Borka-Szász Tamás lehet a nevető harmadik

Csepel.info

Borka-Szász Tamás DK-jelölti oldala

A Tárnokon élő politikus jelenleg a DK csepeli jelöltje

Ebben a pillanatban úgy tűnik, hogy minden korábbi nyilatkozat, veszekedés és kölcsönös sértegetés ellenére Gyurcsány Ferenc pártja is helyet kaphat az MSZP-sek, ex-MSZP-sek és ex-LMP-sek balliberális összefogásában. Nagy kérdés azonban, hogy miként írják át a Mesterházy és a Bajnai-csapatok között létrejött megállapodást, ahol már a közös képviselő-jelöltek is meg lettek nevezve. Az nyilvánvaló, hogy ha lesz új megállapodás, akkor egy harmadik csapat is bekerül az MSZP-Együtt-PM eddigi balliberális válogatottjába. A közös jelöltek egy részét tehát Gyurcsány-pártiakkal kell lecserélni.

A Csepel.info úgy tudja, hogy a Csepel-Soroksár körzet továbbra is cserekörzetként szerepel a hatalmi osztozkodásban. Így aztán Dobák István MSZP-s országgyűlési majdnem-jelölt után Szabó Szabolcs MSZP-Együtt-PM-es majdnem-jelölt is elbúcsúzhat a jelöltségtől. A nevető harmadik Borka-Szász Tamás lehet, immáron MSZP-Együtt-PM-DK színekben.

Információink szerint Szabó Szabolcs ellen szól, hogy a pártjában nincs a legerősebb emberek között, és szinte teljesen ismeretlen Csepelen. Bár egy alkalommal volt már egy egész Csepelen és Soroksáron kiszórt választási lapja, a mérések továbbra is rendkívül alacsony ismertséget mutatnak róla. Szabó Szabolcs emellett saját bevallása szerint is csak 2012-ben kezdett érdeklődni a politika iránt, addig semmilyen közéleti múltja sem volt. Korábban már írtunk arról, hogy az Együtt-PM csepel-soroksári jelöltjét és kampánycsapatát a helyi MSZP-sek sem nézik jó szemmel, nemes egyszerűséggel “nyomiknak” nevezik őket. Ráadásul, amennyiben ők adják a csepeli jelöltet, nem szabad megfeledkezni arról sem, hogy a kampánycsapatának helyet kell adni az önkormányzati közös jelöltek között. Ez az önkormányzati tortát szabja kisebbre, amit a “nyomikkal” kell megosztani.

Borka-Szász Tamás ezzel szemben tapasztalt politikus. Bár Tárnokon lakik, 2006-2010 között több évig volt a csepeli MSZP frakcióvezetője (akkoriban a csepeli MSZP-frakció többsége nem csepeliekből állt, tehát ez nem volt hátrány). Mivel ez az időszak a mutyivilág megerősödésével esett egybe, nem csak a pártban maradt MSZP-sekkel, hanem a gazdasági támogatókkal is remek a kapcsolata. Így komoly sikerek kísérték nemcsak a politikai, hanem a gazdasági pályafutását is. 2010-ben aztán ő volt az egyetlen csepeli MSZP-s önkormányzati jelölt, akinek sikerült megnyernie a körzetét. (Igaz, a győzelem után otthagyta az MSZP-t.)

Mint ahogy jeleztük, a politikai siker családi cégeire is jelentős bevételt generálhatott, hiszen mentora, Avarkeszi Dezső igazságügyi államtitkársága idején ők lettek az igazságszolgáltatás kedvenc közbeszerzési bonyolítói. Azt, hogy mennyi közpénzes megbízást sikerült úgy a családi cégbe csatornázni, hogy még a HVG is megelégelte, soha nem árulta el. Borka-Szász Tamás elnökségi tagként a pártjában sokkal elismertebb Szabó Szabolcsnál, a csepeli DK-szervezete pedig dugig tele van régi MSZP-s és SZDSZ-es tagokkal és üzlettársakkal. Velük azért sokkal könnyebb lenne a helyi MSZP-seknek osztozkodni a hatalmon és a közpénzeken, mint az ismeretlen és ezért nagyobb kockázatot jelentő “nyomikkal“.

Csepel.info

8 hozzászólás “Borka-Szász Tamás lehet a nevető harmadik” bejegyzésre

  1. "?!" szerint:

    Idézet a fenti bejegyzésből:
    “Borka-Szász Tamás … 2006-2010 között több évig volt a csepeli MSZP frakcióvezetője (akkoriban a csepeli MSZP-frakció többsége nem csepeliekből állt, tehát ez nem volt hátrány).

