Budapest csapata nyerte el Dortmundban a 23. alkalommal megrendezésre kerülő nemzetközi gyermek és serdülő fedett pályás, városok közötti viadalt

Csepel.hu

A csapatok rangsorában kiemelkedő volt Budapest csapatának sikeres szereplése, akik meg tudták védeni a REWE Kupát. Budapest 958 ponttal nyert, megelőzve Dortmund /898pont/ és Újvidék csapatát /816 pont/. A több kimagasló eredmény közül is a legkiválóbbnak mondható, Babinyecz Anna 2,18.10 p. eredménye 800 m síkfutásban.

A 46 fős magyar csapatban 16 atléta, Babinyecz Anna, Bazsó Levente, Botos Katalin, Diemer Anna, Fekete Boglárka, Galsi Laura, Gasztonyi Csaba, Hevesi Flóra, Kenyeres Jázmin, Nagy Levente, Pesti Máté, Pintér Nóra, Tari Tibor, Tari Zoltán, Vadász Virág, Vágó Zsófia képviselte rendkívül eredményesen a Csepeli Diák Atlétikai Clubot, s eredményeikkel nagyban hozzájárultak a végső győzelemhez.

A kétnapos verseny első napján rendezték meg hat ország nyolc városának csapatversenyét, majd a második napon került sor a 23. Nyílt Nemzetközi Gyermek és Serdülő Versenyre.

A csapatversenyek során „C” /2008-2009/, „B” /2006-2007/, „A” /2004-2005/ kategóriában mérettették meg magukat versenyzőink az érmekért és a csapatpontokért. Voltak versenyzőink, akik a pontszerzés érdekében nem csak a fő, hanem kiegészítő versenyszámaikban is indultak.

Első helyezést ért el: „A” 800m síkfutásban Babinyecz Anna /2,18.09 p/. „A” 60 méteres gátfutásban Botos Kata /9.25 mp/. „A” súlylökésben Fekete Boglárka /10,50 m. „B” 60 m gátfutás Nagy Levente /10.26 mp/. „A” 60 m gátfutás Pesti Máté /8.40 mp/. „B” távolugrás Pintér Nóra /4,60 m/. „B” magasugrás Tari Zoltán /160 cm/. „C” távolugrás Vágó Zsófia /4,16 m/. A 4x200m fiú váltófutó csapat, 3 tagja csepeli /Pesti Máté, Tari Tibor, Bazsó Levente/, 4×200 m leány váltófutó csapat, 3 tagja csepeli /Kenyeres Jázmin, Babinyecz Anna, Botos Kata/. 4×100 m fiú váltófutó csapat tagja volt a csepeli: Nagy Levente személyében..

Második helyezést ért el: „B” 800 m síkfutás Galsi Laura /2,25.38 p/. „C” 800 m síkfutás Gasztonyi Csaba /2,41.00p/, „B” távolugrás Nagy Levente /5,08 m/. „B” súlylökés Tari Zoltán /8,72 m/. „C” magasugrás Vágó Zsófia /125 cm/. „C” 4×50 m leány váltófutó csapat tagja csepeli /Vágó Zsófia/.

Negyedikek lettek: „A” 60m síkfutás Hevesi Flóra /8.40 mp/, „A” súlylökés Tari Tibor /11,26 m/.

Ötödik helyezettek: „A” magasugrás Bazsó Levente /160cm/, „B” magasugrás Diemer Anna /135 cm/, „B” 60 m gátfutás Pintér Nóra /10.71 mp/, 4x50m fiú váltófutó csapat 1 tagja csepeli /GasztonyiCsaba/.

Hatodik helyezett: „A” 800 m síkfutás Tari Tibor /2,20.59 p/.

Hetedik helyezettek: „A” 800m síkfutás Bazsó Levente /2,20.90 p/, „A” súlylökés Botos Kata /9,05 m/, „B” súlylökés Diemer Anna /6,77m/, „C” magasugrás Gasztonyi Csaba /115 cm/

Kilencedik helyezett: „A” távolugrás Kenyeres Jázmin /4,69 m/.

Tizenegyedik helyezett: „B” 800m síkfutás Vadász Virág /2,56.62p/.

A második napi, nyílt nemzetközi versenyek eredményei:

Minden atlétánk a saját korosztályának megfelelő életkorú versenyzővel mérettette meg magát az elsőnapi versenyek után kissé fáradtan, de nagy akarással.

Első helyezést ért el: „U13” 60m gátfutásban /10.07 mp. és magasugrásban /151 cm/ Tari Zoltán, „U13” 800 m síkfutásban /2,28.78 p/ Galsi Laura, „U11” 800 m síkfutásban /2,50.43 p/ Gasztonyi Csaba, „U10” távolugrásban /4,06 m/ és magasugrásban /124 cm/ Vágó Zsófia.

Második helyezést ért el: „U15” 300m síkfutásban /39.09mp/ Bazsó Levente, „U15” 80 m gátfutásban /10.98mp/ Pesti Máté, „U15” 80m gátfutásban /12.15/ Botos Katalin, „U13” 60 m gátfutásban /10.18 mp/ Nagy Levente, „U12” 60 m gátfutásban /10.87 mp/ Diemer Anna.

Harmadik helyezést ért el: „U14” 60 m síkfutásban /8.44 mp/ Hevesi Flóra, „U12” távolugrásban /4,40 m/ Diemer Anna.

Negyedik helyezést ért el: „U15” 300 m síkfutásban /39.84 mp/ Tari Tibor, „U15” 60m síkfutásban /8.33mp/ Botos Katalin, „U15” súlylökésben /10,23 m/ Fekete Boglárka.

Ötödik helyezett lett: „U14” 60 m síkfutásban /8.52 mp/ Kenyeres Jázmin.

Hatodik helyezést ért el: „U13”60 m gátfutásban /10.57 mp/ Pintér Nóra.

Hetedik helyezett lett: „U15” 60 m síkfutásban /7.90 mp/ Bazsó Levente.

Sérülése miatt huszonhatodikként ért célba „U12” 60 m síkfutásban /9.87 mp/ Vadász Virág.

Gratulálunk a versenyzőknek és Füredi Zsuzsanna, Fehér Gábor, Babinyecz-Tusai Brigitta, Tari Tibor edzőknek!