Magyar Hírlap
Az iskolaigazgató jelentése a sikkasztásról. Egy hét múlva lelőtték (A Csepel.info által megjelentetett dokumentumok itt nézhetők meg)
A szocialista körökhöz köthető csepeli kettős gyilkosság ügyében sikkasztás és egyéb bűncselekmények, valamint emberölés miatt emeltek vádat. Ám számos kérdőjel adódik. Vajon az egyik áldozatnak, a Csepel-sziget Általános és Szakiskolát igazgató Takács Józsefnek – a gyilkosság napján – miért nem sikerült végül megtennie feljelentését? Kinél járt előbb, Császár Mihálynál, az akkori kerületi rendőrkapitánynál vagy a városházán? Miért történt valójában a gyilkosság, amely során a tettesek elvitték a feljelentéshez előkészített dokumentumokat tartalmazó táskát? S kitől tudhatták – bárkik is voltak – az elkövetők, hogy Takács végül nem tette meg a feljelentését?
A sokakat megdöbbentő bűncselekmény színhelyéről érdemes megemlíteni, hogy a Csepel-sziget Általános és Szakképző Iskolában jó néhány kerületi MSZP-tag, szocialista önkormányzati képviselő, korábbi KISZ-vezető, illetve balos káderek családtagjai dolgoztak. Az iskola volt igazgatója, Deme Gábor is szocialista politikus volt, akinek apai nagyapja sztálinista karhatalmistaként szolgálta a kommunista diktatúrát.
A per folytatódik
Végéhez közeledik a csepeli kettős gyilkosság büntetőperének tavaszra kiírt szakasza, amely során sok mindenre fény derült, lényeges kérdések azonban továbbra is tisztázatlanok. A Csepel-sziget Általános és Szakképző Iskola vezetőjének és egyik tanárának lelövésével vádolt Kun Tamás továbbra sem tett vallomást, azt azonban fenntartja, hogy csuklyás fegyveresek követték el a brutális gyilkosságot. A tanúk egybehangzó vallomásai szerint az intézményben biztonsági őrként és gondnokként dolgozó Kun bálványozta a bűnsegédlettel vádolt Deme Gábor volt helyi szocialista politikust, aki a vád szerint résztvevője volt a 2009. január 7-én elkövetett bűncselekménynek.
Deme láthatóan jól felkészült a vádiratból, elhanyagolható részletekre is emlékszik, ugyanakkor máig nem tudott megmagyarázni olyan lépéseket, hogy a gyilkosság után miért dobta ismeretlen helyre az iskola biztonsági kameráinak felvételeit rögzítő szervert, vagy miért hazudott azok hollétéről a rendőröknek. Minden ilyen felvetésre az a válasza, hogy sokkos állapotban volt, így nem tudott ésszerű döntéseket hozni. Deme a gyilkosság indítékául szolgáló, leleplezett pénzügyi visszaéléseket igyekszik a meggyilkolt Takács Józsefre, valamint az MSZP-re tolni, állítva, hogy az intézményvezető utasításaira történtek a sikkasztások, az elsíbolt pénzből pedig a szocialista pártkasszába is jutott. Az MSZP volt és jelenlegi helyi prominensei ezt határozottan visszautasítják, és kiállnak Takács mellett, aki az MSZP helyi frakcióvezető-helyettese volt.
Továbbra is tisztázatlan ugyanakkor, hogy Takács a gyilkosság napján, bár feljelentést akart tenni Deme ellen, miért nem tette azt meg, illetőleg azok a szocialista politikusok, akiket az intézményvezető tájékoztatott, miért hárították el maguktól a felelősséget, hogy legalább egyetlen lépést tegyenek az ügy tisztázása érdekében.
