Németh Szilárd durva pofonba futott bele

Csepel.info

Visszautasította a bíróság Németh Szilárd Fidesz-alelnök Ábel Attila ellen tett feljelentését – értesült a Csepel.info. Németh azért jelentette fel Csepel korábbi alpolgármesterét, mert egy fideszes belső levelezésben részletesen leírta, hogyan próbálta 30-32 milliárd forintos hűtlen kezelésre kényszeríteni az önkormányzat vezetőit, és próbálta megbuktatni saját pártját Csepelen. Ábel ezért árulónak tartja Németh Szilárdot, és arra figyelmeztette a Fidesz vezetőit, hogy az alelnöknek súlyos személyiségzavara, kóros nárcizmusa lehet. Éppen olyan, amivel a Fidesz egyébként Magyar Pétert vádolja. A korábbi alpolgármester leírta, hogy Németh Szilárd személyisége labilis, manipulálja az embereket, és 2014-es vereségekor derült ki, hogy egészen addig Pókembernek képzelte magát. 

A “bíróság megállapította, hogy a sérelmezett kijelentések nem alkalmasak a rágalmazás és a becsületsértés törvényi tényállásának megállapítására, ezért a feljelentett cselekménye – jogellenesség hiánya miatt – nem eredményezhet büntetőjogi felelősségre vonást.” A bírósági végzés ellen nyolc napon belül lehet fellebbezni. Ábel Attila jelezte a lapunknak, hogy fellebbezés és per esetén ragaszkodni fog annak nyilvános tárgyalásához.

Németh Szilárdnak a csepeliek vagyona is kellett

A Fidesz alelnöke éveken keresztül, a lehető legváltozatosabb módon próbálta a csepeli közvagyon átadására, és ezzel súlyos bűncselekményre kényszeríteni  Csepel vezetőit. Ábel Attila még a Lendvay utcában is állt a szőnyeg szélén, mert nem adták oda a rezsibiztosnak “azt a keveset” – 10-12 milliárd forint értékű közvagyont -, amit követelt – derült ki azokból dokumentumokból, amit a Fidesz alelnökének feljelentése alapján nyilvánosságra hozott a korábbi alpolgármester.

A Németh Szilárd által bíróságra adott belső levelezésből először az került nyilvánosságra, hogyan fordult saját korábbi barátai ellen a rezsibiztos, csak mert képtelen volt lemondani a polgármesterségről. Először a 2019-es önkormányzati választáson próbálta megbuktatni Borbély Lénárdot, aki akkor még a Fidesz polgármester-jelöltje volt. A dokumentumokkal alátámasztott beszámoló szerint a következő években Németh Szilárd 30-32 milliárd forint értékű hűtlen kezelésbe akarta belekényszeríteni az önkormányzat vezetőit. Ebből a már említett 10-12 milliárd forint volt a vagyoni jellegű követelése, míg a csepeli Jedlik gimnázium felújításánál 20 milliárd forintos hűtlen kezelést hajtottak volna végre, ha megteszik, amit Németh követelt tőlük. Amikor Borbély Lénárd polgármester és alpolgármesterei egyértelművé tették, hogy nem adják át a csepeliek vagyonát a rezsibiztosnak, kizáratta őket a Fideszből.

Később Ábel Attila arról is írt, hogyan omlott össze a magát Pókembernek tekintő Németh Szilárd 2014 tavaszán, majd változott korábbi önmaga ellentétévé. Ábel szerint a Fidesz alelnökének a “grandiózus nárcizmus” személyiségzavarra jellemző megnyilvánulásai vannak: folyamatosan manipulálja a környezetét, állandó bosszúvágy vezérli, ezért hazugságokat, ártó pletykákat terjeszt, és alvilági eszközöktől sem riad vissza. A polgármester és az alpolgármesterek beszámolói szerint a rezsibiztos bosszújában több családtagjuk is érintett lehetett: utoljára idén nyáron Morovik Attila leköszönő alpolgármester igazgató feleségét mentették fel iskolájában, abban a Dél-Pesti-Tankerületi Központban, melyet Németh Szilárd egyik embere vezet. A Fidesz alelnökének másik bizalmasa Borbély Lénárd polgármestert is feljelentette.

