Sajtóközlemény – Rekordidő alatt készült el Csepel új csatornahálózata

Csepel.hu

Közel négyezer háztartás több évtizedes szennyvízproblémája nyert megoldást a közelmúltban befejeződött csatornahálózat-bővítéssel Csepelen. A vezetékek fektetése rekordgyorsasággal, tíz hónap alatt valósult meg. A beruházással fontos környezetvédelmi célok teljesülnek: az érintett háztartások szennyvize többé nem károsítja a talajt és a Duna vize is tisztább lesz. A kerületben összegyűjtött szennyvizet a legkorszerűbb eljárásokkal tisztítják meg a Budapesti Központi Szennyvíztisztító Telepen. A 12 milliárd forint értékű beruházást Budapest Főváros Önkormányzata az Európai Unió Kohéziós Alapja és a Magyar Állam támogatásával valósította meg.

Nagyszabású környezetvédelmi fejlesztés zárult le Csepelen, a fővárosnak azon kerületében, amely az utóbbi három évben többet kapott, mint az azt megelőző két évtizedben. Az 54 kilométernyi szennyvízvezeték és a háztartások csatlakozását biztosító több mint 3500 bekötővezeték rekordidő, tíz hónap alatt került a föld alá, nem ritkán egyszerre 40 utcában épült az új, környezetbarát hálózat – jelentette ki Tarlós István. A beruházás – azon kívül, hogy hatására javul a lakosság közérzete – fontos környezetvédelmi előírásoknak is eleget tesz. A fejlesztésnek köszönhetően a Duna vízminősége is jelentősen javulni fog – tette hozzá a főpolgármester.

Csepel csatornázottsága 40 év után teljessé válhat, a kerület évtizedek óta várt már erre a fejlesztésre, melynek köszönhetően jobb életkörülményeket, tisztább környezetet biztosíthatunk a jövő nemzedékek számára is – fogalmazott Németh Szilárd. Csepel polgármestere hangsúlyozta: a vezetékrendszer összesen közel négyezer csepeli család szennyvízproblémáját oldja meg, az új hálózathoz eddig több mint 1600 háztartás csatlakozott. A csepeli önkormányzat aktív szerepvállalása eredményeként – bizonyos műszaki indokok esetén – a csepeli ikerházak is külön szennyvízbekötést kaptak, és az eredeti terveken felül további 2 kilométer csatornaszakasz is elkészült a beruházás keretében.

Az átfogó fejlesztés részeként az új csatornahálózat kiépítése mellett sor került a kerület szennyvizét fogadó Vas Gereben utcai szivattyútelep teljeskörű korszerűsítésére is. A létesítményt egy szintén új, 6,5 kilométeres nyomóvezeték-pár kapcsolja össze a Budapesti Központi Szennyvíztisztító Teleppel. A tavaly év végén átadott elemeknek köszönhetően Csepel szennyvize, amely korábban megfelelő tisztítás nélkül közvetlenül a Dunába került, a jövőben már a Központi Szennyvíztisztítóba jut, így nem károsítja tovább a folyó vizét.

A szennyvízhálózat megépítése új fejezetet jelent a csepeli családok és a kerület egésze számára. A csatlakozó háztartások végleg megszabadulhatnak a szippantás okozta kényelmetlenségtől és komfortosabb körülmények között élhetnek, nő az ingatlanok értéke. Többé nem károsítja a környezetet az elavult derítőkből, házi szennyvíztárolókból elszivárgó szennyvíz.

Az összesen 40 millió euró (12 milliárd forint) értékű fejlesztéshez az Európai Unió Kohéziós Alapja 26 millió, a Magyar Állam 8 millió, míg Budapest Főváros Önkormányzata 6 millió euró támogatást nyújtott.

Háttérinformáció:

A Budapesti Központi Szennyvíztisztító Telep és Kapcsolódó Létesítményei Projekt Közép-Kelet-Európa legjelentősebb környezetvédelmi beruházása, amely, nagymértékű kapacitásbővítést eredményezett, és amelynek köszönhetően tisztább lett a Duna vize Budapestnél. A Csepel-sziget északi részén épített tisztítómű biztosítja, hogy a folyóba visszajutó, biológiailag tisztított víz aránya a korábbi 51%-os értékkel szemben 95%-ra emelkedhessen.

