Csepel.info
2021-ben Németh Szilárd még személyesen vett részt az október 23-i megemlékezésen: mára arra sem maradt senki, hogy koszorúzzon (fotó: Csepel.info Facebook oldala)
Másfél év alatt eltűnt a közéletből a Fidesz Csepelen. Október 6-án, 23-án majd november 11-én – utóbbi az 56-os forradalom csepeli leverésének évfordulója – arra nem volt erejük, hogy letegyenek egy szál virágot a hősökre emlékezve. Az MSZP és a Momentum szintén láthatatlan. A csepeli DK különcködik, ők saját 56-os megemlékezést tartottak. Hárman: egyikük a fotós volt. Közben Borbély Lénárd polgármester civil szervezetének képviselői mindenhol ott vannak, a “politikai piactér” pedig nem marad üresen: a Fidesz és az ellenzéki pártok helyét betöltötte a Tisza Párt és a Kétfarkú Kutya Párt.
A furcsa csepeli viszonyokat hamarosan felbolygatja Németh Szilárd választókerületi elnökségről való leváltása és az országgyűlési választókörzetek újratervezése. Ám információink szerint akkor sem várható radikális változás. A rezsibiztos ugyanis a Fidesz alelnöke és csepeli vezetője marad. Emellett övé a Csepel SC és a KIMBA, ő a birkózó szövetség elnöke, az ő embere vezeti a Dél-Pesti Tankerületi Központot, és ezek mellett továbbra is minden befolyását latba veti a kormányzati szervezetekben Csepel és vezetői ellen.
Rottyon a Fidesz
Az önkéntesek öthatoda, a tagok háromnegyede, a frakció több mint fele tűnt el az első év alatt Németh Szilárd mögül, miután tisztogatást kezdett abban a csepeli tagszervezetben, ahol száz százalékos támogatással választották képviselő-jelöltnek. A fogyatkozás az önkormányzati választás közeledtével folytatódott. A csepeliek egyre vállalhatatlanabbnak érezték a közpénzéhes alelnököt, valamint személyes jelöltjét, Dudás Zoltánt. Sokakban rossz emlékeket ébresztett az is, hogy Németh a diakónusként tevékenykedő Dudást “békepapként” mutatta be.
A rezsibiztos a kampányban kizárólag a Fideszből kirúgott Borbély Lénárd polgármestert támadta. Teljes egyetértésben és együttműködésben amúgy a csepeli MSZP-DK-Momentum politikusaival – akiket saját lapjában segített. A Fidesz alelnöke és jelöltjei feljelentették a polgármestert, Ábel Attila alpolgármestert, internetes hirdetésekben és óriásplakátokon próbálták elhitetni az emberekkel, hogy ellenzékiek lettek. Ehhez képest június 9-én még a kormánypárti szavazók több mint kétharmada is Borbély Lénárd polgármesterre és civil szervezetére szavazott. A rezsibiztos jelöltje 10,2 százalékkal bukott. Ott élte át a legnagyobb vereségét a Fidesz, ahol 2010 óta volt kormánypárti az önkormányzat.
Németh Szilárd a Jedlik gimnáziumban: elfogytak a hívek (fotó: Ábel Attila)
Információink szerint a kampány végére a csepeli szervezetnek annyi önkéntese sem maradt, hogy elérje és mozgósítsa maroknyira zsugorodott szavazóit. Éppen annyi embert értek el, akikkel Németh Szilárd közös fotót készített. Június 9-én pedig az eredetileg kilenc fős, tavaszra négy fősre csökkent csepeli Fidesz frakciója kétfősre zuhant. A 150 négyzetméteres irodájukat elbukták, a két fideszes képviselő újonc, és információink szerint a rezsibiztostól kapnak munkahelyet és fizetést. A régieket többnyire szélnek eresztették, nyárra pedig elérték, hogy már nincs senki, aki egy virágot le tudna tenni a Fidesz nevében egy-egy megemlékezésen.
Marad a stratégia?
Ebben a helyzetben éri Csepelt a választókerületek átszervezése. Németh Szilárdot a hírek szerint leveszik a választókerületi elnökségről. Ez lehetne pozitív hír a helyi szimpatizánsoknak és a Fideszből kirúgottaknak, hiszen akár meg is szűnhetne a folyamatos háború, ami rengeteget ártott már a kormánypártnak. De úgy tudjuk, hogy kevés az esély a jobboldali megbékélésre.
Információink szerint Németh Szilárd felkészült a változásra, és körülbástyázta magát. Számos vezetői pozíciót ül meg egy fenékkel. Ennek nem csak a pénz az oka. Sokkal inkább a hatalom és az, hogy saját magán kívül senkiben sem bízik. Továbbra is ő marad például a Fidesz alelnöke és csepeli elnöke. A csepeli szervezetet úgy alakította újjá, hogy abban csak a lekötelezettjei ülnek. Alapítványi és fideszes beosztottjai, birkózók, birkózó gyerekek nagypapái. Ők akkor is a rezsibiztos döntéseit fogják támogatni, ha Orbán Viktor olyan választókerületi elnököt nevez ki, aki rendezné a konfliktusokat az önkormányzat jobboldali vezetésével. Vagyis nem fognak semmilyen közeledést engedni. Ugyanez igaz a két fideszes képviselőre, akik jelenleg “hiperellenzékként” viselkednek. Szinte mindent leszavaznak: még a rászoruló gyerekek ösztöndíját vagy az Orbán Viktor által támogatott ukrán-magyar iskolát sem támogatták.
Németh Szilárd kezében marad emellett a Csepel SC és a KIMBA, melyekkel nem csak Csepel, hanem Budapest legnagyobb ingatlanegyüttesét is tulajdonolja a politikusok közül. A rezsibiztos az elmúlt években az alapítványait éppen úgy a kerület elleni harchoz használta, mint a Magyar Birkózó Szövetséget (MBSZ), melynek úgyszintén a vezetője marad. Az MBSZ információink szerint most fogja elvenni az utolsó állami támogatást is az ország egyébként egyik legsikeresebb klubjától, a Csepeli Birkózó Clubtól.
Mindemellett Németh Szilárd a közelmúltban vette át a teljhatalmat a Dél-Pesti Tankerületi Központban, melynek vezetője régi beosztottja. Az ő fia az egyik új, listás képviselő. Hogy mennyire nem az oktatással, sokkal inkább a hatalmi torzsalkodással foglalkozik a tankerület, jól mutatja, hogy már öt iskolaigazgatót távolítottak el politikai vagy személyes okok miatt. Ezek között van akinek az lehetett a “bűne”, hogy a polgármester gyermekeit is felvette az iskolába, és van akinek az, hogy ő az egyik csepeli alpolgármester felesége.
És még nincs vége. A rezsibiztos várhatóan továbbra is minden befolyását latba fogja vetni a kormányzati szervezetekben Csepel és vezetői ellen. Az elmúlt években egyértelműen neki tulajdoníthatók olyan döntések, melyekkel szabotáltak egyes önkormányzati fejlesztéseket, vagy éppen bosszút álltak a Csepeli Birkózó Club vezetőjén. Németh Szilárd elszánt és rendíthetetlen, hogy bármi áron megbuktassa Borbély Lénárdot, Csepel polgármesterét. Noha a Fidesz nagy hatalmat ad a választókerületi elnököknek, akkorát mégsem, hogy ekkora akadályt bárki átugorjon. Ezek után aligha meglepő, hogy forrásaink szerint nincs tolongás a jelentkezők között a csepeli választókerületi elnökségre.
Csepel.info