BLIKK

Hosszas betegség után tegnap örökre lehunyta szemét Davide Bowie
BLIKK

Hosszas betegség után tegnap örökre lehunyta szemét Davide Bowie
INDEX

65 éves korában, szívelégtelenségben meghalt Natalie Cole, Nat King Cole jazz-legenda lánya. Legismertebb szerzeménye a This Will Be, az Unforgettable című számáért pedig, amiben halott apjával énekel virtuális duettet, Grammy-díjat kapott. Az énekesnőnek az elmúlt években számos egészségügyi problémája volt, korábbi droghasználata miatt Hepatitis C fertőzést is kapott, amitől veseelégtelenségben szenvedett, és veseátültetésen esett át – 2009-ben ebbe majdnem bele is halt. Panaszai miatt az utóbbi időben már sok fellépését le kellett mondania, utoljára tavaly júniusban lépett fel.
Az énekesnő háromszor volt férjnél, egy fia van.
Már tizenöt éve, hogy a kilencvenes évek legellentmondásosabb popsztárja Zámbó Jimmy meghalt. Ő volt az első igazi celeb Magyarországon, akinek temetését akkor milliók követték a tévében.
A tragédia körülményei máig tisztázatlanok. A zenészt a negyvenharmadik születésnapján temették, fia Krisztián tudott talán legemlékezetesebban a nyomdokaiba lépni, ő eddig nem látott családi fotókkal is emlékezik ma édesapjára. (tovább…)
INDEX

75 éves korában meghalt Benkó Sándor, írja az MTI. A Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas klarinétos kedd este hunyt el, halála váratlanul ért mindenkit. A Benkó Dixieland Band alapítója nemzetközileg is elismert zenész volt, közel hatvan évig zenélt aktívan.
Benkó a ’40-es években kezdte a zenetanulást. Először hegedűt tanult a MÁV zeneiskolában, később szaxofonra váltott, de klarinétosként lett igazán ismert. Később villamosmérnöki diplomát is szerzett a Budapesti Műszaki Egyetemen, ahová oktatóként is visszatért: 1995-ig tanított a felsőfokú intézményben. A Benkó Dixieland Bandet 1957-ben, még középiskolásként alapította. Már a zenekar első albuma aranylemez lett, később többször is körbeturnézták a világot. Rengeteg zenei fesztiválon indultak és kaptak díjakat, aminek köszönhetően a tűrt zenekarok közé tartoztak a rendszerváltás előtt. Benkót két Pro Urbe kitüntetéssel is díjazták, 2006-ban Kossuth-díjat vehetett át, valamint megkapta a Magyar Érdemrend középkeresztjét. Annak idején a Ki mit tud? zsűrijében is évekig szerepelt.
Csepel.hu
Hosszú, méltósággal viselt betegség után elhunyt a Csepel Örökség-díjjal kitüntetett Miss József, csepeli tanár, volt önkormányzati képviselő. A család tájékoztatása szerint búcsúztatása december 4-én, pénteken 15 órakor lesz a Budapest-Csepel-Központi Református Egyházközségben (1211 Budapest, Károli Gáspár u. 13.)
Miss József már kisgyermekkora óta Csepelen élt, élete során végig a kerületért dolgozott. Fiatal éveit a Csepel Művek szakmunkásaként töltötte, azonban nem érte be a munkásélet kínálta lehetőségekkel, továbbtanult, és 1956-ban okleveles középiskolai tanári diplomát szerzett az ELTE Bölcsésztudományi Karán. (tovább…)
Blikk
Életének 85. évében meghalt Szabó László újságíró, televíziós műsorvezető – közölte a család vasárnap az MTI-vel. A tájékoztatás szerint Szabó László hosszú súlyos betegség után vasárnap hunyt el.
Szabó László 1964 és 1989 között negyedszázadig vezette a Kék fény című tévémagazint és számos bűnügyi témájú könyv szerzője volt.
gomorilap.sk
Az életének 94. évében, október 6-án elhunyt egykori magyar köztársasági elnök, Göncz Árpád temetése november 6-án, pénteken 15 órakor kezdődik az Óbudai temető 16-os parcellájánál. A Magyar Írószövetség, az Országgyűlés és a Magyar Köztársaság volt elnökének ravatalánál egykori rabtársa, Mécs Imre mond búcsúbeszédet, és Várszegi Asztrik pannonhalmi főapát vesz búcsút tőle római katolikus szertartás keretében.
A temetésen közreműködik Koncz Zsuzsa, Bródy János és Bálint András. A szertartást a Duna Televízió is közvetíti.
Mr.Gabee
A Fasang Árpád Zeneiskola megrendülten tudatja, hogy iskola tanára, Oláh Zsolt énekművész 2015. október 20. napján hosszan tartó, súlyos betegség következtében elhunyt.
A csepel.info szerkesztősége őszinte részvétét fejezi ki az intézménynek, ismerőseinek, barátainka és hozzátartozóinak. Emlékét szívünkben őrizzük.
Csepel.hu
A csepeli önkormányzat csendes megemlékezést tartott október 19-én reggel Boldog Jerzy Popiełuszko halálának harmincegyedik évfordulóján. A Popiełuszko és Vágóhíd utcák kereszteződésében található emléktáblánál az önkormányzat részéről Borbély Lénárd polgármester, Ábel Attila alpolgármester és Morovik Attila alpolgármester, a Magyar Országgyűlés nevében Németh Szilárd országgyűlési képviselő helyezett el koszorút és mécsest.
Jerzy Popiełuszko Lengyelországban a Szolidaritás szakszervezet lelkipásztoraként volt ismert. Hazafias szentbeszédeiért a kommunista párt titkosszolgálatának emberei 1984-ben elrabolták és meggyilkolták. A 2010-ben boldoggá avatott lelkipásztorra Csepel az emléktábla és az utcanév mellett a Csepeli Sport-, Szabadidő- és Rendezvényközpont területén felállított haranglábbal is emlékezik a kerület.
Csepel.hu