A beruházáshoz kapcsolódóan Európai Uniós támogatásból a Főváros számára további korszerűsítésekre, hálózatfejlesztésekre nyílt lehetőség. 2010-ben kiegészítő projektelemekként Budapest hat kerületében tehermentesítő gyűjtőcsatornák épültek, illetve megtörtént az albertfalvai, ferencvárosi és kelenföldi szivattyútelepek záporoldali fejlesztése. Ezeket a fejlesztéseket követték a 2011-2012-ben megvalósuló újabb projektelemek, így a csepeli szennyvízhálózat fejlesztése, valamint városszerte további tehermentesítő gyűjtőcsatornák építése. A beruházás finanszírozása 65%-ban Európai Uniós támogatásból történik, a fennmaradó részből 20% a Magyar Állam támogatása, további 15% pedig a Fővárosi Önkormányzat önrésze.

2013. november 7.

Forrás: Csepel.hu

9 hozzászólás “Sajtóközlemény – Rekordidő alatt készült el Csepel új csatornahálózata” bejegyzésre

  1. Lexon szerint:

    A Fidesz azt ígérte, hogy Csepel csatornázottsága 100%-os lesz. Miért nem lett az?

  2. Bugi szerint:

    Menj ki a Hárosra, és megtudod. Egyébként te sem vagy százas Lexon.

  3. ... Grün szerint:

    Sajtóközlemény – Rekordidő alatt készült el Csepel új csatorna-hálózatának egy része!
    A többi, még hátralévő rész későbbre halasztva!

  4. "?!" szerint:

    Kedves tudatlanul, de mégis nagyképűen és pofátlanul hazudozó kis bugris “Bugi”!

    Annak érdekében, hogy sem neked sem másnak ne keljen kimenni Hárosra azért, hogy megtudhassa, hogy miért nem készült el Háros nyolc utcájában a csatornázás, alább megismétlem részedre azt az írásomat, amelyet a Hároson történt állítólagos erőszakot meglovagló, és a jelenlegi hárosi állapotokért a Hároson élőket okoló és ócsároló senkiházi narancsos bértollnokoknak (közöttük neked is) írtam.

    “?!” szerint:
    2013. november 07., csütörtök – 12:24

    No, akkor most figyeljetek nyomorult szellemi toprongy bértollnokok, és más gátlástalanul hazudozó narancsmérgezésben szenvedő idióták!

    Miután az erről a zavaros ügyről írt fenti bejegyzésben és későbbi anonim hozzászólásaitokban eleget ócsároltátok Hárost, valamint az ott élő lakosságot, és a választások közelsége miatt elkezdtétek a hárosi állapotokért való felelősséget áthárítani az ott élő sokszor becsapott lakosságra, az alábbiakban kaptok a mocskos pofátokba egy olyan bizonyítható tényekből álló sorozatot, amelyek biztos, hogy a torkotokon fognak akadni.

    1.) A hazudozáson kívül semmihez nem értő szélhámosokból álló Csepeli Fidesz-KDNP 2006. szeptember 27-én közzétett „Egyetértésben a csepeliekkel” című közös választási programjában Hárosról a következő szöveg olvasható:
    „Csepel infrastrukturálisan legelmaradottabb, jogilag legrendezetlenebb része Háros. Azonban ez nem az ott élő, vagy hétvégi telkeket tulajdonló, dolgos és fejlődni vágyó csepeliek bűne, hanem a jelenlegi vezetésé.
    Első lépésként Hárost belterületbe vonjuk, és elvégezzük az övezeti átsorolásokat, mert ez a közművesítés és a lakásépítés engedélyezésének az alapja.
    A hárosiak kérésére, a Csepeli út mentén alakítjuk ki az 59/A busz új végállomását.”

    2.) A Csepel első számú politikai szélhámosának címére érdemes Németh Szilárd jelenlegi polgármester, polgármester-jelöltként közzétett egyéni választási programjában pedig lakonikus tömörséggel az olvasható, hogy: „Hárost belterületbe kell vonni!”

