Heti Válasz
Noha a rendőrség Hagyó Miklóst a BKV-s bűnszervezet tagjaként azonosította, az MSZP és az SZDSZ más fővárosi cégeket is felosztott egymás között. A Budapest-saga – néhány alvilági adózsonglőr révén – Szerbiáig már elért, Demszky Gáborig még nem.
Hagyó Miklós két hónapja vagyonátrendezésbe kezdett – alighanem azért, hogy később ne lehessen egykönnyen zár alá venni, elkobozni a legféltettebb javait.
Abban a pillanatban tehát, amikor mentelmi jogának lejártakor őt is beszippantotta a BKV-s büntetőeljárás (múlt péntek: előállítás, gyanúsítotti kihallgatás, éjszakai őrizetbe vétel; hétfő: előzetes letartóztatás), már nem volt a nevén komoly befolyást jelentő üzletrész vagy lakóépület.
A volt szocialista főpolgármester-helyettes nemrég például kiszervezte maga alól azt a Wirtass Kereskedelmi Kft.-t, amely a Hír Tv értesülése szerint több értékes ingatlant is birtokol a budapesti Operaház és Balettintézet környékén. A Heti Válasz úgy tudja, 2010. április 2. és május 10. között Hagyó tulajdoni hányada 97-ről 24,7 százalékra csökkent a cégben – miközben élete párja, Ottlik Lilla Lea és édesanyja, Ottlikné Fekete Éva összesen 44,8 százalékos üzletrészre tett szert (a társaság szűk egyharmada pedig egy Nagykanizsáról vezetett vállalkozáshoz került).
Az új Wirtass-tag Ottlik Lilla Lea visszatérő szereplője a felvilági “szappanoperáknak”; ugyanő a ’90-es években a Fidesz-tanácsadóként indult Varga Tamás felesége volt. (A luxusautókereskedő-üzletember már szakított a jobboldali párt pénzügyi elitjével, és éppen az MSZP felé tájékozódott, amikor gazdasági bűncselekményeken és milliárdos csaláson kapták. A szabadságvesztés letöltése elől 1999-ben külföldre szökött, s öt éve szállították haza Amszterdamból.) Hagyó Miklós azonban nem csak újdonsült hozzátartozóit vonta be a vagyonkimentő akciókba. Két ingatlant a lányának ajándékozott, egy harmadik hajlékra pedig volt élettársa, Csecserits Beáta szerzett haszonélvezeti jogot. Ha tehát e lakást zár alá venné is a hatóság, nehéz volna értékesíteni, hiszen a birtokon belüli haszonélvezőt nem lehet csak úgy kiakolbólítani.
A volt MSZP-s politikus kárminimalizáló lépései közben azért csúszott néhány “porszem” a gépezetbe. A rendőrség április közepén bűnszervezet létét rögzítette – a gyanú szintjén – a BKVnál, így Hagyót is bűnszervezetben elkövetett, különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezeléssel gyanúsították meg.
Ez azt jelenti, hogy a továbbiakban neki kell bizonyítania, hogy a bűnszervezetben való részvétele idején keletkezett vagyonát törvényesen szerezte, s ha erre képtelen, elkobzás a jussa. Vagyis Hagyó maradék “jószágai” – különös tekintettel a 2006-2009-es főpolgármester-helyettesi periódusában felhalmozott értékekre – közel sincsenek biztonságban.
Másrészt a bűnszervezet megállapítása annyit tesz, hogy az adott cselekmény büntetési tételének felső határa a kétszeresére emelkedik (ergo a BKV-s gyanúsítottak egyike-másika nyolc helyett akár 16 éves szabadságvesztéssel is sújtható).
Hagyó Miklós gyanúsnak ítélt tettei kísértetiesen hasonlítanak a Demszky Gábor egykori tanácsadójaként jegyzett Mesterházy Ernő feltételezett cselekményeihez. Utóbbi állítólag “csak” rábírta (felbujtóként), Hagyó viszont közvetlenül vagy közvetítő útján utasította a BKV vezetőit, hogy szükségtelen szerződéseket kössenek – például a HÉV utastájékoztató rendszere, valamint kommunikációs-tanácsadási szolgáltatások ügyében.
