Csepel.info
Továbbra sem fogadja el a balliberális pártokhoz kötődő Csepeli Munkásotthon, hogy átvilágítsák a működését. Ezt még úgy is megtagadta az intézmény, hogy a csepeli önkormányzathoz került működtetés joga, tehát a most kért gazdasági adatokat kötelesek lettek volna átadni – értesült a Csepel.info.
A Csepeli Munkásotthon közadakozásából épült, a rendszerváltásig köztulajdonban volt, utána azonban a gyári cégek privatizációját, megszűnését kihasználva az MSZP érdekkörébe került. Bár a kerület fideszes vezetése több tízmillió forinttal támogatta volna az intézményt, az önkormányzat feltételül szabta a működtetés átláthatóvá tételét. A támogatást ezért többször visszautasították – utoljára harminc millió forintra mondtak nemet.
A köztulajdonba való visszakerülés ellen először “élő lánccal”, majd fáklyás felvonulással tiltakoztak a pártaktivisták, volt munkásőrök, titkosszolgák és KISZ tagok. Még egy pedofília miatt börtönviselt ex-MSZP-s képviselő is besegített Kunhalmi Ágnes mellett az élőláncba, a Munkásotthon MSZP-hez kötődő vezetői pedig többször ígéretet tettek a működtetés átvilágítására. Mivel azonban ez nem történt meg, a patthelyzetet Németh Szilárd csepeli országgyűlési képviselő törvénymódosítással oldotta meg. Az új törvény lehetővé tette, hogy a megszűnt vagy eltűnt alapítójú alapítványokat a helyi önkormányzatok vegyék át – ezzel pedig élt is a kerület vezetése. Így került a Csepeli Munkásotthon 25 év után ismét köztulajdonba, méghozzá az alapító atyák akaratának megfelelően csepeli köztulajdonba.
Az önkormányzat ez után nevezte ki a Munkásotthon kurátorává Németh Szilárd országgyűlési képviselőt, akinek az első lépése ismét a működés átvilágítása lett volna. Erre mondott most nemet az intézmény még fennálló vezetése – már amennyiben lehet hinni a Munkásotthon nem hivatalos Facebook-oldalának. A Csepel.info mindenesetre úgy tudja, hogy az elmúlt hónapokban az intézmény MSZP-hez közel álló vezetői igyekeztek több éves bérleti szerződésekkel bebiztosítani partnereit, amelyek – talán nem meglepő – nem egy esetben szintén az MSZP-hez vagy a csepeli balliberális pártokhoz kötődnek. Lapunk úgy tudja, hogy itt talált menedéket a kerületben csak “gyilkos iskolának” nevezett intézmény is, ahol 2009 januárjában a két halálos áldozatot követelt egy MSZP-n belüli leszámolás.
Csepel.info
Hát ez qrva jó!
A “bödönfejű” mint önkéntes, önjelölt kurátor megkéri a vádlottat terjessze elé a bűnösségét igazoló bizonyítékokat?! 😀 😛
Kíváncsi vagyok, hogy felgyújtják-e végül a komcsik a Munkásotthont, csak hogy ne derüljön ki hogy mennyit loptak.
Lovas!
Ez nem a Tv-székház és nem az a csőcselék! 😀
Nyugi!
Majd megszállja a TEK, ahogy eltudnak mozdulni a határtól.
Úgy legyen!
Tudjátok, az a gond, hogy ez a bödönfejű, olyan buta mint a segg, és mégis van, aki
behajol neki!
A kutya ugat, a karaván halad, a komcsi röfög!
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.
Egyszemélyi kurátor? Mintha Rákosi idejében lennénk!Gyalázat!
A KISZ tagozás nagyon nagy! A munkásőrből is van egy itt. 😉
[…] Németh Szilárd csepeli országgyűlési képviselő végül olyan törvénymódosítással próbálta megoldani, amely a megszűnt vagy eltűnt tulajdonosú alapítványokat a helyi önkormányzatokhoz vonná. […]
[…] Illegalitásba vonul a Csepeli Munkásotthon? […]