    3.) Az előzőekkel összhangban Németh Szilárd jelenlegi polgármester, polgármester-jelöltként együttműködési szerződés megkötését kezdeményezte az 1995-ben megalakult Csepel-Háros Lakossági Érdekvédelmi és Érdekképviseleti Egyesülettel.

    A szerződésben az alábbi kötelezettségek teljesítésére vállalkozott:

    „Annak érdekében, a Csepel-Hárosra érvényes helyi építési szabályzat, valamint a
    településrendezési tervek hiánya ne akadályozza a terület szabályozott fejlesztésének az elindítását, valamint a terület gyűjtő csatornahálózatának 80 %-os EU támogatással történő megvalósítását, a Polgármester-jelölt vállalja, hogy polgármesterré választása estén haladéktalanul elkészítteti és a képviselő-testület elé terjeszti a terület építési szabályzatára és szabályozási terveire vonatkozó javaslatát.

    A fenti vállalással egyidejűleg megteszi a jogszabályokban előírt intézkedéseket Csepel-Háros belterületbe vonása és az EU támogatással megvalósítandó gyűjtőcsatornák befogadásához szükséges közterületek kiszabályozása érdekében.

    A szerződő Polgármester-jelölt ezen szerződés aláírásával kötelezettséget vállal arra, hogy polgármesterré választása esetén a hatáskörében biztosított jogaival élve, minden tőle elvárhatót megtesz a jelen szerződésben írt és vállalt kötelezettségvállalásai teljesítésére.

    Polgármester-jelölt vállalja, hogy amennyiben ezen kötelezettségvállalásait, figyelemmel az akkor hatályos törvényekre és jogszabályokra is, nem teljesíti, úgy kijelenti, hogy a polgármesterré választását követő 2 naptári év letelte után lemond a polgármesteri tisztségéről.

    (A Németh Szilárd által és általam aláírt szerződés 1-1 másolata minden hárosi ingatlan postaládájába el lett juttatva azzal a felhívással, hogy a szerződésben vállaltak ellenében, a szavazataikkal a hárosiak támogassák Németh Szilárd polgármester-jelöltet, valamint a Fidesz-KDNP területi jelöltjét.)

    4.) A hárosiak sorozatos átverése és félrevezetése miatt, valamint a helyzet tisztázása és az érdemi munka megindítása érdekében Tóth Mihály polgármester ellen általam (mint egyesületi elnök által) kezdeményezett polgári per megnyerése után (az általam kilátásba helyezett és előre borítékolható eredményű büntető per elkerülése érdekében) „érdemi” munkába kezdett Csepel szocialista vezetése.

    Első lépésként megalkották és önkormányzati rendelettel hatályba léptették a kerületi szinten jelenleg is hatályos, de jogilag nem létező „Csepel-Hárosi külterületi közterület szabályozási terv”-et.
    (Azért állítom, hogy jogilag nem létező szabályozási tervet hagytak jóvá, mert a törvényben előírt követelményeknek megfelelő szabályozási terv külterületre nem vonatkozhat. Ezt azonban a dilettáns jelenlegi vezetők sem érték fel ésszel, és hatályban tartják a tervet annak ellenére, hogy az Almafa utcai csatornázáshoz szükséges közterület kiszabályozást sem tudták ennek alapján végrehajtani.)

    Második lépésként 2009-ben végre elkészítették Csepel-Háros összesen 8 szektora közül az 1., 2. és 3. szektorok jogszabályi előírásoknak megfelelő „belterületbe vonási”, valamint a Fővárosi Szabályozási Keretterv módosítását kezdeményező „övezetmódosítási” hatástanulmányát, és 2010 januárban, a hatályos rendelkezéseknek megfelelően, jóváhagyásra benyújtották azokat a döntési joggal felruházott Fővárosi Közgyűléshez.

    Tehát a 2010. októberben bekövetkezett csepeli fülkeforradalomkor ott tartottunk, hogy Csepel-Háros 8 szektora közül, 3 szektorral kapcsolatban folyamatban voltak a belterületbe vonási fővárosi szintű eljárás, és szintén folyamatban volt a további 5 szektorral kapcsolatos tervezés.

