„Csak egy magyar nemzet létezik” – a Nemzeti Összetartozás Napja Csepelen

Csepel.hu

trianon2

Csepel önkormányzata június 3-án Ismerős Arcok koncerttel kezdte az emlékezést, amit másnap koszorúzás és műsor követett a Béke téri emlékműnél. A  trianoni békediktátum 95. évfordulója alkalmából Borbély Lénárd polgármester mondott emlékező beszédet, majd Tolcsvay Béla Kossuth-díjas előadóművész előadását láthatta a közönség. GALÉRIA

Borbély Lénárd polgármester beszédében kiemelte: „Június 4-ről a gyász, a veszteség érzése jut eszébe minden magyarnak bárhol éljen a földkerekségen. Amit az antant művelt Magyarországon 1920-ban, arra egyszerűen nincsenek szavak. Aligha véletlen, hogy a kortársak függetlenül nemzetiségüktől, politikai elveiktől egyöntetűen elítélték az országcsonkítást.

Valljuk be, ma sem értjük, ma sem fogadjuk el, hogy a kincses Kolozsvár, Márai Sándor Kassája, Kosztolányi Dezső Szabadkája és Arany János Nagyszalontája csak azért tartozik másik országhoz, mert valahol valakik meg akarták büntetni a magyarságot el nem követett bűneiért. Szeretnék arra emlékeztetni, hogy június 4-e nem a gyásznak, hanem a Nemzeti Összetartozásnak Napja. Fontos a különbség, hiszen amíg az ember gyászol, csak az el nem múló fájdalmat érzi és megbénítja a veszteség érzése. Ha azonban cselekszik, a legreménytelenebb helyzetekből is fakadhat nyereség. Trianon terhét tehát csak annyiban szabad hordoznunk ma 2015-ben, amennyiben kisebbségben élő honfitársainknak baráti jobbot, segítséget nyújthatunk” – tette hozzá a polgármester.

A színvonalas előadásokat követően – melyek során közreműködött a Kis-Csepel Táncegyüttes, Tolcsvay Béla Kossuth-díjas gitáros, énekes-zeneszerző, a Csepeli Auth Henrik Fesztivál Fúvószenekar és a Gór Nagy Mária Szinitanoda növendékei – koszorúzásra került sor.

A csepeli önkormányzat nevében Borbély Lénárd polgármester, Ábel Attila és Morovik Attila alpolgármesterek, a Magyar Országgyűlés nevében Németh Szilárd országgyűlési képviselő helyezte el a megemlékezés koszorúját az emlékműnél. Koszorúzott még Szabó Szabolcs országgyűlési képviselő, a Történelmi Igazságtétel Bizottsága nevében Kovács Sándor Csepel díszpolgára, nyugalmazott vezérőrnagy, a csepeli Fidesz-KDNP tagjai, a Jobbik Magyarországért Mozgalom képviselői, az LMP tagjai, az MSZP helyi frakciójának képviselői, valamint a Párbeszéd Magyarországért.

Csepel.hu

Itt lehet hozzászólni !