Az elmúlt hetekben a Fővárosi Közterület-fenntartó (FKF) Zrt., a Fővárosi Vízművek és a Fővárosi Kertészeti Zrt. egykori vezetői ugyancsak megerősítették, hogy a budapesti MSZP-SZDSZ köreibe tartozó lobbisták lényegében a sajátjuknak tekintették az önkormányzat közművállalatait – s a rendőrség az FKF és a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. esetében már nyomozást is folytat hűtlen kezelés gyanújával.
Egy biztos: a főváros cégeit Hagyó és Mesterházy gondnokság alá vette – volt üzlettársakat és elkötelezett kerületi pártvezetőket emelve az igazgatóságok, felügyelőbizottságok élére. A BKV-nál például három hű liberális szolgált (Tóthfalusi György, Forró Zoltán és Boruzs András személyében), a gyógyfürdőknél két Mesterházy-ember (Bognár Attila és Borda Beáta), illetve egy Hagyó-mindenes (Czeglédy Gergő) osztozik a felelősségben, de az FKF felügyelőbizottságának elnöki tisztét is egy MSZP-s, a párt XVIII. kerületi alelnöke, Szaniszló Sándor tölti be.
A Heti Válasz tavaly ősszel egyértelművé tette: Hagyó házi jogászai, a cikkünk elején említett Wirtass Kft. képviseletét is ellátó Horváth, Dóczi és Lehmann (HDL) Ügyvédi Iroda névadói ugyancsak a zűrösnek bizonyuló fővárosi vállalatokból – a BKV mellett az FKF-ből és a fürdőtársaságból – hozták ki a legtöbbet, már ami a pénzt illeti.
A volt főpolgármester-helyettest 13 éve ismerő Horváth Iván ügyvédi társulása 230 millió forintnyi megbízási díjat kaszált a három céggel való kapcsolata révén – de HDL-ék az apróért is lehajoltak. Úgy tudjuk, 2007-2008-ban 2,2 millió forintnyi tanáccsal látták el például a csepeli szennyvíztisztító-beruházást koordináló Enviroduna Kft.-t. Mindez azért érdemel említést, mert a XXI. kerületi óriásprojektnél hamarosan BKVméretű bomba robbanhat – legalábbis több fővárosi képviselő alapos okkal gyanítja, hogy Budapest vezetése szándékosan akar(t) elbukni egy 4-5 milliárdos pert a szennyvíztisztító telep francia magánkivitelezőivel szemben (Heti Válasz, 2009. november 26.).
Nem mellékesen: Horváth Iván ügyvédet a rendőrség Hagyó egyik fő akaratközvetítőjeként azonosította (Horváth Éva és Lelovics Ottó kommunikációs alkalmazottak társaságában), és egyebek mellett azzal gyanúsítja, hogy közbenjárt a BKV-val kötött, fénymásolók műszaki felmérésére vonatkozó 19 millió forintos szerződés létrejöttében, illetve a megbízást elnyerő Optimismo Kft. fantomizálásában. (A nyomozók szerint a 19 milliós színlelt munka arra szolgált, hogy jusson pénz Aba Botond volt BKV-vezér titkos végkielégítésére.)
És itt megérkeztünk az alvilág eggyel mélyebbi bugyrába: az Optimismo korabeli tulajdonosainak (Gyenes Tünde, Kemény Péter) nevén ugyanis további három olyan céget találtunk, amelyet szerb állampolgárok – köztük vajdasági magyarok – segítségével tüntettek el.
E fantomizált társaságok egyike, az Ellon Kft. 2006-ban, másika, a Synux Kft. 2009-ben foglalta el az adótartozók magyarországi feketelistájának első helyét (előbbi 1,8, utóbbi 3,2 milliárdos adóhiánnyal). Szerbiáig tehát már elért a budapesti botránysorozat, Demszky Gábor azonban még ártatlannak mondhatja magát, noha – mint írtuk – egyszerre több fővárosi cégnél is kimutatható a BKV-szindróma.
