Csepel.hu
Tóth Ilona, 1956-os halálraítélt halálának 62. évfordulója alkalmából tartottak koszorúzást a Tóth Ilona Szakorvosi Rendelőintézet falán elhelyezett emléktáblánál és az épület aulájában található installációnál.
Az emléktáblánál többek között koszorút helyezett el a csepeli önkormányzat nevében Borbély Lénárd polgármester, Ábel Attila és Morovik Attila alpolgármesterek, Németh Szilárd országgyűlési képviselő nevében munkatársai, Bercsik Károly, a Fidesz csepeli elnöke, valamint a Tóth Ilona Szakorvosi Rendelőintézet képviseletében dr. Illyés Krisztina, orvos-igazgató főorvos.
Ezután a rendelőintézet aulájában található installációnál néma főhajtással tisztelegtek és koszorút helyeztek el a megemlékezők.
A kommunizmusnak sok áldozata volt. Közöttük Tóth Ilona, boldog Brenner János és még sok százan.
Illő megadni nekik a tiszteletet!
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja száját, hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.
Tóth Ilona, Brenner, Popjeluszkó életében nem jártak Csepelen, de ezek a mamelukok róluk neveznek el dolgokat, állítanak szobrokat, ahelyett, hogy a dolgukat végeznék el tisztességesen! Három mameluk!
Mert Kossuth, Deák, Petőfi igen? Leninről meg Gagarinról nem is beszélve – róluk is emeltek szobrot a szocialisták, amikor még “munkáspárt” is voltak. Ugyan helyi, ne legyél már ennyire merev. Nincs olyan szabály, hogy ott kellett járnia valakinek.
Balos!
Igazad van, részben…
Tóth Ilona és a Peti gyerek múltját tekintve vannak fehér foltok. 😉
Szerintem, csak makulátlan múltú személyről kellene bármit is elnevezni, emellett ez a szoborállítás már viszont kezd betegessé válni.
Unokáink majd ott lehetnek a Családok Parkja 50 éves jubileumi ünnepségén, ahol az azóta megbékélt bal- és jobboldali helyi politikusok átadják Sziszka üstben csülkös pacalt készítő szobrát a Horváth Gyula sétányon 🙂