Csaknem két évvel a brutális gyilkosság után, tavaly decemberben az ügyészség vádat emelt a csepeli kettős gyilkosság két fő gyanúsítottja, Kun Tamás, és a volt kerületi szocialista politikus, Deme Gábor ellen. Az iskolában addig gondnokként dolgozó Kunt előre kitervelten, aljas indokból, több emberen elkövetett emberöléssel, valamint lőfegyverrel és lőszerrel visszaélés bűntettével, míg Demét, a csepeli önkormányzat pénzügyi bizottságának korábbi szocialista tagját bűnsegédként, előre kitervelten, aljas indokból, több emberen elkövetett emberölés bűntettével vádolják.
Emlékezetes, 2009. január 7-én a Csepel-sziget Általános és Szakképző Iskola igazgatója találkozót beszélt meg az intézmény gazdasági igazgatójaként is dolgozó Demével, valamint Kunnal, a különböző vitás ügyeik tisztázása és elbocsátásuk miatt. Az intézmény vezetőjének, Takács Józsefnek a gyanúja szerint Deme elsikkasztotta az iskola pénzének egy részét.
Lapunk birtokába került az a levél, amelyet Takács József 2008. december 23-án írt Demének. Ebben a következők olvashatók: „A hiányosságok és a hiányosságokért felelős személy(ek) megállapítása iránt az Iskola fenntartójával egyeztetést folytatva közös vizsgálatot indítunk el. Amennyiben a vizsgálat az Ön felelősségét megállapítja, annak megfelelő döntést fogok hozni a munkaviszonyával kapcsolatban. A vizsgálat időtartamára 2008. december 23.-tól az Iskola igazgatói munkaköre felfüggesztésre kerül. A felelősség megállapítása érdekében bizottságot hozunk létre.”
A szintén lapunk birtokába került feljegyzésében 2008. december 31-én az intézményvezető megállapította: „az igazgató és a gazdasági vezető (…) munkájukat törvénysértő módon végezték, az iskola vagyonát hűtlenül kezelték, a befolyt összegeket eltulajdonították.”
A dokumentum megszületése után egy héttel történt a gyilkosság. A vád szerint a vita közben Kun Tamás pisztolyt rántott, és lelőtte Takács Józsefet, valamint a szintén jelen lévő tanártársát, akinek a zsebébe rejtett diktafonja azonban mindent rögzített. A vádhatóság úgy véli, Kun megpróbálta elterelni a rendőrök figyelmét, ám a nyomozók hamar rájöttek, hogy hazudik – Deme közben kitépte a biztonsági kamera képeit rögzítő szervert a helyéről, és elmenekült. A szervert – amit később eldobott – máig nem találták meg. Deme vallomása szerint mindezt Kun fenyegetésére tette.
Az ügyészség megállapításai szerint a vádlottak előzetesen elhatározták tettüket, amellyel azt akarták megakadályozni, hogy a Deme ellen összegyűjtött terhelő iratokat Takács eljuttathassa a hatóságokhoz. Ruttner György, Deme Gábor jogi képviselője korábban úgy nyilatkozott, hogy védencével szemben legfeljebb a bűnpártolás gyanúja állja meg a helyét.
Ám van „más” is. Ahogy lapunk elsőként számolt be róla, a vádhatóság az emberöléssel kapcsolatba hozható gazdasági bűncselekmények miatt már szeptember végén vádat emelt. Eszerint Deme Gábor volt szocialista politikus az iskolában gazdasági vezetőként dolgozó egykori élettársával, K. Ildikóval együtt hamis számlákkal és szerződésekkel, valamint egyszerű lopással, több millió forinttal rövidítette meg az intézményt. Ebben az ügyben Deméék ellen jelentős értékre, folytatólagosan, bűnszövetségben és üzletszerűen elkövetett sikkasztás és magánokirat-hamisítás képezi a vád tárgyát.
