Magyar Idők
Jobb külön-külön cselekedni, mint együtt tétlennek lenni – reagált Angela Merkel szavaira a kormányfő. Magyarország időben lépett, ezért ma a legvédettebb európai ország – mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Kossuth rádió 180 perc című műsorában.
A kormányfő – akit „a nemzeti különutakat” bíráló Angela Merkel német kancellár szavairól kérdeztek – hangsúlyozta: Magyarország volt az első nemzetállam, amely önállóan cselekedett, ezért ma Magyarország a legvédettebb állama az EU-nak, amely viszont tétlen. Szerinte egyébként a migránshelyzet és Brüsszel tehetetlensége a jobb jövőt, a fejlődés lehetőségét veszélyezteti. Megjegyezte azt is, hogy a migránsokkal szembeni hazai védekezés teljes költségét Magyarország állja, az EU nem segít.
Nyomatékosította: Magyarország nem enged be a területére senkit ellenőrzés nélkül. „Itt nem lesznek kerítésáttörések, bevándorlózendülések, felgyújtott menekülttáborok, és nem fognak vadászni mindenfajta bandák magyar nőkre, a feleségeinkre meg a lányainkra” – fogalmazott Orbán Viktor. Közölte, arra utasította Pintér Sándor belügyminisztert, hogy ha ilyesminek akárcsak a jelét látják, akkor azt csírájában el kell fojtani, meg kell torolni. „Ebből a szempontból nem csinálunk Európát Magyarországból, ez egy biztonságos hely marad” – mondta.
A magyar határzárról szólva a jelenlegi fizikai akadályokat eredményesnek minősítette, de jelezte: „fizikailag” meg kell erősíteni a kerítésrendszert, hogy szélesebb szakaszokban is védhető legyen. Arra is fel kell készülni, hogy ha a magyar-román határszakaszon baj van, akkor 2-3 hét alatt a teljes magyar-román határt „fizikailag meg kell tudnunk védeni” – tette hozzá.
Zajlik egy másik vita is: arról szól, hogy az eurót használó országok kiépítsék-e saját Európájukat, a „mag Európát”, amely körül lenne egy „gyűrű Európa”. Ez ugyanakkor még nem a ma problémája – tette hozzá. Sok mindent kell majd mérlegelnie a magyar népnek, ha ez a kérdés az asztalra kerül – vélte. Most azonban a migránsválság megoldása a legfontosabb – fűzte hozzá.
Azt mondta, a migráció elleni védekezés teljes költségét jelenleg kizárólag Magyarország állja, ebben nem segít az Európai Unió.
Görögország igazi rejtély
A miniszterelnök az interjúban érthetetlennek nevezte, hogy Görögország miért tűrte el, hogy Törökország felől milliószám lépjenek át a területére ellenőrzés nélkül, és hogy a szigetekre érkezőket a görögök miért szállították tovább államilag a szárazföldre.
Úgy összegzett: Görögország megsértette a schengeni megállapodást, „beengedte és a nyakunkra küldte a menekülteket”, mégis „valakik” – például a németek, de „vannak a függöny mögött mások is” – állandóan megvédték.
Ha vízummentességről van szó, akkor Ukrajna előnyt élvezhet
Kitért Törökország és az EU viszonyára is, így például a törökök vízummentes utazásának kérdésére. Erre a magyar kormány azt mondja: „ha bárkinek meg fogjuk adni a jövőben (…) mi, magyarok a vízummentes belépést, első Ukrajna kell, hogy legyen”.
A magyar külpolitika támogatja, hogy az EU megállapodjon Törökországgal, de ez önmagában kevés, nem váltja ki a saját védekezést – közölte.
Arra a felvetésre, hogy a NATO európai erőinek főparancsnoka szerint Oroszország szíriai bombázása okozza az európai menekültválságot, Orbán Viktor úgy reagált: Oroszország szíriai bombázása előtt is özönlöttek a migránsok Európa felé, ezért „ezt az oroszok nyakába varrni a logika egyszerű szabályai szerint sem tűnik értelmes álláspontnak”.
„Nem írtam alá semmit, és nem is fogok aláírni semmit„
A kormány által kezdeményezett kvótareferendumról szólva, Martin Schulz európai parlamenti elnök kritikus szavaira reagálva a kormányfő úgy fogalmazott: „Schulz úr is úgy tesz, mintha nem tudná, amit egyébként mindenhol elmondtunk”, hogy Magyarország a betelepítési kvótáról – a 120 ezer ember szétosztásáról – szóló korábbi döntés ellen bírósághoz fordult. A népszavazás a jövőről szól – magyarázta -, a március közepi EU-csúcson ugyanis egy folyamatos, állandó, kötelező migránsszétosztási rendszert akarnak előterjeszteni. Ezért nem a jövő hétfői, hanem a hónap közepi csúcstalálkozót tartja az igazi nagy kihívásnak. „Nem írtam alá semmit, és nem is fogok aláírni semmit, ami kötelező kvótára vonatkozik, legyen az állandó vagy egyszeri” – tette egyértelművé Orbán Viktor.
