Origo
Bár egyre több gyermek használ valamilyen okoszkészüléket, a számukra fejlesztett alkalmazások és weblapok nem minden esetben biztonságosak. Sőt, sokszor szinte halásszák a kicsik adatait.
Egy adatvédelmi szerveket tömörítő nemzetközi hatóság összesen 1500 darab, gyerekek körében népszerű applikációról és weblapról készített felmérést, hogy megtudják, gyűjtenek-e felhasználói adatokat, és ha igen, miért.A vizsgált tartalmak 41 százalékát találták aggasztónak.
Az Egyesült Királyságban az oldalak és applikációk kétharmada gyűjtött adatokat a gyerekekről, egyharmaduk pedig harmadik féllel is megosztotta ezeket.
Ennél is veszélyesebb, hogy az applikációk negyede engedi, hogy képet töltsenek fel a felhasználók, amely így – a legtöbb esetben szülői beleegyezés nélkül – az alkalmazást készítő cég tulajdonában kerül.
A vizsgált anyagok 74 százaléka esetében nem volt világos, hogyan lehet törölni a felhasználói fiókot.
Franciaországban ennél is rosszabb a helyzet: a gyerekeknek célzott tartalmak 87 százaléka gyűjt adatot, de csak 18 százalékuk kér szülői engedélyt ehhez.
Mindez különösen problémás az egyre gyakoribb adatlopások tükrében. A gyerekek pedig sokszor egyedül nem látják át, hogy az interneten megosztott tartalom örökké élni fog valamilyen formában.
Persze vannak próbálkozások arra, hogy a gyerekek adatait jobban védjék: Amerikában nemsokára újra a képviselőház elé kerül a “Do Not Track Kids” (“Ne kövesse a gyermekeket!”) nevű szabályozás.A brit felügyeleti szervek pedig erőteljes fellépést ígérnek a gyűjtögető oldalak ellen.
Forrás: Origo
This entry was posted on 2015. szeptember 6. vasárnap at 18:58 and is filed under Életmód, Internet, Játék, Közbiztonság, Krimi, Társadalom. Valamennyi hozzászólás követhető az RSS 2.0 hírcsatornán keresztül. Hozzá lehet szólni, vagy küldhető visszajelzés a saját oldalról.