    5.) A csepeli fülkeforradalmárok hatalomra kerülése után, a hatalomtól megrészegült fideszesek az 5 hárosi szektorra vonatkozó tervezést leállították, majd előbb a hárosi 2. és 3. szektorok belterületbe vonására és övezetmódosítására vonatkozó kérelmeket vonták vissza, később 2011. februárban pedig, a jóváhagyást megelőző utolsó hatósági egyeztetés előtti napon, Németh Szilárd visszavonta a hárosi 1. szektorra vonatkozó kerületi kérelmet is.

    Ezt követően a 2011., 2012. és 2013. évi költségvetésekbe minden évben tételesen külön-külön betervezték Csepel-Háros 1., 2. és 3. szektorainak, továbbá a 4-től 8-ig számozott szektorainak a belterületbe vonásával és övezetmódosításával kapcsolatos tervezési díjakat, valamint a közterületek kiszabályozása során esetleg felmerülő költségeket, de a narancsos hazugládák által leállított belterültbe vonási és övezetmódosítási folyamatot az elmúlt 3 évben soha nem indították újra.

    Az önkormányzat évenkénti költségvetésébe betervezett, de a tevékenységek el nem végeztetése miatt ki nem fizetett pénzekről pedig minden évben azt hazudozták a csepeli narancsos gazemberek, hogy azt jó gazdálkodással megspórolták!

    Tehát a csepeli narancsos gazemberek negatív teljesítménye következtében Csepel-Háros ügye most (2013. novemberben) sokkal rosszabb helyzetben van, mint a 2010. októberi választáskor volt.

    Ennek a helyzetnek az egyenes következménye, hogy a Németh Szilárd által lemondás terhe mellett vállalt közterület-kiszabályozások elmulasztása miatt, olyan csatornák sem készülhettek el, amelyek a program részét képezték!

    Különösen felháborító például, hogy a ivóvízbázis védelmi területét középen átszelő, kb. 1000 méter (1 km) hosszú Almafa utcában sem épülhetett meg a betervezett csatorna, mert utca talajában Kelet-Pest irányába futó két nagynyomású ivóvíz-szállítóvezeték védőtávolsága miatt nem fért be az utca kiszabályozatlan területébe (szélességébe).
    Az Almafa utca külön érdekességének számít, hogy az utcában lakók vezetékes ívóvíz-ellátása sincs megoldva, mert az utcában található a két nagynyomású vízvezetékre nem lehet rákötni. Az utcában lakók ellátására alkalmas vezeték viszont nincs kiépítve!!!

    Ez a helyzet Hároson, a nagypofájú narancsmérgezettek által vezetett Csepelen, a XXI. század második évtizedében!

    A fentiek ismeretében most röfögjetek idióta narancsmérgezésben szenvedő hazug disznók arról, hogy fenntartjátok-e a fenti bejegyzésben és későbbi hozzászólásaitokban leírt felelősség áthárító és a Hároson élőket általánosítva rágalmazó hazug állításaitokat?!

  5. Axor szerint:

    ”!?”
    Tóth Mihály elvtárs 16 éve alatt nem volt idő ezeket a munkákat elvégezni.
    Csak a számlákat gyűjtötték az elvtársi-bajtársi kft.-éktől.

  6. Bugi szerint:

    Tóth Mihály csapata semmit nem csinált meg abból amit megígért. 16 éven keresztül hülyítették az embereket. Csak a bezárásokban voltak profik meg a jutalmak osztásában, persze azon kívül, amihez a legjobban értettek.

  7. ebihal szerint:

    Vaze! Ti mit csináltatok? Ugyanúgy hülyítettétek az embereket, semmivel sem
    vagytok jobbak.

  8. "?!" szerint:

    Kedves kis szerencsétlen gyengeelméjű bugris “Bugi”!