Szocialista „fertő”
Deme Gábornak, az iskola igazgatója egészen Takács József intézményvezető érkezéséig szabad kezet adott az iskola ügyeinek intézésében. Amikor Takács komolyan elkezdett foglalkozni az intézmény zűrös pénzügyeivel, Deme állítólag már nagyon komoly, „korbácson és kenyéren” alapuló rendszert épített ki maga körül. Deme egyébként a most folyó perben elismerte, hogy 2007-ben megvert egy tanulót.
Takács József intézményvezető 2008 novemberében már egyre inkább arra gyanakodott, hogy Deme és élettársa, a volt gazdasági vezető sikkasztottak, és ezt nem rejtette véka alá. A Csepel.info információi szerint az MSZP helyi szervezete azonban pártügynek tekintette „Deme elszámolási problémáját”, és a megegyezés híve volt. Nem akartak olyan botrányt, amely árthatott volna „a párt jó hírének”.
A szocialisták helyi szervezetében és az iskolában is felgyorsultak az események. A csepeli MSZP december 10-i tisztújításán Deme Gábor – akiről korábban mint leendő alpolgármesterről beszéltek – kimaradt a kerületi pártelnökségből, nem lett kongresszusi küldött, sőt még a párton belüli képzési és oktatási bizottságnak is más lett a vezetője. A Csepel.info forrása szerint a tisztújítás előtti percekben Demével az egyik helyi szocialista prominens közölte, nem lehet a pártvezetés tagja, és arra kérte, hogy akkor se vállaljon semmilyen pozíciót, ha arra mégis felkérés érkezik. Mindez, ha igaz, különösen érdekes, hiszen helyi szocialista körökben ezek szerint tudhattak arról, hogy Deme körül nem stimmelnek a dolgok.
Összezáró MSZP-sek
Mindenesetre összezárt a párt a csepeli kettős gyilkosság kapcsán, az MSZP korábbi és jelenlegi helyi prominensei ugyanis nagyjából ugyanazt vallották a bíróságon. Mint már megírtuk, beszámolóik egyik lényeges eleme, hogy mindannyian tudtak a Csepel-sziget Általános és Szakképző Iskolában történt pénzügyi visszaélésekről, ám mivel nem tartották magukat illetékesnek a magániskola ügyében, nem léptek semmit.
A bíróság tanúként hallgatta ki Szenteczky Jánost, az MSZP jelenlegi csepeli elnökét, akinek elmondása szerint már 2008 őszén kölcsönösen panaszkodott egymásra a bűnsegédlettel vádolt Deme Gábor és a később meggyilkolt Takács József. Orosz Ferenc akkori alpolgármester bírósági vallomásában azt mondta, hogy többször is beszélt a bűncselekmény előtti napokban a legjobb barátjának tartott Takáccsal, aki akkor már jelezte, összegyűjtötte a bizonyítékokat, de még másokkal is tárgyal a kérdésről. Az intézmény vezetője a gyilkosság reggelén bement Oroszhoz és az akkori szocialista polgármester Tóth Mihályhoz. Az érintettek elmondása szerint a rövid találkozón Takács kijelentette, hogy azonnal átmegy a helyi rendőrkapitányhoz feljelentést tenni Deme ellen.
A tárgyaláson ugyanakkor nem sikerült feloldani azt az ellentétet, hogy az akkori csepeli rendőrkapitány vallomásában a találkozók sorrendje éppen fordított. Császár Mihály volt főkapitány egyébként baráti viszonyban állt Kun Tamással – állította a kerületi hírportál, amely szerint Kunt korábban Császár ajánlotta be az iskolába. A volt főkapitány az utóbbi állítást váltig tagadja, és a barátságot sem ismerte el, csak azt, hogy ismerősök voltak. Kun viszont időközben elkezdett beszélni és határozottan állítja, hogy Császár személyesen mutatta be Takácsnak, sőt a kapitány irodájában a részleteket is megbeszélték.
