Pénzért könyörögtek az ellenzéki politikusok
Csepel.info
Tipikus kép egy csepeli önkormányzati ülésről: sok ellenzéki nem talál oda vagy már elment
Gyurcsány még nem is álmodott az ellenzéki munka bojkottjáról, amikor a csepeli DK és MSZP már nagyban gyakorolta. Sokszor előre bejelenteni és indokolni sem voltak hajlandók a munkakerülést. Az önkormányzat fideszes vezetői azonban ezt megunták. Testületi ülésen vonták meg a legtrehányabb politikusok fizetését – értesült a Csepel.info.
Most lehet kitalálni, miből lett ezek után a vita: a csepeli polgárokat érintő százmilliós fejlesztésekkel kapcsolatban vagy a politikusok pénzelvonása miatt?
Politikusnak csak indokolnia kellene
Egy átlagember gyorsan elveszítené a munkahelyét, ha nem járna be dolgozni. Attól azonban nem kell aggódni, hogy a léhűtő politikusokat valaki kirúgná. Nekik ehhez is joguk van – ha megindokolják a hiányzásaikat. Csak egy teljes évnyi lógás után veszíthetik el megbízatásukat.
Csepelen a munkakerülési csúcsot a DK-s Borka-Szász Tamás érte el. Ő a testületi ülések több mint kétharmadáról maradt távol. A második leglustább az MSZP-s frakcióvezető, Szenteczky János, a harmadik Horváth Gyula, a balliberálisok közös polgármester-jelöltje lett. Valamennyien ellógták a munka legjavát.
No comment
A legtöbbet hiányzó öt politikus kivétel nélkül a DK és az MSZP frakcióiban politizál, míg a legszorgalmasabbak a Fidesz-KDNP képviselői – derült ki a Csepel.info közérdekű adatkérésből.
Hisztérikus hangulat az önkormányzat ülésén
Először az okozott országos botrányt, hogy egy csepeli jobbikos bizottsági tag hat hónapig vette fel a tiszteletdíját, miközben a magasabb életszínvonal reményében Svájcba vándorolt ki a családjával. Persze minden hiányzásra volt egy mentsége – ami miatt jogszerűen nem lehetett volna elvonni a fizetését.
A csepeli önkormányzat vezetői azonban megunták, hogy sokan már előre sem jelzik távolmaradásukat. A képviselőtestület október végi rendes ülésén ezért olyan határozati javaslatot terjesztettek elő, mely szerint akik igazolatlanul kerülik a munkát, azoktól visszavonják a munkáért járó pénzt.
Amíg a képviselők a százmilliós csepeli fejlesztésekkel kapcsolatban döntöttek, többnyire csendben maradtak az ellenzéki politikusok. Azonban felbolydult a méhkas, amikor a saját pénzük sérelme került szóba. Az érintett, és most megjelent politikusok egy órán keresztül váltották egymást kérdéseikkel, vádaskodásaikkal, hisztérikus kirohanásaikkal.
Az előterjesztés szerint a legtöbb pénzt Horváth Gyula volt polgármester-jelölt veszíthetett, neki egyhavi fizetését javasolták visszavonni. Takács Krisztián MSZP-s képviselő, akinek 50 ezer forintot javasolt visszavonni a testület, még a napirendről is megpróbálta levetetni a javaslatot – eredménytelenül. Pedig többször is hangsúlyozta, hogy ez neki mekkora érvágás.
A legviccesebb ellenjavaslatot Hudák János PM-es képviselő tette. Azt indítványozta, hogy ha a trehányaktól pénzt vonnak el, akkor a szorgalmasakat is büntessék meg. Szerinte ugyanis akár lehetett volna olyan testületi ülés is, amin nem vettek volna részt a kormánypárti képviselők. Mivel azonban ilyen a valóságban nem volt, Hudák indítványát a többség leszavazta.
Az eredeti javaslatot a Fidesz-KDNP és a Jobbik képviselői megszavazták, míg a balliberális ellenzék politikusai nem támogatták.
Csepel.info
Nem kell aggódni, a Parlament is üres állandóan.
