Csepel.hu
Ilan Mor, Izrael Állam nagykövete május 2-án – ebben az éven második alkalommal – látogatott Csepelre. Mostani programjában – többek között – jedlikes diákoknak tartott előadás, Weiss Manfréd egykori gyárában tett látogatás, és a kerület polgármesterével tartott négyszemközti megbeszélés is szerepelt.
Ilan Mór ez év január 27-én, a Csepelen felépülő zsinagóga ünnepélyes alapkőletételére érkezett a kerületbe. Ahogy arról akkor beszámoltunk, a tervek szerint 120 személy befogadására alkalmas új zsinagóga a körzet vallási és kulturális központja lesz. Az épületben kulturális eseményeket rendeznek majd és lehetőséget teremtenek a zsidóság alaposabb megismerésére. Különösen nagy hangsúlyt fektetnek a vallási, vallástörténeti, etikai, nyelvoktatási programokra. A zsinagóga építését várhatóan idén júliusban kezdik el, s jövő év nyarán adják át az épületet.
A mostani nagyköveti vizit első állomása a Jedlik Ányos Gimnázium volt, ahol Ilan Mor – aki fontos missziójának tartja Izrael megismertetését a fiatalokkal – rövid filmekkel, képekkel színesített előadásban mutatta be országa elmúlt 65 esztendejének történetét. A több mint egy órás előadás után a diákok is feltehették kérdéseiket, amelyek főleg a kultúrával, az izraeli mindennapokkal voltak kapcsolatosak, de az egyik fiatal érdeklődésére azt is megtudtuk, hogy a nagykövet úr úszással kezdi napjait, szabadidejében szívesen olvas, hallgat zenét és jár komolyzenei koncertekre.
Az előadás után megkérdeztünk néhány résztvevőt, mi a véleményük a rendhagyó történelemóráról? Az érettségire készülő Sütő Bence elmondta, nem sokat tudott Izraelről, de az előadás „szemlétesen bemutatta az országot és szimpatikussá tette az ott élő embereket”. A szintén tizenkettedikes Kovács Dominika is azt emelte ki, hogy sok újdonságot hallott az izraeli életről, az ott élőkről, a hétköznapjaikról. „A nagykövet úr nagyon barátságos, és jó előadó” – tette hozzá.
Ilan Mor az óra után interjút adott a Csepeli Hírmondónak. Elmondta, bár másodszor jár a kerületben, még nem sikerült igazán körülnéznie, de a mostani alkalom erre is lehetőséget ad. „Ugyanakkor sokat olvastam Csepelről, felkészültem a kerülettel kapcsolatos tudnivalókból, ismerem nehézipari múltját, Weiss Manfréd munkásságát. Fontos hangsúlyoznom, hogy Csepel különleges hely számomra, hiszen 80 esztendő után – ennyi ideje nem épült zsinagóga a fővárosban – éppen ebben a kerületben lesz új épületünk. Meg vagyok győződve arról, hogy a csepeliek különleges emberek; nem véletlen, hogy a zsidó közösség itt épít új zsinagógát” – hangsúlyozta a nagykövet.
A rendhagyó történelemóráról szólva, elmondta: a diákok figyeltek, jó kérdéseket tettek fel. „Ilyen rövid idő arra elég, hogy ízelítőt adjak arról, milyen a modern Izrael, milyen fejlődésen ment át. Missziónak, fontos feladatomnak tartom, hogy a fiatalok érdeklődését felkeltsem Izrael iránt. Az a célom, hogy bemutassam nekik ezt a számukra kevésbé ismert országot, azt az országot, ami nem terrorveszéllyel fenyegetett, hanem egy normális ország. Egy olyan országot, ami fontos Magyarországnak, amellyel együtt tud működni. Így aztán beszélek az országom kultúrájáról, a tudományos életről, a gazdaságról, bemutatom a természeti szépségeit. Azt szeretném, ha a fiatalok eltöprengenének a hallottakon, s úgy gondolnának Izraelre, mint egy vonzó, érdekes, sokszínű országra” – tette hozzá Ilan Mor.
