozókat – mondta el lapunk érdeklődésére Ábel Attila alpolgármester. (tovább…)

Gyász: A Csepeli Kézilabda Sport Egyesület közleménye

2015. augusztus 12. szerda

Csepeli Kézilabda SE, Csepel.info

gyász

A Csepeli Kézilabda Sport Egyesület megrendüléssel és mély fájdalommal tudatja, hogy a hétvégén közlekedési balesetben elhunyt fiatal játékosa, Matusz Zsófia és Édesanyja.

A fiatal, tehetséges kislány több poszton is bevethető volt. Nagyobb szerepet az Országos Serdülő Bajnokságban, valamint az Országos gyermekbajnokságban kapott, de idén, az NB I ifjúsági bajnokságban is bemutatkozhatott volna… az NB I kapuját kopogtatta.

Zsófika a szakemberek szerint szép jövő előtt állt, játékostársai, edzői nagyon szerették a mindig mosolygó kislányt.

Elvesztése felfoghatatlan, feldolgozhatatlan. Együtt érzünk családtagjaival, ezúton is őszinte részvétünket fejezzük ki a gyászoló családnak!

Emlékét örökké őrizzük! Nyugodj békében Pici lány!

Csepeli Kézilabda Sport Egyesület

Csepeli kézis és édesanyja halt meg egy majosházi balesetben

2015. augusztus 11. kedd

MTI, Csepel.info, Bors, Blikk, Velvet

A balesetben elhunyt fiatal lány a Csepeli Kézilabda SE U13-as csapatában játszott

Fotó: Lakatos Péter / MTI

Fotó: Lakatos Péter / MTI

Személyautó és motorkerékpár ütközött az 51-es főút 29-es kilométerénél, Majosháza közelében, vasárnap késő délután. Az ütközés erejétől a személyautó az út menti árokba csapódott, a motorkerékpár pedig kigyulladt. A gépkocsiban utazók nem sérültek meg, azonban a motorkerékpárt vezető középkorú nő és az utasa – egy fiatal lány – a helyszínen elhunyt. A szigetszentmiklósi hivatásos és a délegyházi önkéntes tűzoltók egy vízsugár segítségével az égő motort eloltották, majd áramtalanították a járműveket. A műszaki mentés ideje alatt a rendőrség az érintett útszakaszt lezárta, a forgalom tereléséről gondoskodott. 

A keddi Bors arról számolt be, hogy az édesapa is a helyszínen tartózkodott, ő autóval követte őket. Úgy tudni, hogy a baleset után a motor kigyulladt, de nem ez okozta a tragédiát. Ezzel szemben a Blikk arról ír, hogy a 35 éves nő és 12 éves lánya az apa után haladt, szemtanúk szerint sorra hagyták le a kocsikat, de az egyik előzés során már nem sikerült visszasorolnia, és egy autónak ütközött. Többen próbáltak segíteni az anyán és lányán, de a helyszínen életüket vesztették. Információink szerint a fiatal lány a Csepeli Kézilabda SE U13-as csapatának egy tagja volt.

csepel.info

Elhunyt Czeizel Endre

2015. augusztus 10. hétfő

Origo

Elhunyt Czeizel Endre

Kedvességével, segítőkészségével és sármjával elbűvölte ismerőseit éppúgy, mint az ismeretterjesztő műsoraiért rajongó tévénézőket. Czeizel Endre genetikus már akkor celeb lett, amikor még ezt a szót nem is ismerték a hazai médiában.

Hétfő hajnalban elhunyt Czeizel Endre – tájékoztatta az orvos-genetikus lánya az MTI-t. A tudóst hosszú, méltósággal viselt betegség után, életének 81. évében érte a halál – közölte Czeizel Barbara. (tovább…)

Elbúcsúztatták Borbély Csabát

2015. augusztus 8. szombat

Csepel.info

Borbély Csaba 2015-08-07 15.41.45

A családtagok mellett több száz barát, ismerős és kolléga búcsúztatta el Borbély Csabát pénteken délután a csepeli temetőben – értesült a Csepel.info.

A csepeli polgármester édesapja súlyos betegség után hunyt el az elmúlt héten, vasárnap. A gyászszertartást Kispál György atya celebrálta. A búcsúztatáson az önkormányzat vezetése mellett sokakkal együtt részt vett Németh Szilárd országgyűlési képviselő, Török László Nagyszalonta valamint Ughy Attila Pestszentlőrinc és Pestszentimre polgármestere.

A roma holokauszt 71. évfordulójára emlékeztek

2015. augusztus 2. vasárnap

Csepel.hu

rpt10

A roma holokauszt 71. évfordulója alkalmából tartott megemlékezést a Roma Polgári Tömörülés (RPT) a Cigány Történeti-, Kulturális-, Oktatási- és Holokauszt Központban augusztus 2-án. Az egy éve átadott Szent István úti központban beszédet mondott Takács Szabolcs Ferenc, a Miniszterelnökség európai uniós ügyekért felelős államtitkára, Ilan Mor izraeli nagykövet, Langerné Victor Katalin, az Emberi Erőforrások Minisztériumának társadalmi felzárkózásért felelős helyettes államtitkára, valamint Makai István, a Roma Polgári Tömörülés elnöke. A megemlékezésen részt vett Morovik Attila alpolgármester és Danyi Béla roma holokauszt túlélő.

Az RPT nevében Makai István elnök megköszönte mindazoknak a segítségét, akik pártfogolták egy évvel ezelőtt Áder János köztársasági elnök által megnyitott roma holokauszt központ létrejöttét. Bejelentette: az épület szeptember 1-jétől nyitva tart a nagyközönség előtt. (tovább…)

Törőcsik Mari: nem tudtuk, hogy Sinkó ennyire beteg

2015. augusztus 2. vasárnap

Bors

0

Még legközelebbi kollégáit, barátait is váratlanul érte és megdöbbentette Sinkó László halála. A Kossuth-díjas művész szemérmesen kezelte betegségét, így csak családtagjai tudhatták, milyen nagy a baj.

Sinkó László, a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, Kossuth- és Jászai Mari-díjas színész 75 éves korában hunyt el. A tragikus hírről először unokaöccse, Sinkovits-Vitay András számolt be saját Facebook oldalán, igaz, rébuszokban beszélve: (tovább…)

Eltemették A nagy fogyás sztárját, Agócs Gábort

2015. július 29. szerda

Blikk

Eltemették A nagy fogyás sztárját

Eltemették Agócs Gábort (†43), A nagy fogyás sztárját, akit családja és barátai kísértek utolsó útjára a csepeli temetőben.

A több száz gyászoló között ott volt két, szintén a TV2 egykori show-jából megismert versenyző is, akik megrendültek a tüdőembóliában elhunyt társuk halála miatt. (tovább…)