Jól vizsgázott az új csepeli csatorna: túl az 1600 rákötésen

Megéri csatlakozni a korszerű, környezetbarát rendszerhez

Csepel.hu

A májusi átadás óta több mint 1600 család csatlakozott az új csepeli szennyvízcsatornához.  A kerület legfontosabb környezetvédelmi fejlesztése keretében összesen 54 kilométernyi új vezeték épült, mely közel 4000 háztartás számára teremt komfortosabb, jobb életkörülményeket.

Rekordgyorsasággal, tíz hónap alatt épült meg 54 kilométernyi új csatornahálózat Hároson és Királyerdőben a nagyszabású uniós beruházásnak köszönhetően. A fejlesztés eredményeként közel 4000 háztartás válthat a korszerű szennyvízelvezetésre a kényelmetlen szippantás helyett. A rákötések jó ütemben haladnak: több mint 2500-an már elindították a csatlakozáshoz szükséges ügyintézést, 1600 család már használja is az új szennyvízcsatornát.

A rákötés lépései

A rákötéshez a rendszert üzemeltető Fővárosi Csatornázási Művek hozzájárulása szükséges. A rákötés első lépése a házi csatornavezeték kiépítésére készített terv benyújtása az FCSM részére. A szolgáltató a dokumentumok ellenőrzése után postázza a szükséges hozzájárulásokat. Fontos, hogy a telken belüli hálózat tervezését és kivitelezését megfelelő engedélyekkel és szakértelemmel rendelkező szakcégre bízzuk, hiszen ez biztosítja, hogy a rendszer hosszú éveken át problémamentesen üzemeljen az ingatlantulajdonosok örömére.

Megéri rákötni az új csatornára

A szennyvízhálózathoz való csatlakozás legfontosabb előnye, hogy tisztább, higiénikusabb lesz környezetünk. Az új, korszerű csatornahálózatnak köszönhetően a szennyvíz többé nem károsítja a talajt, talajvizet, hanem a Budapesti Központi Szennyvíztisztító Telepre jut. A létesítményben már a legmodernebb tisztítási eljárást alkalmazzák: egy új uniós fejlesztésnek köszönhetően kiépült az ún. harmadik tisztítási fázis, amely tovább csökkenti a beérkező szennyvíz nitrogén- és foszfortartalmát. Az új technológiának köszönhetően így még tisztább lesz a Duna vize.

A csatornázás fontos eredménye még, hogy az érintettek búcsút inthetnek a szippantós autóknak és a jóval kényelmesebb, környezetbarát csatornaszolgáltatás előnyeit élvezhetik. A szennyvízcsatornával ellátott ingatlanunk magasabb komfortfokozatú, ezáltal értékesebb is lesz. A házi rákötéssel kapcsolatos főbb tudnivalókról, előírásokról az érdeklődök a www.csepel.hu weboldalon, a projekt internetes oldalán (www.eloduna.hu), valamint az ÉlőDuna Ügyfélszolgálat elérhetőségein (e-mail: info@eloduna.hu, zöldszám: 06/80-296-830) kaphatnak további, részletes felvilágosítást.

Háttérinformáció:

A Budapesti Központi Szennyvíztisztító Telep és Kapcsolódó Létesítményei Projekt Közép-Kelet-Európa legjelentősebb környezetvédelmi beruházása, amely, nagymértékű kapacitásbővítést eredményezett, és amelynek köszönhetően tisztább lett a Duna vize Budapestnél. A Csepel-sziget északi részén épített tisztítómű biztosítja, hogy a folyóba visszajutó, biológiailag tisztított víz aránya a korábbi 51%-os értékkel szemben 95%-ra emelkedhessen.

A beruházáshoz kapcsolódóan Európai Uniós támogatásból a Főváros számára további korszerűsítésekre, hálózatfejlesztésekre nyílt lehetőség. 2010-ben kiegészítő projektelemekként Budapest hat kerületében tehermentesítő gyűjtőcsatornák épültek, illetve megtörtént az albertfalvai, ferencvárosi és kelenföldi szivattyútelepek záporoldali fejlesztése. Ezeket a fejlesztéseket követték a 2011-2012-ben megvalósuló újabb projektelemek, így a csepeli szennyvízhálózat fejlesztése, valamint városszerte további tehermentesítő gyűjtőcsatornák építése. A beruházás finanszírozása 65%-ban Európai Uniós támogatásból történik, a fennmaradó részből 20% a Magyar Állam támogatása, további 15% pedig a Fővárosi Önkormányzat önrésze.

Forrás: Csepel.hu

Itt lehet hozzászólni !