Csepel.hu
Kálvária helyet adtak át és szenteltek fel a Tamariska-dombon október 10-én. A megfeszített Krisztust, jobbján és balján a két latort a kereszten ábrázoló faszobrokat a csepeli önkormányzat állíttatta. A domborműveket Sárossy Tibor festő- és szobrászművész készítette.
Az átadáson a Csepeli Lelkészi Kör nevében Kispál György és Ulrich Ágoston plébánosok vezették a liturgiát. György atya Lukács evangéliumából a keresztre feszítés példázatát olvasta fel, majd egy tanúságtevő ember Krisztushoz vezető útjáról szólt. A plébános emlékeztetett arra, hogy a dombtető korábban sokáig „bűntanya” volt, mostantól azonban a keresztút utolsó állomását jelképezi a rendbe tett terület.
Az előzetes tervek szerint a keresztút további állomásait családok felajánlásával szándékoznak a kezdeményezők – Németh Szilárd polgármester és Borbély Lénárd alpolgármester – megépíteni.
A kálváriát Ulrich Ágoston áldotta meg és szentelte fel.
Forrás: Csepel.hu
Remélem ezeket a zalkotásokat a Imre téren kivágott fákból riszájklingolta Csepel faszobrásza!
Itt az ideje a Tamariska dombot átkeresztelni előbb Mariska, majd később Szűz Mária dombra! A Vezír által kijelölt keresztény vagy keresztyén értékeknek megfelelve! 😛 😀
Ez mind Csepelen? Az a kőrakás jól néz ki
Ajánlok egy jó szobrászt, azt hiszem csepeli, de ebben nem vagyok biztos.
Rékasi Konrád a neve, igazi művész van kiállított műve téren Budapesten.
Szabadságharcosok útja mindig rögös!
De egy őshonos, mondhatni törzsökös iparost nehéz ám kinyomni!
Semmit sem jelent valakinek egy téren kiállított műve!
.
Sokra megyünk a “Karcsi kocsma előtt kiállított, szájfestészettel alkotott Nagy Magyarországot ábrázoló művel, melyhez a Alföldet zöldborsó és némi sárgarépa segítségével én pöktem, a Dunát és a Balatont az interkontinenciával küzdő öreg hugyos Józsi, mégis egy faragott térképet tettek ki a fentebb említett laikustól egy templom kertben!
Csak ennyit az igazi művészetről! 😛 😀
Féreg komcsik vagytok!
Jelenlegi csepeli vezetés jut eszembe okt.12.-én délelőtti tájba, miközben az alkotásokat nézem. Remélem 12.-e mindenre választ ad.
gyula!
Család hogy van?
Van egy meghatározott csoport, akik minden magyar, keresztény ünnepbe igyekeznek belerondítani. Ugye emlékszünk amikor egy kókler a honfoglalás millecentenáriumi ünnepségén ötezer éves múltjával igyekezett zavart kelteni. Ugyanezt csinálja a csepeli maffiabal.
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét,lop.
Felesleges pénkidobás!!Már megint, ennek aztán mi a haszna??? Szégyen gyalázat ez a pénzszórás, amit művelnek a ma még hatalmon lévők!
Épp azon gondolkodtam, hogy ez még hiányzik oda!
Ella: gondolom holokauszt emlákműről is ezt mondanád.
Szemétláda!
Miért nem mersz nyíltan zsidózni?
Így nem fogsz megfelelni a jobbiknak.
Dfk!
“holokauszt emlákmű”?!
.
A zsidók sokkal praktikusabb gondolkodásúak a keresztényeknél!
Ők kőből szoktak emléket állítani, ami a fánál maradandóbb és elég bajos eltüzelni.
.
Persze lehet, hogy a németek 1945-ös haderő átcsoportosítására állított, Szabadság téri máig felavatatlan kompozícióra gondolsz, aminek a zsidókhoz semmi köze!
Azt valóban le kellene bontani!
Már csak azért is mert művészileg értéktelen.
felix4
Még maga a “művész” sem tudta elmagyarázni a mondanivalóját!
Az pedig egy emlékműnél lényeges lenne, hogy üzenete legyen az utókor számára!
Anélkül akár egy villanyoszlopon ülő madár is lehet, alatta egy védekező szárnyas emberalakkal! ! 😛 😀
felix, bocsika nem számozlak! 😛
Kedves Manci! (2014. október 11., szombat – 13:24)
A válasz megszületett. 😀
Gordon!
De a lehetőség ott van!
[…] 2014. október 10-én avatták fel azt a csepeli Kálváriát, melynek dísze a Tamariska domb tetején felállított Jézus szobor. A megfeszített Krisztust, jobbján és balján a két latort a kereszten ábrázoló faszobrokat a csepeli önkormányzat állíttatta. A domborműveket Sárossy Tibor festő- és szobrászművész készítette. […]