A Jedlik Ányos Gimnázium megrendülten tudatja mindenkivel, hogy életének 62. évében hosszú, nehéz betegség után elhunyt Szilágyi Zsuzsánna tanárnő január 24-én.
Szilágyi Zsuzsánna 32 éven át tanította történelemre, latin nyelvre és nevelte emberségre a Jedlik Ányos Gimnázium diákjait.
Bár hivatalosan még nem erősítették meg a szomorú hírt, csepeli áldozata is van a tragikus veronai buszbalesetnek.
A Kölcsey Ferenc Általános Iskola korábbi tanulójának halálhírére sok száz barát, osztálytárs, iskolatárs, tanár és ismerős, vagy csak egyszerű, megrendült csepeli lakos jelent meg vasárnap este egy-egy mécsessel az intézmény kapui előtt. A megemlékezést Gréta egy korábbi osztálytársa kezdeményezte.
Ma nemzeti gyásznap van Magyarországon, a veronai buszbaleset halálos áldozatainak emlékére: reggel az államfő, a miniszterelnök és a házelnök jelenlétében a Kossuth téren felvonták, majd félárbócra eresztették a nemzeti lobogót, és gyászlobogót helyeznek ki a középületekre.
Az egészségügyi államtitikár szerint folyamatosan érkeznek hírek Veronából, a sérültek állapotáról. Kiderült, hogy az áldozatok közt van a BVSC egyik fiatal labdarúgója is. Ma megérkezik a negyedik súlyos sérült is Budapestre, a Honvédkórházba. A tragédia feldolgozása hosszú, nehéz folyamat lesz: a túlélők még nem fogják fel, hogy a barátaik meghaltak – derül ki az Origo helyszíni riportjából.
Meghalt Torgyán József ügyvéd, aki 1990-2002 között országgyűlési képviselő, 1991-től 2002-ig az FKGP elnöke, 1998 és 2001 között földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter volt – írja az MTI a család közleményére hivatkozva.
Torgyán József decemberben már kórházba került, akkor a szívével volt valami probléma. Az Origo elérte az egyik hozzátartozóját, aki csak annyit mondott, hogy család a közleményben írottaknál többet egyelőre nem szeretne közölni.
Orbán Viktor miniszterelnök kezdeményezésére a kormány az olaszországi buszbalesetben elhunyt áldozatok emlékére január 23-át nemzeti gyásznappá nyilvánította – közölte Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetője szombat délután az MTI-vel.
A Magyar Közlönyben megjelent kormányrendelet szerint a nemzeti gyásznapon Magyarország lobogóját ünnepélyes keretek között, katonai tiszteletadással az Országház előtt fel kell vonni, majd félárbocra kell ereszteni. A meghatározott középületeken gyászlobogót kell kifüggeszteni, illetőleg Magyarország lobogóját és az európai lobogót félárbocra kell ereszteni. (tovább…)
Megrendülten fogadtuk a budapesti diákok szörnyű buszbalesetének hírét. A csepeliek nevében őszinte részvétünket fejezzük ki az áldozatok családtagjainak.
Mielőbbi teljes felépülést kívánunk a baleset sérültjeinek!
Borbély Lénárd
polgármester
Budapest XXI. Kerület Csepel Önkormányzata
Megrendülten fogadtuk a budapesti diákok szörnyű buszbalesetének hírét. A csepeliek nevében őszinte részvétünket fejezzük ki az áldozatok családtagjainak.
Mielőbbi teljes felépülést kívánunk a baleset sérültjeinek!
Borbély Lénárd
polgármester
Budapest XXI. Kerület Csepel Önkormányzata
Az Országos Mentőszolgálat főigazgatója, valamint vezető főorvosa is a helyszínre indult. A miniszter konzultált a Heim Pál Gyermekkórház főigazgatójával, az intézmény kész a hazaérkező sebesültek fogadására. Olaszország miniszterelnöke is részvétet nyilvánított
YouTube, Kormány.hu, Csepel.info
A miniszteri sajtótájékoztató összefoglalóját a fenti videón tekinthetik meg. Videó és fotók: Kormány.hu
Tizenhat halottja, egy mesterséges kómában tartott, életveszélyes állapotú, két nagyon súlyos, tíz súlyos és tizenhárom könnyű sérültje van az éjfél előtt Olaszországban, Verona közelében történt buszbalesetnek, tizenketten sérülések nélkül élték túl a balesetet – közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.
Jelezte: nagyjából mostanra állt össze a sértetlenek listája, és “nagyjából végleges” a kórházban ápoltaké.
A magyar kormány nevében részvétét és együttérzését kifejezve Szijjártó Péter elmondta, hogy a balesetről tájékoztatta az államfőt és a miniszterelnököt. A kormányzat a hazajuttatás és a szülők kimenetelének minden költségét állja, és mindent megtesz, hogy a családok fájdalmát enyhíteni tudja – közölte. (tovább…)
Orbán Viktor is kifejezte részvétét a gyászoló családoknak – Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter sajtótájékoztatóját bejegyzésünkben tekinthetik meg
Képek: MTI/EPA/ANSA/VIGILI DEL FUOCO/Vigili Del Fuoco Handout
16-an meghaltak egy magyar középiskolás diákokat szállító autóbusz olaszországi balesetében, amely péntek éjjel történt egy veronai autópálya-csomópontnál. A busz felborult, majd egy oszlopának csapódott, végül kigyulladt. Nagyon sokan megsérültek.
Az ANSA olasz hírügynökség szerint Franciaországból hazafelé tartott a magyar iskolások busza, 14 és 18 év közötti fiatalok utaztak rajta a kisérőikkel. A baleset pedig kevéssel péntek éjfél előtt történt San Martino Buon Albergo mellett. (tovább…)