Csepel.hu
A csepeli önkormányzat szeretettel várja azokat a 6 és 18 év közötti gyerekeket, akik részt kívánnak venni a július 29. – augusztus 2. között megrendezésre kerülő országos szinten is egyedülállónak számító ingyenes “Élmény Tábor”ban.
Az Élményváros egy olyan különleges interaktív napközis tábor, ahol a fiatalok a saját felépített városukban egy időre a felnőttek bőrébe bújhatnak és olyan tevékenységekben vehetnek részt, amiket gyermekként nem tehetnének meg.
Demokrácianevelés, közösségfejlesztés, nem-formális és informális tanulás, kreativitás és önkifejezés: javarészt ezek a fogalmak fejezik ki legjobban a program lényegét. Ebben a táborban bármi megtörténhet, így nem meglepő az, sem ha szükségállapotot kell elrendelni egy becsapódott meteor vagy egy közelgő hurrikán miatt. Ilyenkor természetesen mozgósítani kell a kicsik közül kinevezett városvezetőket, valamint a rendőrséget, tűzoltóságot, katonaságot, katasztrófavédelmet, akik a hivatalos szervek segítségével az élesben is használt eszközökkel és a teljes arzenált bevetve oldják meg a helyzetet.
A valódi helyszínek kialakításában profi színészek, díszlettervezők, maszkmesterek valamint a hivatalos szervek is részt vesznek.
A tábor területén 10 állomást (munkahelyet) alakítunk ki, ezért ha éppen nincs szükségállapot a tábor területén, akkor a mindennapi életben is előforduló eseteket, problémákat oldhatnak meg a fiatalok.
A tábor céljai: a fiatalok zökkenőmentes felnőtté válásának valamint aktív társadalmi szerepvállalásának elősegítése; a személyes ifjúságsegítésen keresztül hasznos tudás átadása, továbbá az Európai Unióban elfogadott kulcskompetenciák fejlesztése különösen az alábbi témakörökben:
Anyanyelvi kommunikáció, Természettudományi és technológiai kompetencia, Digitális kompetencia, Állampolgári kompetencia, Kulturális Kompetencia
Programelemek (állomások):
1. Rendőrség: Rendőrségi szakember bemutatja a nyomozó munkát, egyszerűbb eszközök használata, gyerekek interaktív részvételével a rendőrkapitányság kialakítása.
2. Mentőállomás – Elsősegélynyújtás: A mentősök ismertetik munkájukat, eszközeiket a gyerekek aktív bevonásával. Egyszerűbb esetek szimulálása, pl. gipszelés, kötözés. Elsősegély tanfolyamok elvégzése.
3. Okmányiroda: Az okmányirodai munka modellezése, a részleg különböző igazolásokat, tanúsítványokat állíthat ki a többi program résztvevőjének a sikeres részvételről.
4. Tűzoltóság- Katasztrófavédelem: Akcióban a tűzoltóautó. A tűzoltómunka bemutatása, kipróbálása. Katasztrófahelyzetek megelőzése. Gyakorlatok, mentések.
5. Katonaság: Bemutatók, interaktív foglalkozások a katonai hivatás területéről. Katonai bázis felépítése. Milyen is a katonák élete?
6. Bank: Játsszunk bankosat! Pénzügyi ismeretek elsajátítása, játékpénz bevezetése. Ügyintézés, csoki-hitel.
7. Média Ügynökség: újságírás, fotó, film és riportok készítése. Minden, amit a tájékoztatásról tudni kell és érdemes.
8. Pékség: A tábor saját sütödéje, a gyerekek gyúrnak, dagasztanak felügyelet mellett.
9. Bíróság: Bíró, ügyész, védőügyvéd. Tárgyalások imitálása, jogi esetek ismertetése bírósági szakember segítségével.
10. Állatkert: Növény-és állatgondozási ismeretek elsajátítása.
Fontos tudnivalók:
A táborban való részvétel ingyenes. Ebéd befizetésre július 24-én (szerdán) és 26-án (pénteken) van lehetőség a tábor területén.
