A kétszeres Kossuth-díjas költő, író 86 éves volt, hosszan tartó, súlyos betegség után érte a halál.
Csoóri Sándor 1930-ban született Zámolyon, református parasztcsaládban, az irodalmi életbe 1953 augusztusában robbant be verseivel. Első kötete a következő évben jelent meg, 1958-tól szabadfoglalkozású író, 1968-tól 1988-ig a Mafilm dramaturgja. (tovább…)
Olvasonktól kaptuk az információt, miszerint sok a rendőr és a mentő van a Vermes Miklós utcaban szerda este 7 óra után.
Mr. Gabee a helyszín közelében volt és a hir hallatára a helyszínre sietett. Elmondása szerint sajnos sikertelenül végződött egy újraélesztési kísérlet. (tovább…)
83 éves korában meghalt Gene Wilder. Az amerikai színész, forgatókönyvíró és rendező régóta Alzheimer-kórban szenvedett. Halálhírét családja jelentette be.
Wilder 1933. június 11-én született Jerome Silberman néven született. Az Iowa-i egyetemen kommunikációt és színművészetet tanult, majd Nagy-Britanniába, Bristolba ment színészetet tanulni, ahol első újoncként megnyerte a főiskolák közötti vívóversenyt. (tovább…)
Életének 89. évében, augusztus 17-én este elhunyt Kovács Sándor nyugalmazott vezérőrnagy, Csepel díszpolgára, az Összefogás 1956 Örökségért Egyesület elnöke.
1927-ben született Berettyóújfalun, majd fiatalon Csepelre költözött, ahol géplakatosnak tanult. Csakhamar a katonai pályát választotta, és 1950-ben avatták gépkocsi-technikus tisztté. 1957-ben a forradalomban való részvétele miatt az elsőfokú bíróság halálra, a másodfokú tíz év szabadságvesztésre ítélte. 1963-ban közkegyelemmel szabadult. Később 1956-os emlékéremmel, a Magyar Köztársaság Arany Érdemkeresztjével tüntették ki, Csepel pedig díszpolgárává választotta.(tovább…)
Szerdán délután negyed háromkor az Óbudai temetőben vesznek végső búcsút Laux Józseftől.
Laux József hetvenhárom éves korában, rövid betegség után hunyt el augusztus 6-án. Már iskoláskorában dobolt, különböző dzsesszformációkkal lépett fel. Tizenkilenc évesen, 1962-ben alapította meg az Omegát, ő szerezte például a Kérgeskezű favágók című instrumentális szerzeményt. 1971-ben feleségével, a szövegíró Adamis Annával és Presser Gáborral kiváltak a zenekarból, és megalakították az LGT-t, amelynek Laux 1976-ig volt a dobosa. (tovább…)
2014. augusztus 6-án, 57 évesen betegség után elhunyt Bajor Imre, a Magyar Köztársasági Érdemrend tisztikeresztjével kitüntetett, Karinthy-gyűrűs színész és humorista. A Bors értesülései szerint egy budapesti kórházban érte a vég a színészt. A halálhír az agydaganatos megbetegedés ellenére váratlan volt, sokkolta Bajor környezetét, hisz még szerdán is megjelent olyan hír, hogy a beteg színész állapota javult.
Bajor Imre 1957. március 9-én született Budapesten, Hodálik Judit és Bajor Rezső Gyerekeként. Színészi pályáját már 19 évesen elkezdte az Állami Déryné Színházban. Itt öt éven keresztül dolgozott, 1989-től pedig a Játékszínben játszott, tíz évvel később pedig szabadúszó színész lett. Színházi pályája során negyven bemutatóban szerepelt. A kilencvenes évektől a Rádiókabaré állandó szereplője lett, azóta már nem is tudja mindenki, hogy az “én, a Gyula, meg az Ottó, a Tóth Ottó…” refrén tőle származik. Humoristaként felmutatott produkciójáért 1999-ben jutalmazták Karinthy-gyűrűvel. (tovább…)
73 éves korában Meghalt Laux József, az Omega és az LGT egykori dobosa és alapítótagja. A gyászhírt a zenész családja nevében Laux Ádám és Laux Thomas közölte – írja a 444.hu.
Laux József 1962-ben az egyik alapítója volt a korai Omegának. A zenész wikipédia oldala szerint az ő szerzeménye a Kérgeskezű favágók című instrumentális dal. ’71-ben Presserrel együtt vált ki az együttesből és alapították meg az LGT-t. ’76-ig volt a zenekar tagja, majd disszidált és Los Angelesbe költözött. (tovább…)
75 éves korában 2015. július utolsó napján elhunyt Sinkó László a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, Kossuth- és Jászai Mari-díjas magyar színművész, rendező, szinkronszínész, érdemes és kiváló művész, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja, írta Budakalász közösségi oldala.
“Fekete hét volt ez számomra. Tegnap távozott Sinkó Laci is az örök vadászmezőkre, talán megtesz ott is másfélmillió lépést” – írta Facebookon Juhász Árpád, akivel Sinkó a Másfélmillió lépés Magyarországon című ismeretterjesző sorozatot készítették.
A bajor rendőrség arról értesítette a müncheni magyar főkonzulátust, hogy a péntek esti lövöldözés halálos áldozatai között van egy magyar állampolgársággal is rendelkező fiatal férfi – mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.
Szijjártó Péter közölte, egyelőre csak szóban tájékoztatták a magyar külképviseletet arról, hogya holttestek azonosításakor egy kettős állampolgárságú áldozatot is találtak,az írásos megerősítés még nem érkezett meg.