Barátok, nyár, tábor

Csepel.hu

Barátok, nyár, tábor

A nyári szünidőben nincs rosszabb egy unatkozó gyereknél. De milyen programokat találjon ki a szülő, hol helyezze el, hogy biztonságban tudja? A közös családi nyaralások, a nagyszülőknél eltöltött hetek nem elegendőek a több mint tízhetes vakációra, ezért is fogadják a szülők kissé félve a nyári hónapokat.  Mi legyen a gyerekkel?

A táborválasztás kérdése visszatérő szülői dilemma, hiszen sok érv és ellenérv felmerül ilyenkor, és több szempontot is végig kell gondolni. Megszokott társakkal töltse-e a gyerek az idejét, vagy elengedhetjük teljesen idegen környezetbe is? Az a tábor, ami nekünk tetszik, a gyereknek is szimpatikus lesz-e? Egyáltalán nem egyszerű hát a döntés, különösen, hogy még abban is megoszlanak a vélemények, egyáltalán menjen-e táborba a csemete?

Makai Nóra pszichológus a táborozás előnyeiről ír a Lifegarden. hu internetes oldalon.  Többek között arra hívja fel a figyelmet, hogy a közös programok során fejlődik a gyerek kezdeményező, alkalmazkodó és a kommunikációs készsége. Új barátokra tehet szert, és olyan közösségi élmények érhetik, amikre év közben nincs lehetőség. A szakember szerint az sem elhanyagolható szempont, hogy a gyerekek egészségének is jót tesz a sok mozgás, a napfény, arról nem is beszélve, hogy egy aktív programokat kínáló táborban talán nem is jut idő az okostelefonra, tévére, számítógépre. Egyszóval: jó dolog a nyári tábor, akkor is, ha minden este haza kell menni.

Sláger a napközis tábor

Változatlanul közkedvelt a csepeli gyerekek között a Sport-, Szabadidő- és Rendezvényközpontban működő nyári napközis tábor. Van olyan tizenéves, aki évek óta szívesen jár ide vissza.

Az első héten naponta – a változó létszámtól függően – közel 280 vakációzó szabadidős tevékenységéről gondoskodtak a szervezők. „Rajonként kilenc csoportra felügyelnek a pedagógusok, akik szívvel-lélekkel végzik munkájukat. Segítenek közfoglalkoztatottak, önkéntes közösségi szolgálatot teljesítő diákok, sőt, egy óvó bácsiért is, akiért rajonganak a gyerekek” – tájékoztatta lapunkat Varga Gáborné táborvezető.

A nyári szünetben tartalmas programokkal várják a látogatókat. Idén a tábor projektje a foci VB, a vízilabda EB, a magyar sportolók megismerése, valamint a csepeli sportolási és szabadidős tevékenységek helyszínének felkeresése köré csoportosul. A 7 -14 évesek nem unatkoznak, mert a szabadtéri játékprogramok, a kézműves-foglalkozások mellett szerdánként Tarzan parkba viszik őket, és hetente a Posztógyári Tanuszodát is felkeresik.

A táborélethez folyamatosan lehet a csatlakozni. A szervezők kérik, hogy részvételi szándékukat a tervezett időpont előtt egy héttel jelezzék az érdeklődők a Hollandi úti tábor pénztárában, ahol szerdánként 7-16.30,  pénteken 7-9 óra között lehet fizetni a napi ellátásért.

Így táboroznak ők

Marci és Flóra sporttáborban

Egy kétgyermekes édesanya csak közismert, bevált vagy ismerős által ajánlott táborba adná gyermekeit. „Második éve járnak együtt Marci és Flóra sporttáborba, amit barátaink ajánlottak. Nyugodt szívvel engedem el őket, mert elmúltak tíz és tizenkét évesek, tudnak magukra vigyázni, és egyébként is önállóak és közösségszeretők. Egy hétig vannak tőlünk távol, ott is alszanak. Úsznak, fociznak, futnak, pingpongoznak, tollaslabdáznak. Odafigyelnek rájuk, mindig van valamilyen program” – mondta el lapunknak az anyuka.

Anna a napközis tábort választotta

„Nem szeretek idegen helyen aludni, ezért is döntöttem a bejárós tábor mellett. Osztálytársaimmal is jó együtt lenni, jobban megismerjük egymást, amikor nemcsak tanulunk. Csak azt sajnálom, hogy a barátnőm pár hétig lesz itt, utána nyaralni mennek, majd a nagyszülők vigyáznak rá. A szüleim egész nyáron dolgoznak, így a táborban töltöm a vakációt. De jó itt lenni, nem unatkozunk.”

Forrás: Csepel.hu

Itt lehet hozzászólni !