A napközis tábor helye és ideje: 1213 Budapest, Hollandi út 8-10. (Sport-, Szabadidő- és Rendezvényközpont) 2013. július 29. és augusztus 2. között, minden nap 8:00-16:00 óráig.
Bővebb információ: ifjusag@csepel.hu; Varga Norman: 0670/7777-003
Forrás: Csepel.hu
Emelem kalapom. Ez valóban egy örvendetes hír!!
Nagyon klassz.
Kár, hogy már idősebb vagyok, biztosan jelentkeztem volna ha lett volna ilyen gyerekkoromban. 🙂
A programokat olvasva, én is kedvet kaptam. Kár hogy elmúltam már 18 éves.
Ez tényleg nagyon jó…!
“6. Bank: Játsszunk bankosat! Pénzügyi ismeretek elsajátítása, játékpénz bevezetése. Ügyintézés, csoki-hitel.”
Devizahitelesek gondjainak megoldása, végtörlesztés, árfolyamgát!
Játékpénz, nyalóka-hitelek! 😛
Az ötlet nagyon jó. Gratulálok.
Grün!
Ha még most megtanulják a gyerkőcök azt, hogy hogyan kell bánni a pénzzel akkor talán a későbbiekben előre felmérik a kockázatot és időben átgondolják azt, hogy felvesznek e devizahitelt, vagy sem.
Nem azt akarom mondani hogy minden bajba jutott devizahiteles okolható a jelenlegi helyzetéért, de a nagy többség igen is meggondolatlan volt amikor felvette a hitelét.
Sőt sokak több hitel szerződést is aláírtak.
Így hát ezek az emberek sajnos kétszer dőltek be.
Egyszer amikor “megették” a bankok ajánlatában elbújtatott mézes madzagot, másodszor pedig akkor, amikor már nem tudták a megnövekedett havi törlesztést fizetni.
Természetesen a bankok is okolhatók a jelenlegi helyzet kialakulása miatt, de azért ne feledjük el azt sem, hogy az a bedőlt devizahiteles is hibás aki nem mérte fel időben a helyzet súlyát..
Tudom nem leszek népszerű ezen bejegyzésem miatt, de attól még (sajnos) ez a helyzet.
Gazdálkodj okosan. Ismered ezt a játékot?
Bizony-bizony! Csepelen valóban bármi megtörténhet! Még az is, hogy az önkormányzat egy helyesírási hibáktól hemzsegő plakátot készíttet! Pl. “meg történhet” mindjárt a plakát tetején óriási betűkkel!
Még jó, hogy nem nyelvi tábor! 😀 😀
Jó a szemed Hajós. Nagy vagy.
“A tábor céljai: a fiatalok zökkenőmentes felnőtté válásának valamint aktív társadalmi szerepvállalásának elősegítése; a személyes ifjúságsegítésen keresztül hasznos tudás átadása, továbbá az Európai Unióban elfogadott kulcskompetenciák fejlesztése különösen az alábbi témakörökben”
.
A tábor eredményes elvégzésének igazolása ennek a mondatnak egyszeri elolvasás utáni értelmezése lesz!
De köhögés és dadogás nélkül! 😛
Ha az igekötő, az ige előtt áll, akkor egybe írjuk… Általános iskola hányadik osztályában tanultuk (már aki tanulta)? Már meg sem lepődök, mert ilyen típusú hibákkal, és még erősebbekkel van tele a sajtó, a fórumokról pedig inkább nem is beszélek. Egyébként tényleg jónak tűnik az ötlet. Ha jó nevelők lesznek, akik a gyerekekkel foglalkoznak, biztosan élvezni fogják a gyerekek. Azért bevallom, kicsit meglepődtem, amikor azt olvastam: “demokrácianevelés”. Igazán kíváncsi lennék, mit tanítanak itt a gyerekeknek. Olyan országban, hol egy “demokrata párt” diktatúrája zajlik, demokráciára nevelik a gyerekeket… Jó lenne ott lenni egy ilyen foglalkozáson.
Jó ötletnek tartom! sajnos az idén úgy néz ki lemarad a gyerek róla, remélem jól sikerül,és jövőre is lesz hasonló tábor.Hajrá Norman!