“Ha lesz per, kérek Németh Szilárdról elmeorvosi szakvéleményt”

Ábel Attila is reagált a történtekre:

“Csütörtökön értesültem arról, hogy visszautasította a bíróság Németh Szilárd Fidesz-alelnök ellenem tett feljelentését. (Amit letagadott.) Ám Szilárdnak van még nyolc napja arra, hogy fellebbezzen a döntéssel szemben. Mint ismert, a Fidesz alelnöke összesen körülbelül 32 milliárd forint értékű hűtlen kezelésre akart bennünket kényszeríteni. Ezek közül van közvetlen és közvetett írásos bizonyíték, és tucatnyi tanú is. Amikor elutasítottuk a követeléseit, és ezt a Fideszben is jeleztük, kizáratott bennünket Fideszből. De ez csak a történet büntetőjogi oldala.

Amennyiben mégis lesz per, a következőt fogom tenni:

1. Ragaszkodom a nyílt, sajtónyilvános tárgyaláshoz.

2. Kérek igazságügyi elmeorvosi szakvéleményt Németh Szilárdról. A Fidesz alelnöke 2014-ig Pókembernek képzelte magát, ezt a szerepet játszotta. Ez a választási veresége után derült ki számunkra. Akkor előttünk halt meg a “Pókember-énje”, és alakult át belőle valami sokkal ijesztőbb és gonoszabb lény. Viselkedése leginkább a “grandiózus nárcizmus” személyiségzavar tünetegyüttesére hasonlít. Ám – ezt többször hangsúlyoztam – én nem vagyok elmeorvos, hogy ennek a tényállását megállapítsam. Ez a személyiségzavar magyarázatot adna arra, miért ragaszkodott hozzá, hogy 2014 után is ő maradt a polgármester, Csepel megválasztott országgyűlési képviselője, miért kell neki Csepel vagyona, miért voltak elképesztő, hisztérikus-üvöltözős dühkitörései, miért árulta el, próbálta megbuktatni saját pártját már a 2019-es önkormányzati választáson, és a követelései elutasítása után miért kerültünk egy bosszúhadjárat középpontjába.

3. Büntetőjogi szakértőt kérek. A mi jogértelmezésünk szerint, bár Németh Szilárd követelései súlyos bűncselekmények lettek volna, azzal, hogy elutasítottuk, nem valósult meg a bűncselekmény. A Fidesz a legközelebb akkor járt ehhez, amikor Németh frakcióhatározatot akart hozatni arról, hogy a polgármester köteles végrehajtani a bűncselekményeket. Sikerült meghiúsítanunk a frakcióhatározat meghozatalát. Ugyanakkor kérdés, hogy amit Németh Szilárd tett előtte és utána, minősülhet-e büntetőjogi szempontból hatalommal való visszaélésnek. Nem vagyok jogász, és ezt nem tudom eldönteni. Valószínűleg igen, de ennek bíróság előtti bizonyítása a tanúk együttműködése nélkül szinte lehetetlen.

4. Ahogy ilyenkor egy pártban kell, számtalan alkalommal fordultam a Fidesz felsőbb vezetőihez a súlyos problémáinkkal. A polgármester úr is ezt tette. Amikor a hűtlen kezelésre nemet mondtunk, valójában a Fideszt is megóvtuk egy durva botránytól. Nem kizárást érdemeltünk volna. Mindezen okból várom majd tanúnak a bíróság elé az érintett fideszes felsővezetőket. Én elviszem a levelezésünket, ne aggódjanak.

5. A grandiózus nárcizmus sokszor kéz a kézben jár valamilyen szenvedélybetegséggel. Németh Szilárd esetében ez az alkoholhoz való viszonya lehet. Ebben szintén tanúkat várok majd, méghozzá konkrét személyeket.” – fogalmazott a korábbi alpolgármester a közösségi oldalán.

Csepel.info

Itt lehet hozzászólni !