A nagykövet úr ezután gyárlátogatásra indult, Weiss Manfréd egykori gyárának néhány részét járta be. Kíséretében jelen volt – többek között – Németh Szilárd, Csepel polgármestere, és Vezér Endre helytörténész, aki a gyár történetéről mesélt. Ezután rövid séta következett a Szent Imre téren, majd a négyszemközti tárgyalásra került sor a kerület polgármestere és az izraeli nagykövet között.
Németh Szilárd még a megbeszélés előtt nyilatkozott lapunknak. Hangsúlyozta, az kapocs, ami összeköti a két felet, Weiss Manfréd alakja. Azé a zsidó nagyiparosé, aki egy kis, vidékies településből fejlődő várost csinált.„Nagyon fontos, hogy ezt az emléket sok évtizedes hallgatás és elhallgatás után ápolni tudjuk: ez az én törekvésem. Nem szabad ismét elfelejtkezni arról, hogy Weiss Manfréddal sok zsidó – főleg műszaki és gazdasági – értelmiségi, és kereskedő jött Csepelre. Gondoljunk csak a Chorin, Kornfeld, Mautner zsidó családok ipartelepítő tevékenységére. A nagykövet úr missziója pedig az, hogy megismertesse az emberekkel, a fiatalokkal az országát. Az egykori nagyiparos személye, itteni múltja kiváló kapcsolódási pont közös céljainkhoz” – hangsúlyozta a polgármester, aki azt is elmondta, támogatja, hogy megvalósuljon – országosan is – az izraeli-magyar diákcsereprogram. „Ez kiváló alkalom lenne egymás kultúrájának, iskolai életének, hétköznapjainak megismeréséhez, hiszen a diákok családoknál vendégeskednének, ami a legjobb kapcsolatteremtési lehetőség” – tette hozzá Németh Szilárd.
Este az Egressy Béni Zeneművészeti Középiskolában tartottak jótékonysági koncertet az épülő zsinagóga javára. Az összegyűlt pénzt – 147 ezer forintot – Kerényi András, a Budapesti Zsidó Hitközség Dél-pesti körzetének világi vezetője vette át Balogh Gábortól, az iskola igazgatójától.
Forrás: Csepel.hu
A “normális ország” Izraelben éppen most hoztak törvényt arról, hogy nem zsidók nem perelhetnek kártérítésért a börtönökben elszenvedett kínzásaikért! Ez nem demokratikus, hanem egy terror állam! Kár hülyíteni a csepeli fiatalokat, mert továbbra sem akarunk Ibiza lakópartot a Kis-Duna parton, sem semmilyen etnikai enklávét megvalósító semmiféle más lakóparkot!
Szépen lassan (addig jó) elkezdődik Csepel fejlesztése, a CSM-el együtt. Remek lehetőségek kínálkoznak a korábbi szerteágazó ipar újbóli fellendítésére, hiszen sok minden, még adott!!! Csak a revolúciós fejlődés ne következzen be!
A négyszemközti megbeszélések mindig meghatározóak!
Talán sokak figyelmét elkerülte a közelmúltban hozott Törvény, mely szerint ez év július elseje után elkezdik az összeírását, sorozását azoknak az állampolgároknak akik betöltötték a 18.-ik életévüket. Egyenlőre a felső korhatár 40 év, és három egészségügyi kategóriát állapíthatnak meg, “még most békeidőben,” szól a Törvény, a közlemény.
T. Gondolkodó!
Várható következmény?
Lehet, hogy ég intenzívebben hagyják el az országot a fiatalok.
jav: Lehet, hogy még…
Európa, nem lesz megoldás!
Nem értem, miért kell ekkora felhajtást csinálni, ha egy nagykövet Csepelre látogat?
Ki ez az Ilan Mor?
Az elmúlt 70 évben a szovjet elvtársaknak bohóckodtak ennyit, amikor Csepelre ette őket a fene.