    A nagyon gyenge szellemi képességedre tekintettel, az alábbiakban megismétlem részedre a csepeli narancsos csapat eddigi teljesítményét bemutató korábbi írásom lényegét: (A csepeli mszp-sekkel most ne foglalkozz és rájuk ne hivatkozz, mert Ők 2010-ben már megkapták azt, amit 2010. ősze óta Ti is fokozottan kiérdemeltetek!)

    1.) A hazudozáson kívül semmihez nem értő szélhámosokból álló Csepeli Fidesz-KDNP 2006. szeptember 27-én Németh Szilárd arcképével, valamint az “Ésszel, szívvel, tisztességgel CSEPELÉRT” jelszó alatt közzétett „Egyetértésben a csepeliekkel” című közös választási programjában Hárosról a következő szöveg olvasható:

    „Csepel infrastrukturálisan legelmaradottabb, jogilag legrendezetlenebb része Háros. Azonban ez nem az ott élő, vagy hétvégi telkeket tulajdonló, dolgos és fejlődni vágyó csepeliek bűne, hanem a jelenlegi vezetésé.
    Első lépésként Hárost belterületbe vonjuk, és elvégezzük az övezeti átsorolásokat, mert ez a közművesítés és a lakásépítés engedélyezésének az alapja.
    A hárosiak kérésére, a Csepeli út mentén alakítjuk ki az 59/A busz új végállomását.”

    (Ebből a választási ígéretből a mai napig egyetlen betűt sem teljesítettek!!!)

    2.) A Csepel első számú politikai szélhámosának címére érdemes Németh Szilárd jelenlegi polgármester, polgármester-jelöltként közzétett egyéni választási programjában pedig lakonikus tömörséggel az olvasható, hogy:
    „Hárost belterületbe kell vonni!”

    (Ezzel szemben Szilárd, még az mszpsek által megindított eljárásokat is leállította!!!)

    3.) Az előzőekkel összhangban Németh Szilárd jelenlegi polgármester, polgármester-jelöltként együttműködési szerződés megkötését kezdeményezte az 1995-ben megalakult Csepel-Háros Lakossági Érdekvédelmi és Érdekképviseleti Egyesülettel.

    A szerződésben az alábbi kötelezettségek teljesítésére vállalkozott:

    „Annak érdekében, a Csepel-Hárosra érvényes helyi építési szabályzat, valamint a
    településrendezési tervek hiánya ne akadályozza a terület szabályozott fejlesztésének az elindítását, valamint a terület gyűjtő csatornahálózatának 80 %-os EU támogatással történő megvalósítását, a Polgármester-jelölt vállalja, hogy polgármesterré választása estén haladéktalanul elkészítteti és a képviselő-testület elé terjeszti a terület építési szabályzatára és szabályozási terveire vonatkozó javaslatát.

    A fenti vállalással egyidejűleg megteszi a jogszabályokban előírt intézkedéseket Csepel-Háros belterületbe vonása és az EU támogatással megvalósítandó gyűjtőcsatornák befogadásához szükséges közterületek kiszabályozása érdekében.

    A szerződő Polgármester-jelölt ezen szerződés aláírásával kötelezettséget vállal arra, hogy polgármesterré választása esetén a hatáskörében biztosított jogaival élve, minden tőle elvárhatót megtesz a jelen szerződésben írt és vállalt kötelezettségvállalásai teljesítésére.

    Polgármester-jelölt vállalja, hogy amennyiben ezen kötelezettségvállalásait, figyelemmel az akkor hatályos törvényekre és jogszabályokra is, nem teljesíti, úgy kijelenti, hogy a polgármesterré választását követő 2 naptári év letelte után lemond a polgármesteri tisztségéről.

    (A Németh Szilárd által és általam aláírt szerződés letagadhatatlan dokumentum, mert anna 1-1 példány másolata minden hárosi ingatlan postaládájába el lett juttatva azzal a felhívással, hogy a szerződésben vállaltak ellenében, a szavazataikkal a hárosiak támogassák Németh Szilárd polgármester-jelöltet, valamint a Fidesz-KDNP területi jelöltjét.
    A hárosiak támogatták Németh Szilárd polgármester-jelöltet, de a megválasztása után Németh Szilárd nem tejesítette a vállalásait, és pofátlanul arról a kötelezettségéről is elfeledkezett, hogy a vállalt település-fejlesztési kötelezettségek teljesítésének az elmulasztása miatt már egy éve le kellett volna mondani a polgármesteri tisztségéről.)

