Csepeli mozgalom a budapesti olimpiáért

Az alapítók szerint a nyári játékok hazai megvalósítása éppen Csepel számára hozhatná a legtöbbet

MTI, Telesport

1920-ban végül a belgák rendeztek helyettünk, minket kitiltottak

A budapesti olimpia megrendezését támogató mozgalmat indított útjára a Csepel SC Alapítvány sportigazgatója, Losonczi Flórián és a magyar kajak-kenu sportnak számos klasszis versenyzőt kinevelő mesteredző, Ludasi Róbert.

A most megalakult Csepel az Ötkarikáért Mozgalom célja, hogy a kerületiek egy emberként álljanak a budapesti olimpia ügye mellé, mely célt “a folyamatos és széleskörű tájékoztatás és mozgósítás eszközeivel szeretnék elérni”.

Törekvéseiket ismertetve Ludasi Róbert egyértelművé tette, hogy a nyári játékok hazai megvalósítása éppen Csepel számára hozhatná a legtöbbet. Ott épülne fel az olimpiai falu, egy új dunai híd, és ha megvalósul a Csepel SC Alapítvány sportkoncepciója, a tervezett sportlétesítmények akár számos olimpiai versenyszámnak is otthont adhatnak majd.

“Addig kell jelentkeznünk és ismételten jelentkeznünk, amíg el nem nyerjük a rendezési jogot. Ehhez ad meg minden tőle telhető segítséget a Csepel az Ötkarikáért Mozgalom” – hangsúlyozta a közleményben Ludasi Róbert.

telesport.hu

16 hozzászólás “Csepeli mozgalom a budapesti olimpiáért” bejegyzésre

  1. tibor szerint:

    Egy emberként, mellettük…Na jó, már kiröhögtem magam.

  2. Jeniszej szerint:

    Itt eben az országban olimpia? – ahol, mint Csepelen is sport létesítményeket zárnak be a multik kénye kedve szerit.(tesó)
    Röhej!
    Így etetni a sportot, szerető lakosságot – ez megalázó!

  3. Manitu szerint:

    Nem ezek akarják beépíteni plázának a Csepel SC-t?

  4. miska72 szerint:

    Ébredjetek már fel!
    Bilibe lóg a fejetek!
    Nem kicsit!
    Nagyon!
    NINCS PÉNZ!

  5. Kérdezőbiztos szerint:

    Tényleg itt lehet jelntkezni a kezdeményezés támogatására?

  6. Demeter J. szerint:

    Az Alapítvány központjában, a kezdeményezőknél, de csak személyesen!

  7. Gordon szerint:

    “Addig kell jelentkeznünk és ismételten jelentkeznünk, amíg el nem nyerjük a rendezési jogot. Ehhez ad meg minden tőle telhető segítséget a Csepel az Ötkarikáért Mozgalom” – mondja Ludasi.

    Nagy ötlet. A pénzt ki fogja adni az újabb és újabb pályázatokra és tervekre? És mely cégek vesznek részt majd az újabb és újabb sikertelen pályázati dokumentációk, tervek, és egyebek kidolgozásában?

    Jelezném Ludasi úrnak, hogy Európába maximum 8 évente fog visszatérni az olimpia a földrészek közti rotáció miatt, de lehet olyan ciklus is, hogy csak 12, vagy 16 év után. Érdemes lenne tehát átgondolni, hogy nem mindig, hanem csak akkor pályázzunk, amikor – nagy valószínűség szerint – ismét Európa kerül sorra a rendezésben.

  8. Nagyapó szerint:

    És jelentkezni lehet még az MSZP irodában, név és lakcím leadásával!
    Az olimpiát meg lehetne rendezni a Losonci úrék által eladandó Csepel SC területén, ahol lakóépületek épülnének addigra, valamint az É-i területen, amit valakik visszavásárolnának a spanyoloktól.
    Ludasi úr gondolom jövőre nyugdíjba megy, ezért amit lehet begyűjt, mert ’10-től nem remélhet sokat.
    Az olimpiát, mint ördögi dolgot, a szoc-lib tábor eddig ellenezte, most jól lehet vele kampányolni!

    Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja száját, hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.

  9. csepeliiszap szerint:

    Az összes olimpiamániás elmegyógyintézetbe való!
    Komolyan kérdezem, itt már mindenki meghülyült ???

  10. tibor szerint:

    T. csepeliiszap! Szó sincs meghűlyülésről. Üzlet, semmi más.
    Állam bácsi pénzén ( bocsánat, hitelből) százmilliós tanulmánytervek.
    Ahányszor csak lehet.
    Ezt nem én mondtam. Ld. fent.

  11. lolka szerint:

    A Ludasi úr megy nyugdijba?-akkor egy kiskapára kéne gyüjteni, hogy odahaza a kiskertbe tudjon kapirgálni…
    A főváros nem kap nyolcvan milliárdot csődbe megy a BKV. “olimpia”, bár ha jól belegondolok jó lenne talán akkor elkészülne a gerincút is…
    Lehet hony hiányos a tudásom, szerintem város jelentkezhet rendezésre nem kerület. A bringaversenyt hol rendeznék lezárnák a Kikötő utat, vagy a meglévő bringauton, esetleg a Vizműtől bérelnék a műszakiutat…(nem tudom érződik-e az irónia), de ilyenkor annyi kérdés és kétely merül fel az emberben, hogy lehet nem is tudok majd nyugodtan aludni…

  12. Vátesz szerint:

    Az MSZP-s, SZDSZ-es klientúra szeretne valami megrendelésekhez jutni, hamár a Fidesz átvette a hatalmat és kiszorítja őket az állami pénzesbödön mellől. Milliárdokat lehetett tanulmányokra kifizetni a BKV-nál is. Csepelen is 40-50 milliókat fizettek tanulmányokért, amik sosem valósultak meg, pl. Csepel önkormányzat átvilágítása, stratégiai terv a vagyonkezelésről, polgármesteri hívatal átépítése, stb. Lehet gyártani a tanulmányterveket Észak-Csepel fejlesztéséről, sok-sok pénz elment 93 óta, s a terület ma is szántóföld.
    Apropó, Polgármester úr milyen tanácsokat kapott Glatz Ferenctől és Medgyessy Pétertől (Stratégiai Tanácsadó Testület tagjai) és mennyiért? Üvegzseb törvény értlemében ez nyilvános adat, kérem közzétenni!
    A spanyol befektető pillanatnyilag nem tud mit kezdeni a területtel, mert most semmire nincs fizetőképes kereslet, a spanyolországi csődje ellenére, ezt a területet tartogatja, mert jobb időkben még lehet itt pénzt keresni. Az államnak fel volt ajánlva elővételre, Budapestnek is, sem Veres pénzügyminiszter úr, sem Demszky Gábor nem akarta megvenni a FADESA elől. Még a végén nekem lesz igazam, ahogy már egyszer leírtam, nem lesz olimpia, Észak-Csepel az Únió bukása után létrejövő regionális államszövetség központja lesz, de ehhez nem látjuk szívesen, sem Yoav Blum, Langfelder és Lauder urak (sukorói Kings Casinó), sem a Magyarországot és Lengyelországot felvásárló Simon Peresz közreműködését.

  13. csepeliiszap szerint:

    T.tibor:
    Pár héttel korábbi bejegyzésemben én is hasonlóképpen feszegettem a témát, kiegészítve azzal, hogy a fővárosi főépítészasszony egy rádióriportban Budapest képét meghatározó toronyházakról beszélt az É-csepeli területen. Szóval ezerrel megy az ötletelés és mivel közelednek a választások, meg merem kockáztatni, hogy az ilyen, sok pénzt felemésztő agyament terveknek több célja is van. Többek között a hatalmon lévő párthoz közelálló cégek részvételét a tervezésben busásan megfizetik, amiből jócskán jut a pártkasszába is, a kampány nem olcsó dolog. De aki mindezek mellett még tényleg képes hinni ebben az agyament olimpiázós ötletben, annak jócskán agyára ment a marxizmus-leninizmus.

Itt lehet hozzászólni !