    Kérdezem a fent idézett szöveget író Csepelre importált tudatlan/hazug bértollnoktól, hogy a 2006-ban megválasztott alábbi mszp-s önkormányzati képviselők közül kik alkotják a csepeli MSZP-frakciónak azt a többségét akik nem csepeliek?!

    A Csepeli MSZP 2006-ban megválasztott önkormányzati képviselői:

    Csepel polgármestere: Tóth Mihály
    1. sz. választókerület: Glavanov Miklós.
    2. sz. választókerület: Kisari Tamás.
    3. sz. választókerület: Takács József.
    4. sz. választókerület: Orosz Ferenc.
    5. sz. választókerület: Balogh Ilona.
    6. sz. választókerület: Dr. Borsány György.
    7. sz. választókerület: Zanati Béla.
    8. sz. választókerület: Dr. Gulyás Gábor.
    10.sz.választókerület: Dr. Kiss B. Mihály.
    11.sz.választókerület: Podolák Sándor.
    12.sz.választókerület: Dobák István.
    13.sz.választókerület: Horváth Gyula.
    14.sz.választókerület: Polyákné Hajas Ilona.
    15.sz.választókerület: Gergely István.
    16.sz.választókerület: Bátky Endre.
    17.sz.választókerület: Borka-Szász Tamás.

    A Csepeli Fidesz “sokszor bukott” polgármesterjelöltje, és bukott képviselőjelöltjei pedig (Zupkó János kivételével, aki a 9. sz. választókerület képviselője lett), a “futottak még” kategóriában listás képviselők lettek!

    Hajrá, “szörnyen kedves” narancsos bértollnok!
    Csipkedd magad, és sorold fel, hogy a fentiek közül kik adták a csepeli MSZP frakciójának azt a több mint felét, akik szerinted nem csepeliek voltak?!

    Ha az mszp-s frakció “nem csepeli” több mint felét nem tudod felsorolni, akkor viszont tűnjél el Csepelről, de jó messzire!

  2. admin szerint:

    “?!”: már te is ott tartasz, hogy adatokat hamisítasz? Amit leírtál, teljesen rossz.

  3. Balos szerint:

    2006-ban Zupkó, Németh és Ábel jutottak be “egyenes ágon”, a többiek akkor listáról.

    Borkánál a Szabó Szabolcs jobb. Nem támadható. Szabó papíron az eddigi legokosabb, de sok értelmes kezdeményezése még nem volt. Butácskán utánozza a régiek butácskább megnyilvánulásait.

    Egyébként a Bátky volt a legértelmesebb és legtehetségesebb mind közül – eddig. Kicsinálták, kár érte. Borka-Szász lusta és állandóan leégeti magát.

  4. felix szerint:

    Balos.
    Amit Bátkyt illeti egyetértek.
    Nagyon sajnáltam, hogy úgy döntött ahogy, de megértettem.

  5. yoda szerint:

    A nyomik teljesen találó, Szabónál talán már csak Hudák nyomibb.
    Én azon sem lepődnék meg, ha a Pabar is odaférne a tortához, nagyon a szocik szekerét tolja mostanság.

  6. Etikus szerint:

    A jelben minden benne foglaltatik.

  7. "?!" szerint:

    Válaszok a tegnap este óta nekem címzett zöldségekre:

    ——————

    „admin” írta tegnap 19:14 órakor:
    1.) “?!”: már te is ott tartasz, hogy adatokat hamisítasz?
    2.) Amit leírtál, teljesen rossz.”

    Válaszom:
    1.) Ne képzelődj, mert én nem vagyok azonos azokkal az adathamisító infosokkal, akiket a tükörben szoktatok látni, ezért nem tartok ott, hogy adatokat hamisítsak!
    Én legfeljebb csak tévedésből írok hibás adatokat.

    2.) Nem az a kérdés, hogy szerinted jó, vagy rossz az, amit tegnap 18:47-kor írtam, mert számotokra mind rossz ami igaz, ezért az általam leírtak minősítése helyett azt sorold fel, hogy kik voltak az mszp-s frakció több mint felét kitevő nem csepeli képviselők 2006. és 2010. között?!

    ————-

    „Balos” írta tegnap 19:43 órakor:
    „2006-ban Zupkó, Németh és Ábel jutottak be “egyenes ágon”, a többiek akkor listáról.”

    Válaszom:
    Köszönöm az észrevételedet. Tökéletesen igaz a fent idézett állításod.

    Az észrevételed figyelembevételével módosítom a Csepeli MSZP 2006-2010. közötti képviselőinek a listáját, és “admint” arra kérem, hogy az itt felsorolt 16 fő mszp-s képviselő közül sorolja fel név szerint az MSZP frakció több mint felét (minimum 9 főt) kitevő nem csepeli mszp-s képviselőt, akikről a fenti bejegyzésben valamelyik infos bértollnok pofátlanul hazudozott?!

