EuroAstra
2009. október végén a Common Purpose vezetőképző közhasznú alapítvány, magyarországi cég- és intézményvezetőkkel csepeli tréninget tartott a Királyerdei Művelődési Házban. A program keretén belül az országos szinten dolgozó vezetők megismerhették a kerület működését, betekintést nyerhettek az itt dolgozók problémáiba és a sziget fejlesztésének legújabb eredményeibe.
A képzésnek helyt adó művelődési ház intézményvezetője Fodor Tamás a lokálpatrióta identitás kialakításában végzett szervezői feladatokról, a csepeliek kötődéseiről és ambícióiról, míg Sütő András Balázs a NAOS design consultants tervezője a szigetcsúcsra tervezett hatalmas városfejlesztési projekt és az olimpiai fejlesztési tervek előkészítésének legújabb fejleményeiről számolt be a résztvevőknek.
Mint ismeretes, a csepeli képviselő testület összpárti határozattal döntött a 2020-as olimpia megpályázásának támogatásáról, amely a szigetcsúcsra helyezné az olimpia központi létesítményeit. Támogatta a pályázatot a 2009. szeptember 19-én alakult Csepel az Ötkarikáért Mozgalom is, amely együttműködési megállapodást írt alá a BOM-al (korábbi nevén Budapesti Olimpia Mozgalom). Sütő a találkozón beszámolt, hogy a tervezés igen előrehaladott állapotban van azonban ahhoz, hogy a tervekből valóság válhasson, városi és parlamenti döntések meghozatala szükséges. Az önkormányzatoknak meg kell egyeznie a térség infrastruktúra finanszírozásának rendszeréről, míg a parlamentnek napirendre kell tűznie az Olimpiai Törvény tárgyalását.
A vezetőképző előadás vendégei emellett ellátogattak a Csepel művek területére a most induló Uniós Retina projekt kapcsán, amely a hagyományos ipari területek Délkelet-Európai újjáélesztését finanszírozza oly módon, hogy az építészeti és tervezői elképzeléseket a civil társadalom speciális igényeivel, szükségleteivel összeegyeztetve, egyúttal a munkahelyteremtést is támogatja.
A résztvevők végül a most próbaüzemét folytató Központi szennyvíztisztító szomszédságában, a város jövendőbeli sport és szabadidő közparkjánál a Kvassai Zsilipnél fejezték be a csepeli perspektívákat feltáró látogatásukat.
“A résztvevők végül a most próbaüzemét folytató Központi szennyvíztisztító szomszédságában, a város jövendőbeli sport és szabadidő közparkjánál a Kvassai Zsilipnél fejezték be a csepeli perspektívákat feltáró látogatásukat.”-a GERINCÚTAT is meg kellett volna mutatni, mert állitólag a szennyviztisztitó feltéte is volt…na most akkor mivan ????
Nem érzem reálisnak az olimpiarendezési szándékokat. Nálunk nagyobb és erősebb városok sem kapták meg az utóbbi évtizedekben.
Tokio is nevez rá, azért van külömbség…
Vakulj paraszt! Common Purpose, NAOS design consultants. Kik ezek? Mik ezek? Mit jelentenek? Néhány fős cégecskék, akiket elő lehet vezetni bármikor, bármire.
Azt hiszem korszakalkotó ötlet volt a CSOB megalakítása a „BOM-al (korábbi nevén Budapesti Olimpia Mozgalom)” mellett. Mit takar az új rövidített név, a BOM? Bajai Oldtimer Motorosok, vagy mit?
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja száját, hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.
Azonnal támogatom az olimpia megrendezését, ha lesz 50 v. 100 ember, aki a teljes vagyonával felel a megrendezés sikeréért. Ellenkező esetben a felénél elfogy a pénz és sehol semmi.
Attól tartok, idáig nem jutunk el. Világszerte ismerik a hírünket-gondoljunk csak arra, hogy fűnek-fának odaadták a Foci EB rendezését, de belőlünk nem kértek.
Magunknak köszönhetjük.
A tervezők azért szép kis pénzt lehúznak majd, a semmiért. Ezt is megérdemeljük.
Hollósi: jól látod a helyzetet, amikor pang az ingatlanpiac, a tervező cégek abból élnek, hogy a haver városvezetők által megbízva hosszútávú fejlesztési terveket készítenek, jó esetben “versenyeztetve”, azaz többen is elkészíthetik soha meg nem valósuló terveiket, mindenki megkapja legalább a költségeit. Így ki lehet húzni a dekonjunktúrát, hatalomváltásnál sincs semmi probléma, ezek a cégek több lábon állnak, azaz több párt bütykét tapossák egy kis pénzért. Lásd Vegyépszer, mindenkit támogat, s céget is mindenki támogatja némi autópálya megrendeléssel, s egyéb nagy állami megrendeléssel.
Csepel-Északra legalább négy garnitúra terv készült az elmúlt 16 évben, s ma is szánzóföld. Közte lagunás beépítés is, s volt alkalmam megkérdezni az illetékes csepeli vezetőket, ugyan ki fogja takarítatni a lagunákat, s ők se gondolhatják, hogy a királyerdei földesutcában lakók azért fizetnek adót, hogy a más lagunáját takarítsák közpénzből. Még ma sem adták fel a pokolitornyos álmokat sem, hogy 100 méternél magasabb házakat építsenek Csepelen, mert az a fővárosban egyébként tiltva van. Arra sincs felelet, egyáltalán kinek épülnének lakások, hiszen a lakosság folyamatosan csökken. A nagy ingatlan lufi kipukkadt. Floridában egy apartement felébe kerül, mint Magyarországon, de ott is mindenki eladni akar. A befektetési célú építkezés meghalt, ma már csak az épített, akinek valós lakásigénye van. Csókoltatom a spanyol Fadesát, amely a saját országában csődbe ment, itt meg abban reménykedhet, hogy lesz 2020-ban olimpia Magyarországon. Másban tessék reménykedni, hogy az Únió rövidesen felbomlik, és a környezetünkben létrejövő regionális államszövetségnek székhelyre lesz szüksége, amelyre Észak-Csepel a legalkalmasabb!
Analógia van a Csepel Csúcs, és a Kormányzati Negyed között: nagy felhajtás, pénz nincs (illetve a romok eltakaritására sok-sok adóforintnyi igény.) Ki ellenőrzi az újabb bátor és igazságos pénzszórást?