Népszerűek voltak a Jedlik-labor szakmai nyílt napjai

Csepel.hu

Népszerűek voltak a Jedlik-labor szakmai nyílt napjai

2014 szeptemberében korszerű, a modern oktatás minden kritériumának megfelelő természettudományos labort adtak át a csepeli Jedlik Ányos Gimnáziumban. Az Öveges-program keretében felújított laborban két szakmai nyílt napot is tartottak novemberben, ahol a környező iskolákból érkező szaktanárok, szülők és az érdeklődő diákok ismerkedhettek meg a laborral. A programot vendégelőadók bemutatói színesítették, akik érdekes előadásokkal és izgalmas kísérletekkel mutatták be a különböző természettudományos törvényszerűségeket.

A november 7-én megrendezett első szakmai nyílt nap kétség kívül leglátványosabb elemei a folyékony nitrogénnel végzett kísérletek voltak. Tóth Pálnak, a népszerű „Fizibusz” fizika tanárának bemutatója alatt a gyerekek közelebbről is megismerkedhettek a -200 fokos anyaggal, láthattak nitrogénszökőkutat, amely például az energiamegmaradás törvényét szemléltette.

A tapasztalt fizikust egy fiatal kolléga követte. A Jedlik Ányos Gimnázium végzős diákja, Holczer Viktor mutatott be olyan látványos kísérleteket, amelyek megvalósítása néhány egyszerű és könnyen beszerezhető hozzávalóból is megoldható. A használt CD lemez például légpárnás járműként születhet újjá egy sportkupak és egy lufi segítségével.

A november 20-i második szakmai nyílt napon Barabás Péter, a ferencvárosi Leövey Klára Gimnázium természettudományos laborjának vezetője tartott előadást „Rugalmatlan ütközések és kondenzátorok párhuzamos kapcsolása” címmel. Őt követte Lakó Ferenc Péter, a Jedlik Ányos Gimnázium fizika tanára, aki hazai pályán mutatott be fizikai kísérleteket az iskola volt tanára, Vermes Miklós szellemében.

Mindkét szakmai nyílt nap nagy sikerrel zárult. Több diák is érkezett a környező általános iskolákból, akik érdeklődve és csodálkozva figyelték az előadásokat. A szemléletes bemutatók hatására talán kedvet kaptak ahhoz, hogy a biológia, fizika, kémia tantárgyakkal közelebbről is megismerkedjenek, és a Jedlikben, immár a természettudományok fellegvárává vált gimnáziumban folytassák középiskolai tanulmányaikat.

***

A 300 millió forintos fejlesztés „A természettudományos oktatás módszertanának és eszközrendszerének megújítása a csepeli Jedlik Ányos Gimnáziumban” elnevezésű európai uniós projekt (TÁMOP-3.1.3.-11/1-2012-0008) keretében valósul meg. A legújabb eszközökkel, műszerekkel felszerelt laboratórium 11 csepeli iskola 1100 diákjának és közel 50 pedagógusának teremt lehetőséget a tanulást segítő szemléletes, izgalmas kísérletek és mérések elvégzésére. Az átfogó beruházás része emellett a tananyag fejlesztése és a programban résztvevő pedagógusok szakmai továbbképzése is.

Forrás: Csepel.hu

Itt lehet hozzászólni !