Ez a tény önmagában nem “keletkeztet” büntetőjogi felelősséget – legfeljebb, ha a főpolgármester bizonyíthatóan értesült a vállalatok széthordásáról, de nem állta útját a lopásnak. Ekkor Demszkyt gondatlanságból elkövetett vagyonihátrány-okozással, azaz hanyag kezeléssel lehetne kapcsolatba hozni – és a hatóságok súlyosbító körülményként vehetnék figyelembe, hogy a főpolgármester (ellenőrzés nélkül) átengedte a pénzes projektek SZDSZ-oldali felügyeletét a soha, senki által meg nem választott Mesterházy Ernőnek. Szigorúbb szakértőink úgy látják: mivel Antal Attila volt BKV-vezér tollba mondta a nyomozóknak, hogy Demszky kérésére “kellett” egy bizonyos teljesítményjavító adalékanyagot vennie a társaság járműveibe, a főpolgármester máris belekerült a büntetőeljárás fősodrába.
Mesterházy Ernő és Hagyó Miklós lekötelezettjei a fővárosi tulajdonú cégekben
ig. = igazgatósági tag fb. = felügyelőbizottsági tag
Tóthfalusi György
Mesterházy Ernő volt üzlettársa (Első Magyar Garzonház Zrt., Immobil Invest 2001 Kft., Kistarcsai Iparcentrum Kft.)
Budapesti Közlekedési (BKV) Zrt. – ig-elnök (2007-2009)
Enviroduna Kft. – fb. (2006-2007)
Parking Kft. – fb. (2003-2007)
Bognár Attila
Az A38 koncerthajó igazgatója, Mesterházy egykori üzlettársa (Bahia Kft., Central-Station Kft., Keylong Kft., Silverstore Kft.)
Budapest Gyógyfürdői és Hévizei (BGYH) Zrt. – ig. (2007-)
Borbély Ákos
Mesterházy volt céges partnere (Kalgan Ingatlanforgalmazó Zrt., MEBFB Kft.)
Budapesti Városfejlesztési és Városrehabilitációs Vagyonkezelő Zrt. – fb. (2006-)
Borda Beáta
Mesterházy volt üzleti partnere (Karima Kft.)
Capital Film Budapest Kht. – ügyvezető (2007-)
BGYH Zrt. – ig. (2003-)
Mátyás Péter
Mesterházy magánvállalkozásainak jogi képviselője
Főkert Zrt. – ig. (2007-)
Elek József
Mesterházy egyik családi bizalmasa
Fővárosi Közterületfenntartó (FKF) Zrt. – biztonsági igazgató (2008-)
FKFI Fővárosi Közterület-fenntartó és Ingatlankezelő Kft. – ügyvezető (2007-)
Főtáv-Komfort Kft. – fb. (2007-)
Rákosi Ferenc
A Mesterházyval szívélyes kapcsolatot ápoló Szilvásy György állandó munkatársa
Budapesti Távhőszolgáltató (Főtáv) Zrt. – ig. (2007-2009)
Forró Zoltán
Demszky Gábor főpolgármester volt kabinetfőnöke, illetve tanácsadója Mesterházy mellett
BKV Zrt. – ig. (2007-2009)
Boruzs András
Az SZDSZ budapesti elnöke, pártigazgató
Fővárosi Vízművek Zrt. – fb-elnök (2008-)
BKV Zrt. – humán tanácsadó (2007-2009)
Budapesti Nagybani Piac Zrt. – ig. (2007-2008)
Észak-pesti Ingatlan- és Térségfejlesztési Zrt. – fb. (2007-2010)
Gáspárdy Gergely
Az SZDSZ választási operatív testületének egykori tagja (Mesterházy Ernő társaságában)
Fővárosi Ingatlankezelő Műszaki Vállalkozói Zrt. – vezérigazgató (2007-)
Budapest Főváros Vagyonkezelő Központ (BFVK) Zrt. – ig-elnök (2008-)
Fővárosi Taxiállomásokat Üzemeltető Nonprofit Kft. – fb. (2009-)
Bajor Zoltán
Terézváros SZDSZ-es alpolgármestere
BFVK Zrt. – ig. (2007-)
FKF Zrt. – ig. (2008-2010)
Czeglédy Gergő
Hagyó Miklós volt irodavezetője, az MSZP III. kerületi elnöke
BGYH – ig. (2008-)
Budapest Főváros Városépítési Tervező (BFVT) Kft.