    MSZP-s polgármester: Tóth Mihály
    1. sz. választókerület: Glavanov Miklós.
    3. sz. választókerület: Takács József.
    4. sz. választókerület: Orosz Ferenc.
    5. sz. választókerület: Balogh Ilona.
    7. sz. választókerület: Zanati Béla.
    8. sz. választókerület: Dr. Gulyás Gábor.
    10.sz.választókerület: Dr. Kiss B. Mihály.
    11.sz.választókerület: Podolák Sándor.
    12.sz.választókerület: Dobák István.
    13.sz.választókerület: Horváth Gyula.
    14.sz.választókerület: Polyákné Hajas Ilona.
    15.sz.választókerület: Gergely István.
    16.sz.választókerület: Bátky Endre.
    17.sz.választókerület: Borka-Szász Tamás.
    Listás képviselő: Dr. Borsány György.

    ————–

    „yoda” írta tegnap 21:02-kor:
    „Én azon sem lepődnék meg, ha a Pabar is odaférne a tortához, nagyon a szocik szekerét tolja mostanság.”

    Válasz:
    Pabar viszont nagyon meglepődne, mert soha nem tolakodott a tortához, és soha nem fogadta el egyik párt önkormányzati képviselő-jelöltségét sem, pedig majdnem minden párt részéről kapott ilyen felkérést.
    Pabar azonban semmilyen politikai (vagy vallási) ideológiát nem hajlandó szolgálni, és nem hajlandó feladni a függetlenségét, továbbá senkinek nem tolja a szekerét, hanem csak a minden korábbinál gátlástalanabb hazudozás, csalás, lopás és semmittevés ellen lép fel, mert nagyon nem szereti, ha nála sokkal hülyébb gerinctelen szélhámosok hülyének nézik!

  8. "?!" szerint:

    Egy csepelinfosoknak feltett kényes kérdés harmadik megismétlése:

    Miután a 2014. január 7. kedden 15:55-kor készült fenti bejegyzésben azt állítottátok, hogy “2006-2010 között a csepeli MSZP-frakció többsége nem csepeliekből állt, és ez nem volt hátrány”, megkérdeztem tőletek, hogy az általam felsorolt 2006-2010. közötti MSZP-s képviselők közül, kik azok akik nem voltak csepeliek?

    A fenti kérdésem tisztességes megválaszolása helyett, 2014. január 7-én 19:14-kor valamelyik pofátlan csepelinfos cimborátok adathamisítással rágalmazott meg!

    Ezután az alaptalan rágalom után, 2014. január 8-án 20:20-kor megismételtem a fenti kérdésemet, és kértem annak a részletes közlését is, hogy a cimborátok szerint én mikor és milyen adatokat hamisítottam meg.

    A 2014. január 8-án 20:20-kor feltett kérdéseimre azonban a mai napig nem kaptam választ, ezért most harmadszor is megkérdezem, hogy az alább felsorolt 2006-2010. közötti MSZP-s képviselők közül, kik azok akik a nem voltak csepeliek?!

    MSZP-s polgármester: Tóth Mihály
    1. sz. választókerület: Glavanov Miklós.
    3. sz. választókerület: Takács József.
    4. sz. választókerület: Orosz Ferenc.
    5. sz. választókerület: Balogh Ilona.
    7. sz. választókerület: Zanati Béla.
    8. sz. választókerület: Dr. Gulyás Gábor.
    10.sz.választókerület: Dr. Kiss B. Mihály.
    11.sz.választókerület: Podolák Sándor.
    12.sz.választókerület: Dobák István.
    13.sz.választókerület: Horváth Gyula.
    14.sz.választókerület: Polyákné Hajas Ilona.
    15.sz.választókerület: Gergely István.
    16.sz.választókerület: Bátky Endre.
    17.sz.választókerület: Borka-Szász Tamás.
    Listás képviselő: Dr. Borsány György.

    Kérdezem továbbá, hogy én mikor és milyen adatot hamisítottam meg?!

    Memória serkentőként még annyit közlök, hogy a 2010-es választáskor, volt olyan csepeli fideszes képviselő, aki sem a választáskor nem lakott Csepelen, sem azóta nem lakik itt!

    A fenti memória serkentő közlésre hivatkozva kérdezem még azt is, hogy mitől nagyobb bűn az, hogy Borka-Szász Tamás Tárnokon lakik, mint az, hogy Csepel 9. sz. egyéni választókerületének a fideszes egyéni képviselője Dunaharasztiban lakik?

    Csipkedjétek magatokat kedves infosok, és a kérdéseim újabb ismételgetésének és újabb kérdések feltevésének a megelőzése érdekében válaszoljatok a fenti kérdéseimre!

Itt lehet hozzászólni !