A volt kerületi főzsaru, Császár Mihály hétoldalas tanúvallomását nemrégiben megszerezte a Blikk. Mint a bulvárlap megírta, a jegyzőkönyvből kitűnik az is, hogy arra a kérdésre, tett-e feljelentést nála Takács József, a következő választ adta Császár: „A gyilkosság napján délelőtt járt nálam Takács József, talán tíz óra körül. Elmondta, hogy kirúgta Demét. (…) Demével kapcsolatban elmondta, hogy Deme ellen feljelentést szándékozik tenni. Sikkasztás miatt, mert úgy tűnik, hogy két-három millió forinttal nem tud elszámolni. Például benzinpénz és más kiadások. Amikor mondtam Takács Józsefnek, hogy akkor jöjjön velem, és tegye meg a feljelentést, felvesszük, akkor azt mondta, hogy még elmegy az alpolgármesterhez, és másnap visszajön.”
Sok mindenben egyelőre csak találgatni lehet, de a kérdések sorjáznak. Vajon Takács Józsefnek – a gyilkosság napján – miért nem sikerült megtenni a feljelentést?
Kinél járt előbb, Császár Mihálynál vagy a városházán? Miért történt valójában a gyilkosság, amely során a tettesek elvitték a feljelentéshez előkészített dokumentumokat tartalmazó táskát?
És végül, kitől tudhatták meg – bárkik is voltak – az elkövetők, hogy Takács nem tette meg a feljelentését?
Forrás: Magyar Hírlap
A Csepel.info tényfeltáró cikksorozata a csepeli kettős gyilkosságról:
A csepeli kettős gyilkosság – I. A „Pártiskola”
A csepeli kettős gyilkosság – II. Sikkasztás és „fekete doboz”
A csepeli kettős gyilkosság – III. Az iskolai betörés és a gyilkosság
A csepeli kettős gyilkosság – IV. A párt összezár
További cikkek a témában:
A terror iskolája – Amitől a pszichológus-kríziscsoport is kiakadt
Podolák és Avarkeszi távozását követeli a csepeli Fidesz
Kettős gyilkosság: a rendőrség nem hallgatta ki a legfontosabb tanút!
Engem csak az érdekel, hogy ki(k)nek is volt érdeke és miért, annak idején az iskola szakmai vezetésének határozott ellenvéleménye dacára ezt az iskolát a Csetéről leválasztani, az ottani gyakorlott és hozzáértő vezetőket kirúgdosni és barátokkal helyettesíteni. Ha ezt megértjük talán könnyebb lesz kibogozni a többi szálat is.
Kettős mérce ADMIN?!
“Az iskola volt igazgatója, Deme Gábor is szocialista politikus volt, akinek apai nagyapja sztálinista karhatalmistaként szolgálta a kommunista diktatúrát.”
Most akkor illik valaki, aki közszereplő, felmenőinek politikai hozzátartozását emlegetni vagy nem? Deme apai nagyapja sztálinista karhatalmista volta különbözik-e Kövér apai nagyapja vöröskatona, meg a nagybátyja jelenlegi pápai MSZP alelnök voltától? Vagy nem szabad emlegetni bármely közszereplő KISZ-titkárságát. Ugyanis tegnap a jelzett hozzászólásomat a tegnapi ADMIN törölte! Talán nem szabad válaszolnom Gordon inszinuációjára?!!!
Gordon szerint:
2011. június 07., kedd – 13:09
Tarjányi!
Te beszélsz a KISZ-ről?
Hö-hö, ez vicces. 😀
http://csepel.info/?p=14388#comment-93713
Kövér László régi jó elvtárs, Gyurcsánnyal együtt alapította a MISZOT nevű KISZ utódszervezetet, Stumpf, Palotás, Bajnai, Szilvásy, stb. társaságában 1988. nov. 26-án. Az egyetem elvégzése után az MSZMP KB Társadalomtudományi Intézetének lett a munkatársa, mellékesen a pápai Kövér család minden egyes tagja kommunista volt, söt Kövér azért került felvétel nélkül a jogi egyetemre, mert a vörös katona nagyapának komoly érdemei voltak. Kövér József, az MSZP pápai alelnöke – a Fidesz-alelnök Kövér László nagybátyja.
