Közlemény – Ábel Attila
Dr. Hőrich Ferenc, aki Szenteczky magán ügyvédje volt, és akinek az irodája ezért 3.750.000 forint közpénzt kapott
A Fővárosi Választási Bizottság 2014. október 6-án kilenc szavazattal, egyhangú döntéssel olyan határozatot hozott, amely teljes mértékben ellentétes ugyanezen bizottság szeptember 22-én hét szavazattal, szintén egyhangúlag hozott döntésével. Ráadásul a csepeli Fidesz beadványa a szeptember 22-én elfogadott XVIII. kerületi fideszes beadvány alapján készült. Annak a beadványnak a szövege lett átmásolva, kiegészítve a csepeli eset adataival, a törvényi hivatkozások pedig egy az egyben ugyanazok.
Szürreálisan abszurdnak tartjuk a történteket azért is, mert a döntésben nagy valószínűséggel dr. Hőrich Ferenc személyében egy olyan ügyvéd is részt vehetett, aki perben áll a csepeli önkormányzattal. A pert az az önkormányzati vezetés indította, amelynek tagja vagyok: a bírósági tárgyaláson pedig tanúként személyesen is részt vettem, és vitába kerületem dr. Hőrich Ferenccel. A Hőrich és Varga Ügyvédi Iroda a polgári peres bíróság jogerős döntése alapján közpénzből intézte Szenteczky János csepeli MSZP elnök magánérdekű jogi képviseletét, amire 3.750.000 forintot kapott a csepeli adófizetők pénzéből. Mindezen okok miatt, amennyiben a bizottságban helyet foglaló dr. Hőrich Ferenc személye megegyezik a Hőrich és Varga ügyvédi irodában dolgozó dr. Hőrich Ferenccel, a bizottsági tagnak véleményem szerint automatikusan összeférhetetlenséget kellett volna bejelentenie, a bizottság vezetőjének pedig az egyik póttagot kellett volna delegálnia a szavazáshoz.
A Fidesz – Magyar Polgári Szövetség Csepeli Szervezete mindezen okok miatt a következő kérdésekkel fordul a Fővárosi Választási Bizottsághoz:
1. Jogszerű-e, hogy az FVB két döntése, illetve azok indoklása teljes mértékben ellentétesek egymással?
2. Megegyezik-e a bizottságban helyet foglaló dr. Hőrich Ferenc személye azzal a dr. Hőrich Ferenccel, aki a Hőrich és Varga Ügyvédi Irodában dolgozik, és akik perben álltak, perben állnak a többek között általam is vezetett csepeli önkormányzattal?
3. Amennyiben dr. Hőrich Ferenc személye egyezik, bejelentette-e összeférhetetlenségét vagy nem?
4. Jogszerű döntést hozott-e a bizottság, amennyiben a vita során és a döntés meghozatalakor egyik tagja jogszerűtlenül volt tag?
A Fidesz – Magyar Polgári Szövetség Csepeli Szervezete fellebbezést nyújt be az FVB döntése ellen, de feltétlenül választ várunk a kérdéseinkre. Azt pedig teljességgel abszurdnak tartjuk, hogy az FVB ugyanarról két ellentétes indoklást írt.
Budapest, 2014. október 7.
Ábel Attila
elnök
Fidesz – Magyar Polgári Szövetség Csepeli Szervezete
Miért, az jobb lett volna, ha 8 az 1-hez utasítanak el? Vedd már észre, csak ott vagytok
nyerők, ahol van ráhatásotok a döntéshozókra!
csecsemő béka! Sokkal jobb ráhatás a pénz, különösen, ha önkormányzati pénz. 2010-ig volt bőven.
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét,lop.
vén barom!
Nem kell mellébeszélni, épp elég ha melléfognak, és nem először!
“Hiteles” pofa lehet ez a Hőrig…
Ábel Attila!
Rugasd ki a p…ába azt a zügyvédet, ha már annyira a bögyödben van és kilenc helyett nyolcan lesznek!
Amúgy meg hogy mernek két hasonló ügyben különböző ítéletet hozni?!
Ezt nevezik a bíróság szabad mérlegelési jogának!
De próbálkozni mindig lehet, legfeljebb a zerőlködésnek beszarás a vége! 😛 😛