Újra remekeltek a Halker-Király Team sportolói

csepel.hu

Újabb éremesőt hozott a nyílt szlovák bajnokság Pozsonyban, ahová 7 országból érkeztek résztvevők, 900 nevezéssel. A Halker-KirályTeam Kick-box Akadémia versenyzői lehengerelték a mezőnyt és a múlt heti karlovaci elsőséghez hasonlóan, ismét az éremtábla élén végeztek!

A két napos viadalon szinte minden válogatott várományos kiutazott, minden korosztályból és szabályrendszerből. A csapat vezetőedzője Jároszkievicz Krisztián mester volt, KirályTeam versenyzői Csepelről, Szegedről, Albertirsáról, Újkígyósról és Tatáról érkeztek.

Szombaton a tatamikon az utánpótlás korosztály küzdelmei zajlottak, míg a ringben a felnőttek aprították egymást. A pointfighting szakágban domináns volt a KirályTeam, szinte minden kategóriában volt érmes versenyző. A fiatalok nagyon fegyelmezetten küzdöttek, jól felkészültek voltak. A light-contact és kick-light mezőny nagy és színvonalas volt, aki itt nyert annak keményen meg kellett küzdenie a győzelemért!

Vasárnap a felnőttek voltak soron, szép számú és képzett részvevővel.

A szervezők Busa Andreát és Habash Antoine-t választották a verseny legjobb női és férfi versenyzőjének.

Busa Andrea megállíthatatlan volt kick-light-ban, 3 súlycsoportban is minden mérkőzésén győzelmet aratott. A kick-box királynője ott folytatta, ahol tavaly abbahagyta, mindenki számára demonstrálva. miért is lett a 2018-as év legjobb női kick-box-osa.

Habash Antoine sem véletlen a ring koronázatlan királya, mindhárom K1 szabályrendszerű bunyója idő előtt véget ért. A 3×2 perces menetidőket nem bírták az ellenfelei, az első ellenfél egy percig sem bírta a rúgásokat, a második mindössze fél perc után adta fel, végül a döntő is alig egy percig tartott, szóval repültek a törülközők a szorítóban. Bíztató előjelek az októberi Világbajnokságra, amit nagy örömmel konstatált Vörös Roland, Antoine felkészítő edzője.

Veres Roland magabiztosan nyerte a súlycsoportját light contact-ban és kick-lightban, emellett fölényesen húzta be a nyílt súlycsoportnélküli, avagy Open kategóriát pointfighting-ban. A három arany megnyerése mellett, először debütált hivatalosan is edzőként a kick-box zászlóvivője. A Nemzeti Versenysport Szövetség vezéralakja az egyetlen nem olimpiai sportoló, aki az utóbbi években rendre bekerül a legjobb 10 sportolója közé, a tatai KirályTeam edzőjeként, igen tehetséges versenyzőket gondoz Roland

Fésű Lajos a kevés univerzális tatamis versenyzők egyike, súlycsoportjában mindhárom szabályrendszerben pástra lépett és nem talált legyőzőre, három egyéni aranyat begyűjtve.

Hammer Máté lemásolta Lali bravúrját, verseny a legeredményesebb kadet 2-es korosztályú harcosaként három aranyérmet nyert a súlycsoportjában!

Király István Mesteredző tanítványai a megnyert 29 arany, 20 ezüst és 27 bronzéremmel magasan az éremtábla élén végeztek!