Hamarosan megkezdődik a balesetveszélyes, beteg és korhadt fák eltávolítása a Kolonics György sétány mentén – jelentette be közösségi oldalán Borbély Lénárd, Csepel polgármestere, aki hangsúlyozta: a cél az emberek biztonsága.
A sétányon több olyan fa is található, amelyek állapota jelentősen leromlott, és már nem menthetők. Ezek nemcsak viharos időben jelentenek kockázatot, hanem – ahogy a mostani hétvége eseményei is mutatták – akár szélcsendes időben is balesetet okozhatnak. A munkálatok megkezdéséhez az illetékes Pilisi Parkerdő jóváhagyását követően kerülhet sor.