Deutsch Tamás – KISZ titkár, Orbán Viktor – KISZ titkár, Kövér László – KISZ-titkár.
Kövér László egyik kedvenc mondása: “Kommunista kutyából nem lesz demokratikus szalonna!”
A rendőrségre nem lehet csak úgy ki-be járkálni!!! A kapus rendőr elkéri a belépő igazolványát és beírja egy naplóba, ki a belépő és kihez megy, plusz a belépés időpontja! Egyébként akárki bemehetne, az éppen üres helyiségekből iratokat, értékeket vagy akár fegyvert (sic!) is eltulajdoníthatna, gondolom nincs az előírva, ha az ott dolgozó kimegy a WC-re, akkor mindent el kell zárnia, egy szigorúan őrzött épületben!!! Miután az iratoknak, így a belépési naplónak is törvényben meghatározott idejű és módú irattározása van, UGYAN TESSENEK MÁR AZ ILLETÉKESEK MEGKERESNI TAKÁCS JÓZSEF BELÉPÉSÉNEK IDEJÉT! Az önkormányzatnál jelenléti ívből ki kell derülnie, mikor ment be Orosz Ferenc dolgozni, s ebből ki kell derülnie, Császár Mihály igazat állít-e, hogy aznap reggel először Takács nála járt és utánna ment Orosz Ferenchez. Orosz Ferenc pont az ellenkezőjét állította, Takács nála járt reggel, majd tőle ment át a rendőrkapitányságra. Ugyanis ebben az esetben tényleg feljelenteni ment, s a feljelentés szőrén-szálán eltűnt! Tanulság: FELJELENTENI NEM A RENDŐRKAPITÁNYNÁL, HANEM AZ ÜGYELETES TISZTNÉL KELL, aki annak átvételéről írásban ad igazolást!
Egyébként meg gondolkozzon el mindenki azon, miért hívott bennünket Orosz Ferenc 20 perc múlva, attól számítva, amikor az ügyeletes tisztnél bejelentettük a tüntetést 2000. nov. 7-ére, a Wallis-Észak-Csepel szindikátusi szerződés aláírása ellen.
Az a “sokk” kamera amit állami pénzen felszereltek biztonsági okokból egyik sem működöt??
A rendőrségen az önkormányzatnál? Azt tudjuk, hogy az iskolából deme ellopta a szervert. Na de a többi nem működött?
“A dokumentum megszületése után egy héttel történt a gyilkosság. A vád szerint a vita közben(!) Kun Tamás pisztolyt rántott, és lelőtte Takács Józsefet, valamint a szintén jelen lévő tanártársát, akinek a zsebébe rejtett diktafonja azonban mindent rögzített.
A vádhatóság úgy véli, Kun megpróbálta elterelni a rendőrök figyelmét, ám a nyomozók hamar rájöttek, hogy hazudik – Deme közben kitépte a biztonsági kamera képeit rögzítő szervert a helyéről, és elmenekült. A szervert – amit később eldobott – máig nem találták meg.
Deme vallomása szerint mindezt Kun fenyegetésére tette.”
A Faterom valahol azt olvasta, – ellentétben a fentiekkel, hogy nyugodt hangvételű beszélgetés közben, a Gyilkos Mészáros fegyvert rántott és csípőből tüzelt.
Igaza lehet annak aki már régóta azt állítja itt, hogy Csepelen kegyetlen maffia működik.
Vajon a többi csepeli iskolákban rendben mennek a dolgok? Azt mondja a Faterom, hogy erről nincs meggyőződve. 😀
http://www.videohirek.hu/video/38451/a-rendorkapitany-vallomasa