Csepel.hu
Mint ahogyan arról korábban hírt adtunk: október 9-14. között tíz kilencedik, illetve tizedik évfolyamon tanuló jedlikes fiatalt fogadott Csepel testvérvárosa, Wolomin. A cserediák program újabb fejezetéhez érkezett: ezúttal a lengyel fiatalok élvezték a gimnázium és tanulói vendégszeretetét.
Október 23-án este megérdeztek Csepelre azok a lengyel fiatalok, akik korábban csepeli tanulókat fogadtak iskolájukban, otthonukban. A wolomini csoport számára a Jedlik Ányos Gimnázium sokszínű programot állított össze, amely az intézmény hagyományaihoz méltóan a tudományt sem nélkülözte.
Október 24-én Morovik Attila alpolgármester köszöntötte a vendegeket. A tanulók aznap négy iskolai órán vettek részt: Magyarország földrajzával, a gimnázium történetével ismerkedtek meg. Az órák angol nyelven, kifejezetten a vendégekre szabva mutatták be az iskola életét és környezetét. A fiatalok kézműves foglalkozáson ismerkedtek meg a nemezelés fogásaival, később pedig kalocsai mintás könyvjelzőt készítettek. A sűrű programban pénteken drámajáték és folyékony nitrogénnel végzett kísérletek is helyet kaptak, délután pedig ritmikus sportgimnasztika bemutatóval kedveskedtek a vendégeknek. Nagy sikert aratott a Csodák Palotájában és a tropicariumban tett látogatás. A szombat a varosnézésről szólt: a fiatalok megismerték a főváros nevezetesebb pontjait és a Mátyás templomot is felkeresték. Október 27-én vasárnap a vendéglátó csepeli fiatalok maguk szerveztek programot lengyel barátaiknak: volt, aki a a Libegőhöz, más a Balatonhoz vitte vendégét.
Búcsú
A mozgalmas öt nap végére méltó módon, a magyar kultúra bemutatásával, kellemes hangulatú állófogadással tett pontot a gimnázium. Az október 27-i záróünnepségen megjelent Ábel Attila alpolgármester és Morovik Attila alpolgármester. Bese Benő, a Jedlik Ányos Gimnázium igazgatója ünnepi beszédében a lengyel-magyar baratságról ejtett szót és többek között Arany Jánost idézte: “A magyar szívesen üdvözli a lengyelt, az ismeretség új, a barátság régi.” Az igazgató elmondta: ha összehasonlítjuk Magyarország és Lengyelország társadalmi szerkezetét, politikai rendszerét, történelmét, számos hasonlóságot találunk, a legnagyobb egyezés pedig a kultúra területén mutatkozik. Köszöntő beszédében Morovik Attila Németh Szilárd polgármester üdvözletét tolmácsolta, majd Csepel önkormányzatának nevében ajándékcsomagokat adott át a lengyel pedagógusoknak és tanítványaiknak. Agnieszka Ludwin, a program lengyel koordinátora beszédében kiemelte: tavaly október 15-én írta alá Wolomin és Csepel az együttműködési szerződést, “nem számítottunk rá, hogy ilyen hamar ilyen szép gyümölcsöt hoz.” Wolomin polgármestere, Ryszard Madziar levélben köszöntötte a résztvevőket és Csepelt, hangsúlyozta: a magyarok mindig is különleges helyet foglaltak el a lengyelek szívében, ezért is örül különösen a Wolomin és Csepel közötti együttműködési megállapodásnak.
A diákcsere program második utazásának befejezéséül a vendégek ízelítőt kaptak a magyar népi kultúrából. A népdalokból összeállított műsorszámok, a hangszeres előadások és a Csepp Csepel Táncegyüttes szenvedélyes koreográfiái elnyerték a fiatalok és tanáraik tetszését. Az este megkoronázásaként a vendégek együtt táncoltak a gimnázium tanulóival, a táncház után pedig a szerencsés hazaútra és az eredményes együttműködésre koccintottak.
Forrás: Csepel.hu
Ábel Attila, Morovik Attila és Borbély Lénárt? Minek három alpolgármester egy kerületbe? És ezeket mindet a mi pénzünkből tartják el?
Koncepciózus építkezés sem megvetendő, abban a reményben, hogy az összevonandó területek testületeiben, felkészített, tapasztalatokat szerzett vezetők irányíthassanak, dolgozzanak. “Ahogyan SZAVAZTÁL!”
Orosz Ferenc, Horváth Gyula és Borsány György? Minek kellett három alpolgármester egy kerületbe? És ezeket mindet a mi pénzünkből tartották el!!!
És még milliós jutalmakat is kaptak. Összesen több mint 100 millió forintot!
“A járulékokat is beleszámítva 2002-2010 között csak az MSZP-s kerületi felsővezetés jutalmaira több, mint 100 millió forintot költöttek el a csepeli adófizetők pénzéből.
(…)
A polgármesteri és alpolgármesteri fizetések ugyanis 2010 októbere óta jóval alacsonyabbak Csepelen, mint azt megelőzően voltak: a törvény által adható minimumon lettek megállapítva. Németh Szilárd fideszes polgármester nem csak elődjénél, de a „legszerényebben” kereső korábbi MSZP-s alpolgármesternél is kevesebbet keres. A fideszes alpolgármesterek havonta több, mint 150 ezer forinttal keresnek kevesebbet, mint amennyit az MSZP-s alpolgármesterek vihettek haza – a jutalmakat és az inflációt nem is számítva.
Természetesen, mivel az MSZP politikusainak részéről mint követelmény jelent meg a jutalmak jótékony célra történő adományozása, Tóth Mihály polgármestertől, Horváth Gyula, Orosz Ferenc és Borsány György alpolgármesterektől, Polgár György politikai tanácsadótól és Szenteczky János frakcióvezető úrtól is várjuk a jutalmaik jótékony célú eladományozását bizonyító, hiteles dokumentumokat!
Budapest, 2013. január 30.
Ábel Attila
alpolgármester”
http://csepel.info/?p=24284
Csend honol…………….
“Etikus szerint:
2013. október 29., kedd – 07:29
Csend honol…………….”
Rossz az óra!!! Most van 7:09. 🙂
Köszönöm
a végén még “?!” nem tud pontosan hivatkozni, hogy az y időpontban feltett kérdésekre, az x és z időpontban adta meg a válaszát. 😀 😀 😀
most mindegyiknél használnia kell a (-1)-t, ha tényleg pontos akar lenni!!! 😀 😀 😀