Arattak a Csepeli DAC versenyzői hévégén, a Vácon megrendezett U-14 és U-16 Atlétikai Bajnokság Észak-keleti terület első versenyfordulóján

Csepel.hu

A Magyar Atlétikai Szövetség 2021 évben megújította az U-14 és U-16 korosztályok versenyrendszerét. Négy területre osztották fel Magyarországot és ez alapján osztották be a területeken működő sportegyesületeket is, észak-nyugati, dél-nyugati, dél-keleti és észak-keletire. A területek elosztásának célja, hogy az országos bajnokságra a négy területről és a három versenyfordulóból csak a ténylegesen legjobb teljesítményt nyújtó, versenyszámonként összesen húsz versenyző vehessen részt. Ez egy pörgős, minőségibb bajnokságot eredményez.

A Csepeli Diák Atlétika Club az észak-keleti területre, Borsod-Abaúj-Zemplén, Heves, Nógrád és Pest megyékkel, valamint Budapesttel lett besorolva.

Május 1.-én és 2.-án került sor Vácon az észak-keleti terület atlétikai versenyeinek első fordulójára, ahol egyesületünk versenyzői kimagasló teljesítményeik alapján, huszonötször állhattak fel a dobogó valamelyik fokára és további értékes helyezéseket értek el.

Szombaton ragyogó napsütéses időben kezdődtek a versenyek, de sajnos vasárnapra nagyot fordult az időjárás, délelőtt még időnként eső és egész nap hatalmas széllökések nehezítették a versenyzők dolgát. A népes versenyzői mezőnynek nem csak egymással, hanem az időjárással is meg kellett küzdeniük. melyet jórészt sikerrel tettek.

Egyesületünk atlétái sikerrel vették az akadályokat, és nem csak a külső nehézségeket, hanem versenytársaikat is legyőzték.

Négy versenyzőnk vehetett át aranyérmet. Komáromi Ádám Mátyás az U-16 fiú 100 m síkfutásában 11,43 mp-es egyéni rekordot érő futása után, Diemer Anna Sára az U-16 leány 80 m gátfutásban 12,06 mp-es nagyszerű idejével, az U-14 leány ötösugrásban Dévald Boglárka 12,48 m-es új egyéni rekordjával és Vágó Zsófia az U-14 leány gerelyhajításban elért 38,90 m-es eredményével.

Tizenöt atlétánk állhatott fel a dobogó második fokára és vehetett át ezüstérmet. U-16 korcsoportban, a fiú 100 m síkfutásban 11,99 mp-el Nagy Levente, valamint ugyan csak ő, az U-16 fiú távolugrásban 592 cm-es ugrásával. lett dobogós. Ugyanebben a korcsoportban Tari Zoltán János magasugrásban 162 cm-el, majd 100 m gátfutásban 14,29 mp-el, míg Raffay Keve diszkoszvetésben 39,56 m-es dobásával lett ezüstérmes. Az U-16 leányok magasugró versenyében Diemer Anna Sára 158 cm-es eredményével, Szabó Henrietta súlylökésben 9,45 m-es egyéni rekordjával, majd gerelyhajításban 38,31 m-es dobásával lett második.

Az U-14 korcsoportban Szabó Bence három ezüstérmet gyűjtött, súlylökésben 11,56 m-es egyéni rekorddal, diszkoszvetésben 42,33 m-es egyéni rekorddal és gerelyhajításban 39,83 m-es dobásával. Gasztonyi Csaba 1000 m-es akadályfutásban ért másodikként célba 3:19.81 p. úgy egyéni rekorddal. Az U-14 lányok versenyében Vágó Zsófia gyűjtött be két ezüstérmet, súlylökésben 12,81 m-es új egyéni rekordja és távolugrásban 498 cm-es új egyéni rekordot jelentő ugrása után. Dévald Boglárka 13,39 mp-es futásával lett második 80 m-es gátfutásban.

Bronzérmet vehetett át az U-16 fiú távolugrásában Komáromi Ádám Mátyás 574 cm-es egyéni rekordot jelentő ugrása valamint 100 m gátfutás után, Raffay Keve 11,96 m-es súlylökését követően. Az U-16 lányok 800 m síkfutásában Varga Dominika Zoé 2:34.20 p.-es egyéni rekordot jelentő futása szintén bronzérmet ért. Fidrich Viktória gerelyhajításban 37,43 m-es, míg az U-14 korosztályban Tas Nóra Anna szintén gerelyhajításban 29,20 m-es egyéni rekordot jelentő dobásával lett harmadik.

Negyedik helyezett lett az U-16 leány súlylökésben Fidrich Viktória 9,22 m-es egyéni rekordjával.

Ötödikként végzett U-16 fiúk 100 m síkfutásában Durkó Dávid 12,23 mp-es egyéni rekorddal, Moskola Zsombor 100 m gátfutásban 14,85 mp-es egyéni rekorddal. Az U-16 lányok magasugró versenyében Pintér Nóra 155 cm- es egyéni rekordot jelentő eredményével, Diemer Anna Sára gerelyhajításban 23,94 m-el, az U-14 korosztályban Kristál Flóra 80 m gátfutásban 14,14 mp-.el, Tas Nóra Anna súlylökésben 9,05 m-es egyéni rekordot jelentő dobásával ugyancsak ötödikek lettek..

Hatodik helyezett lett U-16 leány 1500 m síkfutásban Péntek Evelin Nóra 5:28.26 p.-es új egyéni rekordot jelentő futásával, valamint az U-14 80 m síkfutásban 11,18 mp-es nagyszerű egyéni rekorddal Dévald Boglárka.

Hetedik helyen ért célba U-16 800m síkfutásban Péntek Evelin Nóra 2:38,75 p. egyéni rekorddal, Pintér Nóra 12,64 mp-es egyéni rekorddal, valamint U-14 rúdugrásban 220 cm-es eredményével lett ugyancsak hetedik Gasztonyi Csaba.

Tízedikként haladt át a célvonalon 1500 m síkfutásban 6:08.6 p.-es egyéni rekorddal Horváth Kamilla.

Tizenharmadik lett 800 m síkfutásban Bakon Alexa Ágnes 2:49.28 p.-es egyéni rekordot jelentő futásával.

Versenyzőink a nagyszerű eredményeikkel nagy lépést tettek az országos bajnokságon való részvétel felé!

Gratulálunk versenyzőknek és felkészítő edzőiknek!