    4.) 2009-ben a szoci vezetés elkészíttette Csepel-Háros összesen 8 szektora közül az 1., 2. és 3. szektorok jogszabályi előírásoknak megfelelő „belterületbe vonási”, valamint a Fővárosi Szabályozási Keretterv módosítását kezdeményező „övezetmódosítási” hatástanulmányát, és 2010 januárban, a hatályos rendelkezéseknek megfelelően, jóváhagyásra benyújtották azokat a döntési joggal felruházott Fővárosi Közgyűléshez.

    A 2010. októberi választások megnyerésétől megrészegült csepeli fülkeforradalmárok azonban leállították a további 5 hárosi szektorra vonatkozó tervezést, majd előbb a hárosi 2. és 3. szektorok belterületbe vonására és övezetmódosítására vonatkozó kérelmeket vonták vissza, később 2011. februárban pedig, a jóváhagyást megelőző utolsó hatósági egyeztetés előtti napon, Németh Szilárd visszavonta a hárosi 1. szektorra vonatkozó kerületi kérelmet is.

    Ezt követően a 2011., 2012. és 2013. évi költségvetésekbe minden évben tételesen külön-külön betervezték Csepel-Háros 1., 2. és 3. szektorainak, továbbá a 4-től 8-ig számozott szektorainak a belterületbe vonásával és övezetmódosításával kapcsolatos tervezési díjakat, valamint a közterületek kiszabályozása során esetleg felmerülő költségeket, de a narancsos hazugládák által leállított belterültbe vonási és övezetmódosítási folyamatot az elmúlt 3 évben soha nem indították újra.

    Az önkormányzat évenkénti költségvetésébe betervezett, de a tevékenységek el nem végeztetése miatt ki nem fizetett pénzekről pedig minden évben azt hazudozták a csepeli narancsos gazemberek, hogy azt jó gazdálkodással megspórolták!

    Tehát a csepeli narancsos negatív teljesítménye következtében Csepel-Háros ügye most (2013. novemberben) sokkal rosszabb helyzetben van, mint volt a 2010. októberi önkormányzati választáskor.

    Ennek a helyzetnek az egyenes következménye, hogy a Németh Szilárd által lemondás terhe mellett vállalt közterület-kiszabályozások elmulasztása miatt, olyan csatornák sem készülhettek el Hároson, amelyek a program részét képezték!

    Különösen felháborító az, hogy a ivóvízbázis védelmi területét középen átszelő, kb. 1000 méter (1 km) hosszú Almafa utcában nem épülhetett meg a betervezett csatorna, mert az utca talajában Kelet-Pest irányába futó két nagynyomású ivóvíz-szállítóvezeték védőtávolsága miatt nem fért be az utca kiszabályozatlan területébe (szélességébe) a hárosiak érdekében betervezett csatorna.
    Az Almafa utca különlegességének számít, hogy az utcában lakók vezetékes ívóvíz-ellátása sincs megoldva, mert az utcában található két nagynyomású vízvezetékre nem lehet rákötni. Az utcában lakók ellátására alkalmas vezeték viszont nincs kiépítve!!!

    Ez a helyzet Csepelen, a semmihez sem értő impotens narancsos banda uralkodásának a negyedik évében, a XXI. század második évtizedében, miközben a rutinosan hazudozó, de érdemi munkához teljesen impotens “németh császár” pofátlanul új időszámítás kezdetéről handabandázik!

    Remélem kedves szerencsétlen elmebeteg bugris “Bugi”, hogy a fentiek alapján még a Te nagyon gyenge szellemi képességeddel is fel tudod fogni, hogy a teljesítményetekért fokozottan ugyanazt érdemlitek, mint amit a szocik kaptak 2010. őszén?!

  9. Királyerdei szerint:

    Szemét,gyilkos komcsik!

    http://kommunizmus.uw.hu/

Itt lehet hozzászólni !