Hofinak volt egy mondása amit nagyon ide illik:
Magyar ember nem nyugszik míg nem szaros a nyelve……
Egy újabb segg amit lehet nyalni………
Néhány kiegészítés az izraeli nagykövet látogatásáról szóló bejegyzéshez:
1.) “A mostani nagyköveti vizit első állomása a Jedlik Ányos Gimnázium volt, …” !!!
A folytatásból kimaradt:
Ahol nyilván átadták az izraeli nagykövetnek Nyirő József válogatott írásait tartalmazó kötetet. melyben Nyirő a Hitler és a II. világháború iránti csodálatát fejezte ki!
Amely Nyirő kötetet az izraeli nagykövetnek gazsuláló Németh Szilárd utasítására csepeli közpénzből előállítottak elő, és adták át sok példányban a Jedlik Ányos Gimnáziumnak is!
2.) „Németh Szilárd még a megbeszélés előtt nyilatkozott lapunknak. Hangsúlyozta, az kapocs, ami összeköti a két felet, Weiss Manfréd alakja. Azé a zsidó nagyiparosé, aki egy kis, vidékies településből fejlődő várost csinált.”
Felháborító, hogy Csepel „jelenlegi” első embere ilyen arcátlanul próbálja átírni az általa „vezetett” Csepel történelmét!
Azt még egy Németh Szilárdnak is illene tudni, hogy Weiss Manfréd soha nem csinált semmilyen várost Csepelből!
Weis Manfréd halálakor Csepel még falu volt, és Csepel még az 1950-ben történt Budapesthez csatolásakor is csak község volt, ezért ideje lenne abbahagyni Németh Szilárdnak a Csepel történelmének átírására irányuló Weiss Manfrédra hivatkozó hazudozásait!
Ha pedig Szilárdot görcsös migrén kényszeríti a hazudozásra, akkor ideje lenne orvoshoz fordulni!
3.) „A polgármester azt is elmondta, támogatja, hogy megvalósuljon – országosan is – az izraeli-magyar diákcsereprogram. Ez kiváló alkalom lenne egymás kultúrájának megismeréséhez,..”
Az izraeli-magyar diákcsereprogram keretében megismerhetnék az izraeli diákok például az alábbi idézetet Nyirő Józsefnek a „weimari költőnap” alkalmából elmondott beszédéből:
„A vér megtisztítja Európát. Teljes szívvel, teljes lélekkel akarjuk ezt a munkaközösséget vállalni. Éljen Hitler Adolf! Éljen Németország! Éljen a német írótársadalom!”
Ilan Mor, aki márciusban kihisztizte Szaniszló Ferenc díjának visszavételét.
Az elmúlt 70 évben a szovjet elvtársak jártak ide, most egy másik gyarmattartó állam magyarországi helytartója…
„Izrael gazdasági helyzete kiváló. Megvesszük Manhattant, Romániát, Magyarországot, Lengyelországot.” – mondta Simon Peresz 2007-ben.
Az üzlethez nem elég a vételi szándék.
Ez a mondás semmit nem jelent, a dicsekvésen kívül.
Doki faszságokat hord megint össze.
hajós!
Nem értem a csodálkozást! 😀
küldje csak izraelbe a gyerekét aki egy vödör húscafatot akar viszontlátni belőle.
Hülye
Vagy
Ki a hülye?
Királyerdei!
Ennek mi köze van ahhoz amit rántott krokodiltojás írt ?
A két balliberális, hajós és Grün ma “ismét nagyon komoly érvekkel” megvédték álláspontjaikat. 😀
Próbálkozzatok még gyerekek, legközelebb talán sikerül. 😉
remélem orbán racsinál-sáráná-s dakota családjánál is tiszteletet teszi a zsidó kiskövet.
talán akár megad6ná a zorbán családnak a zsidó állampolgárságot is….hátha élne vele seggdugónk?!?!
😀
Nahát ! Senki nem kritizálta meg Polgármesterünk kinézetét?
Who the fucking hell is Ilan Mor? What the fucking hell is doing he in Csepel?
Mari nénye mennyivel szebb mint Németh Szilárd!
De ki az a „Mari nénye”? Az akinek hosszabb a bajsza mint Szilárdnak?