– fb. (2007-)
Tüttő Kata
A Hagyó uralta XII. kerületi MSZP alelnöke
Fővárosi Gázművek (Főgáz) Zrt. – fb-elnök (2007-)
BFVT Kft. – fb. (2007-)
Mihály József
Hagyó kabinetjének egykori tagja
Főgáz Zrt. – ig. (2007-)
Dankóné Hegedűs Jolán
Az MSZP XXII. kerületi elnöke
Budapest Film Zrt. – ig. (2007-)
Élő Norbert
A XII. kerületi MSZP-frakció volt vezetője, a párt X. kerületi elnöke
Főtáv Zrt. – ig. (2008-2010)
Főtáv-Komfort Kft. – fb. (2007-)
Studio Metropolitana Kft. – fb. (2007-)
Kivágó Iván Györgyné
Az MSZP XXIII. kerületi elnöke
Budapesti Temetkezési Intézet Zrt. – ig. (2007-)
Komoróczy László
Az MSZP XX. kerületi elnöke
Főtáv Zrt. – ig. (2007-)
Tóth Csaba
Az MSZP XIV. kerületi elnöke
Fővárosi Vízművek – ig. (2009-)
Szaniszló Sándor
Az MSZP XVIII. kerületi alelnöke
FKF Zrt. – fb-elnök (2007-)
Budapest Film Zrt. – fb. (2007-)
Móricz Eszter
Az MSZP XV. kerületi elnökségi tagja
Fővárosi Vízművek Zrt. – fb. (2007-)
Parking Kft. – fb. (2007-)
Forrás: Heti Válasz
Erre nem is lehet mit reagálni. . .
:-(((((
Hagyónak legalább nyárra nem kell otthon-munkahelyen klímát kitisztíttatnia!!!!!
…és csepeli szál nincs? Úgy hallottam a Csevak vezér is bizalmas kapcsolatokat ápolt Hagyóval!
Azt mondja ártatlan. Én hiszek neki, de nagy tétben nem fogadnék rá. Igazi pancser, a vagyonka eltüntetését olyan profikra kellett volna bízni mint Ibrahim meg Tot (Kaya, Josip), a többit meg az ügyvédek elintézik, oszt jónapot.
ÁRTATLAN????????????????????????????
Te hol élsz? Olvass már egy kicsit utána, ha nyugdíjas vagy, gondolom időd is lenne hozzá. Légyszi tájékozódj.
Javaslom, kis tételben se fogadj, simán veszted!!!!!
Kíváncsi: Hagyóval egy “padban” ült a Bp.-i közgyűlésen bizony egy csepeli alpolgármester is. H.Gy. és nem a CSEVAKOS!
kiváncsi.
Úgy hallottam a Csevak vezér is bizalmas kapcsolatokat ápolt Hagyóval! – Én is így hallottam.
vissza a babaruhát, mindegy kire íratta, az attól még “esetleg” lopott vagyon!
Hagyó úr tudta, hogy mi vár rá a mentelmi jogának megszüntével, időben rendezte azt a kis könnyen jött millkákat. Ugye tisztában van vele mindenki !!!
Amúgy meg, lusztrációs törvény kellene, mert már így is későőőőőőőőőőőőőőő!
Mit gondoltok, miért nem pattant meg külföldre, ahonnan nem adják ki?
Mert tudja, hogy kimossák.
Hova pattant volna?Nincs már vasfüggöny,és létezik Interpol is.
“Oda” meg nem pattanhat,mert tréfli.
“Hagyó mondta a struktúrát: 50 millió kell neki havonta készpénzben”
Idézet:
——————————————————————————–
Joó Tibor, a Főtáv állítólagos korábbi igazgatója a Hír TV Célpont c. műsorában elmondja: a ma már előzetes letartóztatásban lévő politikus tavaly decemberben egy kávézóban havi 50 millió forintot kért, készpénzben. „Leültünk, beszéltünk egyenesen, ahogy kell – ő kérte, mondta a struktúrát, hogy 50 millió forint kell neki cashben (készpénzben) és én 56 milliót plusz áfát számlázhatok be.”