A miniszterelnök arról az elképzelésről is beszélt, amely szerint az eurózónához tartozó államok egy csak rájuk vonatkozó közös politikát alakítanának is. Ez szerinte nem a holnap problémája, de még az idén komoly döntések várhatók, amelyek a közös pénzt nem használó tagállamok, így Magyarország elé is megválaszolandó kérdéseket állítanak. Jelezte, az euróövezeti csatlakozáshoz Magyarországon az alkotmány értelmében kétharmados parlamenti támogatás kellene.
a kormány megvívja a csatákat Brüsszellel
A kormányfő egyértelművé tette azt is, hogy Magyarország, Szlovákiával együtt, a kötelező kvótáról szóló döntés ellen lépett fel bírósági úton. A magyarországi népszavazás nem az ellen van, hanem a folyamatos, állandó betelepítésekkel szemben.
Szerinte ugyanis az olyan alapvető kérdésekben, amelyek népek sorsát határozzák meg, az embereket meg kell hallgatni. Magyarország a demokratikus gondolkodású népek közé tartozik, ebben a kérdésben viszont ez ütközik a liberalizmussal – világított rá.
Nyomatékosította azt is: a kormány készen áll arra, hogy megvívja a csatákat Brüsszellel, és javaslatokat tegyen, ha csökkenteni akarják a Magyarországnak járó uniós forrásokat. A magyar diplomácia ehhez elég erős, és a legdurvább fenyegetésekkel is fel tudja venni a harcot – fűzte hozzá.
Magyarország hosszú idő után megindult a saját céljai felé, amit veszélyeztet a migránshelyzet és brüsszeli lehetetlenség. Meg akarjuk azonban védeni az elmúlt évek munkáit és a jövőnket – emelte ki.
Erős Szlovákiát szeretnénk
A rádióinterjúban szóba került a hétvégi szlovákiai parlamenti választás is, amelyről Orbán Viktor – kérve a felvidéki magyarokat a választási részvételre – úgy foglalt állást: egy stabil, kiegyensúlyozott Szlovákia, amellyel Magyarország szövetségben lehet – mint az elmúlt években -, az európai színtéren való közös fellépés lehetőségét adhatja meg.
Megjegyezte, az elmúlt hónapokban tartott más európai választások „nem vidítanak fel”, mert instabil helyzetek alakultak ki. Szerinte mindez Európát is gyengítette.
A nagy siker
Végül az Oscar-díjas Saul fia című filmről beszélt, felidézve: a kormány 2010-ben „teljes jogi és pénzügyi káoszt” vett át a filmfinanszírozás területén. Nehéz volt rendet tenni „Andy Vajna nevét nem tudjuk megkerülni, aki az egyik legbátrabb magyar, aki vállalta azt a munkát, hogy ebben a darázsfészekben megpróbál békét, igazságosságot és alkotó légkört teremteni”
– fogalmazott a miniszterelnök, majd közölte: az új rendszerben készült magyar filmek az elmúlt években 130 elismerést kaptak a világban.
„Ezeknek kiemelkedő, nagy hegycsúcsa a Saul fia” – mondta Orbán Viktor, aki gratulált a film rendezőjének és a teljes stábnak.
Forrás: Magyar Idők
Ameddig tűzparancs nélkül védjük határainkat, addig nem vagyunk a legvédettebb ország sajnos 🙁
“Orbán Viktor: Magyarország a legvédettebb európai ország”
Ez az előnye, hogy gödörben vagyunk! 😀
Ide csak 300 000 euróért jöhetnek a terroristák.
Ki akar ide disszidálni?
Már az Oszter felesége is megbánta.
Idióta dr grün Izidor Charlie Rodrigez meg 1/2eszű1/2x! Nyugalom! Ne féljenek, mert Orbán miniszterelnök úr évértékelő beszédében kijelentette, hogy “Nem akarunk és nem fogunk bűnözést, terrorizmust, homofóbiát és antiszemitizmust importálni Magyarországra.”!
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja száját, hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.
Kaptam, küldöm. No comment!…
Régen volt egy iráni csapattársam, aki itt tanult és sportolt. Sikerült
vele évek után végre találkoznom. Mielőtt bárki vádolna: Ali egy
intelligens, művelt, két diplomás ember, aki soha egy rossz szót nem
mondott ránk magyarokra, sőt, nagyon hálás nekünk, amiért itt tanulhatott.
Neki az itt eltöltött 5 év alatt sosem volt olyan tapasztalata, hogy a
magyarok rasszisták és kirekesztőek lennének. Megkérdeztem tőle mint
szakértőt, hogy ezek az állítólagos szírek miért nem a környező békés
országokba (Bahrein, Katar, Kuwait) mennek, ahol még munkaerőre is szükség
lenne. Vagy miért nem mennek Iránba, ahol szintén kellenek dolgozó emberek.
