Csepel.info, Hír TV
A csapatból kidobták a NER-lovagokat
Az MSZP vezetése szerint Dobák István a NER-lovagok közé keveredett azzal, hogy a közösségi oldalán demokratikus vitát kezdeményezett a párt belső viszonyairól, Szenteczky János és Bangóné Borbély Ildikó betonba öntött pozícióiról. A sokáig képviselőként tevékenykedő politikus a cikkét vitaindítónak szánta, ám párttagság-záró lett belőle. Az elnökség a felfüggesztést a NER-rel vívott háború egyik csatájaként írja le. Ugyanakkor – egyelőre – az MSZP vezetése nem függesztette fel Tóth Mihály korábbi csepeli szocialista polgármestert, aki csatlakozott Dobák István követeléséhez, Szenteczky és Bangóné lemondatásához.
A NER-rel vívott küzdelemben felfüggesztettek nevei az MSZP beszámolójában
Dobák István cikke után elsőként Erdősi Éva, az MSZP 2019-es csepeli polgármester-jelöltje szállt bele a politikusba. Erdősi kijelentette: a demokratikus vita csak a Fidesznek kedvez. Dobák (és Tóth)
„egy célt biztosan elért, a Fidesz ezerrel szajkózza az ellenzék inkompetenciáját, és abban is biztos vagyok, hogy ezt az írást még sokszor fel fogják használni”
– fogalmazott.
Bangóné és Erdősi
Bangóné Borbély Ildikó már csak Dobák felfüggesztése után szólalt meg:
“Párttársunk csalódását megértem, elvégre nem könnyű belátni, hogy az eddigi, ciklusokon átívelő politikai gyakorlat is része volt az ellenzék átmeneti hanyatlásának úgy országosan, amint Csepelen egyaránt. Megértem a csalódást annak fényében is, hogy a változásra törekvő igényünket nehéz elfogadni, nehéz belátni, hogy a szélesebb állampolgári érdek sikere reményében pokoli nehéz egy politikai pálya alkonyán a személyes érdeket feláldozni a közjóért. Mindezt megértem, de el nem fogadom és nem a személyemet érintő nemtelen támadások miatt, hanem azért, mert az őszi választás bebizonyította – csak a közös összefogás adhat bármilyen reményt a Fidesz legyőzésére. Ennek érdekében áldozatokat kell hoznunk itt, Csepelen is. Aki ezt nem látja be, az nem a NER-nek akar véget vetni, hanem az élethosszig tartó pozíciók rég leköszönt elvárásának álomvilágában él”
– nyilatkozta az MSZP internetes lapjában a történtekkel kapcsolatban a csepeli MSZP elnöke.
“Aki az ellenzéki egységet bomlasztja, ki kell azonnal zárni – de nemcsak az mszp problémája az ilyesmi. az összes ellenzéki pártban ideje lenne végre a saját pecsenye sütögetésének véget vetni. ebben a műfajban messze nem az mszp a hunyó – egyelőre tőle szipkázzák el a káderket – főleg persze a mi ferink.”
– lette hozzá a cikkben leírtakhoz az egyik hozzászóló.
Az MSZP szövetségesei miatt veszített az összefogás
“A 2019-es választáskor az összefogás kompromisszumaként három-három körzetet kapott az MSZP, a DK, a Momentum, kettőt a Jobbik és egyet az LMP – a szocialisták a háromból hármat meg is nyertek úgy, hogy a kampány alatt, lényegében végig őket ütötte az ellenfél” – emeli ki az őszi választásokról az MSZP lapja.
Vagyis amíg az MSZP 100 százalékos teljesítményt nyújtott, a szövetségesei miatt elmaradt a csepeli visszarendeződés, Szenteczky János hatalomhoz juttatása, ami az összefogás célja volt.
“Hogy a magát mellőzöttnek vélő Dobák István miért most érezte úgy, hogy személyeskedő támadást intéz a harcostársai ellen, annak a legkézenfekvőbb oka az lehet, hogy tisztújítás közeledik a pártban, s a szeptemberi kongresszusra vissza szeretne simulni rég megszokott, komfortos pozíciójába. Ehhez – a jelek szerint – egy belső konkurenciaharcban tervezhetett előremenekülni, egyúttal egy finoman szólva sem túl bajtársias gesztussal, a nyilvánosság elé lökve a „családi” vitát.” – húzta alá az MSZP lapja.
Érdemi vita nélkül
A Hír TV birtokába került újabb dokumentumból derült ki, hogy a döntéseket érdemi vita nélkül az elnökség ajánlása alapján online szavazás keretében hozta meg a párt vezetősége és az etikai biztosság.
A Hír TV szerette volna megkérdezni a döntésekről a párt országgyűlési képviselőjét, de Kunhalmi Ágnes nem kívánt nyilatkozni. Az ügyben hívták a szocialisták budapesti elnökét, aki a dokumentumok szerint személyesen továbbította a javaslatokat az etikai bizottsághoz, de Molnár Zsolt véleménye szerint, neki nincs érdemi köze a történtekhez.
A Hír TV szerint az MSZP vezetése közben háttértárgyalásokat folytat Gyurcsány Ferencékkel annak érdekében, hogy vezető politikusaik befutó helyekre kerülhessenek a 2022-es választásokon egy esetleges közös listán. A Fidesz kommunikációs igazgatója szerint a szocialista párton belüli harc hozzájárult ahhoz, hogy történelmi mélypontra jutott az MSZP népszerűsége. A legfrissebb közvélemény kutatások szerint az MSZP jelenleg nem érné el a parlamentbe jutáshoz szükséges 5%-os küszöböt.
Hír TV, Csepel.info
A témához kapcsolódó cikkek időrendben:
Bangóné mondjon le! – Borítja a bilit MSZP-s párttársa
Az MSZP korábbi csepeli polgármestere is Bangóné lemondását követeli
Bangóné és Szenteczky lemondását követelik
Bosszút áll az MSZP a Szenteczky és Bangóné lemondását követelőkön
NER-lovag lett: ezért függesztették fel a csepeli MSZP tagját
Kíváncsi vagyok, hogy az MSZP mikor rúgja ki egyetlen értelmes emberét, Hillert?
A többiek kaparnak, hogy bejutó helyre kerüljenek. Nagy verseny lesz!😀
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja száját, hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.
Az egész ellenzék feloszlathatná magát végre. Márcsak azért is, mert semmit nem tesznek, egymást marják. Akik vannak köztük értelmesek, kiválhattak volna és alakítani egy új pártot, kicsit kifésült irányvonallal, de nem…. 🤬😖
Heil Hiller! 😀
Igen. Hiller volt az egyetlen kultúrminiszter, aki nem nyírt ki mindent. Vagyis: legalább nem ártott.
[…] NER-lovag lett: ezért függesztették fel a csepeli MSZP tagját […]