Csepel.hu
Végső nyugalomra helyezték a 89 éves korában elhunyt Bácsi Józsefet, Csepel díszpolgárát a Csepeli temetőben március 6-án. Bácsi Józsefet 1956 után tízévi börtönbüntetésre ítélték, a rendszerváltás után rehabilitálták.
A gyászszertartáson hozzátartozói és tisztelői jelentek meg. Bácsi Józsefet a csepeli önkormányzat saját halottjaként temette el.
Kovács Sándor nyugalmazott vezérőrnagy, akit az 1956-os forradalmi tevékenységéért szintén elítéltek, gyászbeszédében felidézte, hogy Bácsi József hosszú élete során mennyi sorsfordulón és szenvedésen esett át. Az 1956-os forradalom kitörése után a Csepeli Acélmű Munkástanácsának a vezetőjévé, 1956. november 29-én a Csepel Vas- és Fémművek Központi Munkástanácsának elnökhelyettesévé választották. A forradalom leverése után, 1957. január 12-én letartóztatták, majd a Csepeli Munkástanács perében másodrendű vádlottként 10 évi börtönbüntetésre ítélték. 1990-ben rehabilitálták. 2006-ban Csepel díszpolgára lett, 2011-ben Nagy Imre-érdemrenddel tüntették ki.
Fáradhatatlan ember volt, aki idős korában is aktív figyelemmel követte a közélet eseményeit. Február 2-án, életének 89. évében hunyt el.
Nyugodjon békében! 🙁
“Csillagvolt mert szívből szeretett
S mi úgy szerettük ahogy csak lehetett
Mégis elment tőlünk mint a lenyugvó nap
De a szívünkben él s örökre ottmarad!”
Helyesbítek a szerkesztők helyett, Bácsi József és Kovács Sándor 2005-ben kapták meg a Csepel Díszpolgára címet a forradalom 49-dik évfordulón. 2006-ban az én javaslatom alapján a 56-os Emlékbizottság 4 kivégzett mártírt terjesztett fel posztumusz Csepel Díszpolgára címre, mégpedig Kőrösi Sándort főhadnagyot, Andi Józsefet főhagynagyot, Somogyi Tibort tizedest és Major Ernő nemzetőr parancsnokot. Ezt egészítette ki a Képviselőtestület Tamási Lajos költővel.