Ezek az országok elvileg azonos vallásúak és azonos kultúrájúak, mint a
szírek. Tehát logikus lenne, hogy ne 3000 kilométert vándoroljanak. Hosszan
beszélt, de a válasza lényege: *A szíreknek nincs jó hírük az arab
világban. Egyrészt elég sok szír lett különböző terrorszervezetek tagja,
másrészt nemigen szeretnek dolgozni. *A gazdag arab országokban rengeteg
vendégmunkás van, de ezeknek kevesebb, mint 2%-a szír. Egyszerűen
képtelenek arra, hogy egy másik arab, muszlim országba beilleszkedjenek és
betartsák az ottani (sokszor tényleg elég szigorú) törvényeket. Mint
mondta; Iránban a perzsáknak van egy velük született felsőbbrendűségi
érzése, de a dolgozó emberekre szükség van és nyitottak. Katar ugyanilyen.
Az arab világ minden pontjáról mennek oda emberek dolgozni, a szírek pedig
nem, vagy csak alig (az említett 2%). Ali szerint komoly bajban lesznek a
befogadó országok. És Ő mint diplomata jelölt nem lát kiutat a kérdésből,
csak akkor, ha az Isist felszámolják és megtalálják a felelősöket. Mert
enélkül csak tovább özönlik majd Európába a horda. Szóval ilyen egy perzsa
szakértő véleménye. Nem vidám, de figyelemre méltó —
……………………………………………………………………………..
Nagyon fontos válasz kimaradt, hogy az említett arab országok határán
azonnal lőnek, oda nem lehet betolakodni, beözönleni! Ott a határon őrség
áll és lövési parancs van kiadva! SZÍRIAI MUSZLIMOK MÉG MEG SEM KÍSÉRELTÉK
ODA ÖZÖNLENI VAGY BETÖRNI, MINT EURÓPÁBA TETTÉK! OTT NEM OSZTANÁNAK
AJÁNDÉKOT, AHOGYAN AZT AZ OSTOBA MERKEL TETTE.
“Magyarország a legvédettebb európai ország”
Kubatov kopaszaira gondol biztos, nos a demokráciával szemben megvédi a társadalmat az tuti. 🙂
Tisztelt : “királyerdei” !
Köszönöm a megosztott információt, én is teljesen azonos véleményt hallottam a kuvaiti emirátusban élő barátomtól !
Tolvajok és a söpredék alkotják a sziriai terror seregeit. Semmire kellő élősködő horda. NINCS RÁJUK SEHOL SZÜKSÉG !
Ebből adódik a megoldás, gondolom kitalálható !
Terjed a hülyeség rendesen.
ebihalnak:
Aki nem az önök balos szemléletű véleményén, kritizálásán van, mint ( Felix, Grün Isidor, Orsos Rodrigo, Tarjányi László, robi stb. ) bizonyos kérdésekről, arról ezt kell írni, ez aztán a korrektség: ” Terjed a hülyeség rendesen “
Anikó, ott a pont! “Ezek” soha nem változnak meg.
Királyerdeinek: Én is köszönöm a tájékoztatást a menekültekről, hogy kik is valójában a szír menekültek ! Bennem is fölvetődött többször, hogy miért Európába jönnek, miért nem a gazdag szomszédos arab országokba ?
Anikó! Na meg a Tóth “Mengele” Mária!
Értitek is a cikket vagy csak olvastátok? Nem tűnt fel, hogy egy iráni mond véleményt,
miközben kiderül, hogy az irániak mindenkit lenéznek? Miért olyan érthetetlen, hogy nem
akarnak olyan országokba menni, ahol kő keményen betartják az iszlám előírásait, ahol
még ma is van nyilvános kivégzés és megkorbácsolás?
Ebihal: Akkor Európába azért jönnek, mert itt semmilyen törvény nem kötelezi őket, a befogadó országokban, tehát mindent szabad, bűntetlenül, randalirozhatnak, gyilkolhatnak, nőket és fiatal lányokat inzultálhatnak, ide nem dolgozni, hanem eltarttatni akarják magukat, magyarul ingyen és jól élni, amit máshol nem lehetne megtenni munka nélkül ?
“A szíreknek nincs jó hírük az arab
világban. Egyrészt elég sok szír lett különböző terrorszervezetek tagja,
másrészt nemigen szeretnek dolgozni. *A gazdag arab országokban rengeteg
vendégmunkás van, de ezeknek kevesebb, mint 2%-a szír. Egyszerűen
képtelenek arra, hogy egy másik arab, muszlim országba beilleszkedjenek és
betartsák az ottani (sokszor tényleg elég szigorú) törvényeket “
Anikó!
Attól, hogy az Orbán féle baromságot szajkózod, még nem biztos, hogy igazad van!
Senki nem állította, még a migránsok sem, hogy a törvényeket nem kell betartani.
Minden tömegnek megvan a salakja, de ezt az egészre kivetíteni aljas csúsztatás.
Hiába ismétled azt, amit egy részrehajló mond, attól az még nem biztos, hogy igaz!
Azért arra kíváncsi lennék, ha bármilyen okból menekülni kellene innen, hova mennétek,
Ausztria vagy Románia felé?