Hirado.hu
Krakkóban, Kijevben és Pozsonyban a legolcsóbb, Genfben, Hongkongban és Tel-Avivban a legdrágább a sör a GoEuro honlap 2015-ös sörárindexe szerint. A kimutatásban Budapest a 18. helyen áll a világ 75 nagyvárosából.
Az index összeállításakor minden városban az öt legnépszerűbb importsör és a legkedveltebb helyi sör 0,33 literes kiszerelésének árát hasonlították össze, külön szerepeltetve a bolti árat és a főbb hotelláncok bárjaiban elkért összeget. A kettő átlagából állították föl a rangsort.
E szerint az első kilenc helyezettnél – közép-kelet-európai és latin-amerikai nagyvárosokban, valamint az indiai Újdelhiben – nem éri el a 2 dollárt (560 forintot) a 0,33-as kiszerelésű sör ára, míg a hét sereghajtónál – Miamiban, Szingapúrban, New Yorkban, Oslóban, Tel-Avivban, Hongkongban és Genfben – meghaladja az 5 dollárt az átlagár, sőt a két legdrágább városban 6 dollárnál is több.
A bolti árak alapján Budapest 0,82 dolláros (230 forintos) átlaggal a 9. legolcsóbb város a 75-ös rangsorban. A hotelek bárjában a 0,33 literes csapolt sör ára átlagosan 3,90 dollár (1100 forint) a magyar fővárosban a GoEuro szerint, a kettő átlaga 2,36 dollár, Budapest ezzel került a 18. helyre.
A honlap közli azt is, hogy mennyi az egyes országokban az egy főre jutó éves sörfogyasztás az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerint, és ebből az adatból és a GoEuro által számított átlagárból megbecsüli, hogy az egyes városokban mennyit költenek sörre fejenként. E szerint a közép-kelet-európai és latin-amerikai nagyvárosok túlnyomó többségében lakosonként 500 és 700 dollár közötti összeget költenek sörre egy évben – Budapesten 627 dollárt.
A nagy – fejenként évi 120-130 liter körüli – sörfogyasztás miatt fejenként és évente 1000 dollárnál is többet költenek sörre többek között Prágában, Münchenben, Frankfurtban és Bukarestben, az Európán kívüli városok közül pedig Torontóban.
Forrás: Hirado.hu
Megy a parasztvakítás! “A hotelek bárjában a 0,33 literes csapolt sör ára…” Magyarországon hol mérnek 1/3 l-es (0,33 l.) csapolt sört? A korsó 0.5 l, a pohár 0,3 l. a pikoló 0,2 l. Persze az “EU-t követve” megjelent a 0,4-es korsó és a 0,2-es pohár, ezáltal emelve a sör árát (a pikoló eltűnt).
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.
Kedves Nagyapó!
Azért az egy deci sör csak vicces lenne, nem? 🙂
Ha már egy deci, akkor az legyen tömény 😆
A hotelekben 0,33palackozott sört forgalmaznak. Méregdrágán!