Happy sajnos igazad van én ott is megvonnám a béreket, akik nem végzik a munkájukat a Parlamentben, akkor ne járjon érte a bér. Ha mi kisemberek, polgárok mint én és a férjem nem mentünk volna be a munkahelyünkre, indokolás nélkül gondolom már se bér, se munkahelyünk nem lett volna. A politikusokkal is ezt kellene szigorúan csinálni, akkor szerintem többen lennének bent !
A munkahelyek nagy részéről eltakarítják a lógó selejtet kivéve a politikát? Itt is már rég bevezethették volna! Nézzétek meg a parlamentünk 10 évvel ezelőtti számla nélkül felvett pénzek listáját és jöhet a döbbenet !!!
És ha még egy bizottsági tag is valaki, azért is kap egy kis pénzt. Én is szívesen belépnék egy Mari néni elszegényedését vizsgáló bizottságba, csak úgy.
Egyre kevesebben maradnak az ellenzéki kerekasztalnál
hvg.hu
Az eheti második egyeztetésen a Liberálisokat kiutálták, szerintük a tárgyalássorozatot már Gyurcsány Ferenc dominálja. Az Együtt is távol maradt és a szélsőbalos Balpártot is elküldték.
Elkezdődött a baloldali pártok tárgyalása a 2018-as együttműködésről, de az Index úgy tudja, az Együtt el sem ment a most csütörtöki fordulóra, a Liberálisok a megbeszélés közepén elhagyták a tárgyalóasztalt, majd utána egy másik résztvevőnek is távoznia kellett.
http://hvg.hu/itthon/20161103_Egyre_kevesebben_maradnak_az_ellenzeki_kerekasztalnal#utm_source=hirlista&utm_medium=aggregator&utm_campaign=hvg
Remélem fütyülős tűntetést is fognak szervezni ezek a ballib buzik a fizetésük miatt és beígérik,ha hatalomra kerülnek nem kell senkinek bemenni a munkahelyére,anélkül is fog mindenki fizetést kapni.Ez lesz majd a szép,új világ amolyan ballib módra.Már alig várom!
Tóth kati, jól megfogta a lényeget.
“még mindig működik a csepeli kettős gyilkos honlapja”
http://www.blikk.hu/sztarvilag/sztarsztorik/meg-mindig-mukodik-a-csepeli-kettos-gyilkos-honlapja/txyy77j
„Ez gyalázat” – Kiakadt Gyurcsányékra az MSZP egykori nagyágyúja
http://www.atv.hu/belfold/20161104-ez-gyalazat-kiakadt-gyurcsanyekra-az-mszp-egykori-nagyagyuja
“Gyalázatosnak tartom, hogy a ma is tőkeerős baloldali vállalkozók közül egy sem volt, aki annak idején a Magyar Hírlapot vagy most a Népszabadságot meg akarta volna menteni.Visszatekintve a rendszerváltás óta eltelt időszakra, kijelenthető, hogy huszonhat évvel ezelőtt a szocialistáké volt szinte minden meghatározó médium az országban, de kitartó munkával leépítették befolyásukat és érdekeltségeiket ebben a szegmensben is. Egyértelműen meggyengültek mára, de még mindig fele-fele arányban van jelen a médiapiacon a bal- és jobboldal – ide értve a bulvártelevíziókat, a közéleti csatornákat vagy az internetes felületeket is.” ”
http://media.mandiner.hu/cikk/20161105_szeles_gabor_hianypotlo_szellemi_muhely_a_cel
[…] – legalábbis a csepeli önkormányzat jogértelmezése szerint. Ezért tavaly év végén több csepeli politikustól megvonták honoráriumuk egy részét. Azt a részt, amelyet hiányzásaik idején nem indokoltak meg. Horváth Gyula lett ebben a […]
[…] engedmények ide vagy oda, a hiányzást még nekik is be kell jelenteniük. Ezért tavaly több csepeli politikustól megvonták honoráriumuk egy részét. Azt a részt, amelyet hiányzásaik idején nem indokoltak meg. Horváth Gyula ebben csúcstartó […]