Fidesz.hu
Fel kell vetni, hogy nonprofit szabályozást hozzunk létre a rezsipiacokon. Szerintünk ez olyan szempontja a gazdasági alkotmányozásnak, ami segítheti a rezsicsökkentést és ezen keresztül a fogyasztóknak juttatott kedvezmények bebetonozását – jelentette ki Kósa Lajos, a Fidesz ügyvezető alelnöke napirend előtti felszólalásában, hétfőn a parlamentben.
A rezsicsökkentés második lépése után vetettük fel, hogy újra kellene gondolni az egész rezsiszféra piaci szabályozását, mégpedig kifejezetten azzal a szándékkal, hogy úgymond „bebetonozzuk” a rezsicsökkentést – fogalmazott Kósa Lajos.
A fideszes honatya szerint a szocialista kormányok alatt a fogyasztók azt tapasztalhatták, hogy velük szemben a szolgáltatók állnak az állammal szövetségben és ezért védekezni képtelen helyzetbe kerültek. Kósa Lajos emlékeztetett, a szocialisták és a szabad demokraták a liberalizmus jegyében a szabályozatlan piac elvét támogatták, aminek az lett az eredménye, hogy 2012-re fogyasztóerő-paritáson a gáz árát tekintve Magyarország volt az unió legdrágább országa, a villamosenergia ár tekintetében pedig csupán Csehország előzte meg hazánkat. A Fidesz alelnöke szerint mindez azért következett be, mert „egy olyan gazdaságpolitikai megfontolás vezette a szocialistákat és a szabad demokratákat, hogy nem kell állami eszközökkel beavatkozni, csak a minimális módon, mert majd a piac ezt megoldja”. Ennek következtében a magyar átlagember a „végletekig ki lett szolgáltatva” – tette hozzá Kósa Lajos.
Az előző gondolat kapcsán a kormánypárti képviselő megjegyezte, a kiszolgáltatottságot az is mutatja, hogy a magyar családok kifizetetlen rezsiköltsége „drámaian és megállíthatatlanul” nőtt. Kósa Lajos hangsúlyozta, a rezsicsökkentés következtében a családok rezsitartozása közel tizenöt százalékkal csökkent. Csak a távhő tekintetében egy ötöddel csökkent a kintlévőségek aránya a rezsicsökkentés hatására – jegyezte meg a Fidesz ügyvezető alelnöke, aki úgy folytatta, mindebből számukra az következett: a rezsicsökkentést illetően állami eszközökkel be kell avatkozni és szembe kell menni az Európai Unióban elfogadott elvekkel, amely az ilyen típusú központi szabályozással nem ért egyet.
Kósa Lajos megfogalmazása szerint újra kell gondolni a rezsipiacok szerkezetét és állami szabályozását. Kitért rá, abban a kérdésben folyik jelenleg nagy vita, hogy „ki tudjuk-e, ki szabad-e mondani, hogy egy monopolisztikus piacon, amely a fizikai, piaci, közgazdasági adottságai miatt nem tud versenyképes lenni, igenis legyenek a szolgáltatók köztulajdonban; akár állami, akár önkormányzati tulajdonban”.
A kormánypárti honatya úgy folytatta, a szocialisták által „brutálisan végrehajtott privatizációban a magyar közösségi tulajdonban lévő cégeket eladták a német, francia, olasz, spanyol közösségi tulajdonban lévő cégeknek”. A szocialisták privatizációja az volt, hogy a magyar állami tulajdont eladták a német államnak, a francia államnak, a spanyol államnak, az olasz államnak. „A szocialisták szerint a magyar állami tulajdon rossz, az osztrák állami tulajdon pedig jó. Ezt nem fogadjuk el” – szögezte le Kósa Lajos.
Fel kell vetni, hogy nonprofit szabályozást hozzunk létre a rezsipiacokon. Szerintünk ez olyan szempontja a gazdasági alkotmányozásnak, ami segítheti a rezsicsökkentést és ezen keresztül a fogyasztóknak juttatott kedvezmények bebetonozását – zárta felszólalását a Fidesz alelnöke.
Forrás: Fidesz.hu
“gazdasági alkotmányozás”? Micsoda???
Kell a rezsicsökkentés!
MSZP = gázáremelés
Bajnai = libatüntetés
Mi a tököm az a “rezsipiac”? A rezsit adják-veszik?
Ezeknek a fideszeseknek agyára ment a rezsicsökkentés. Múltkor Rogán már “rezsit szolgáltató cégekről” beszélt.
“Fel kell vetni, hogy nonprofit szabályozást hozzunk létre a rezsipiacokon. Szerintünk ez olyan szempontja a gazdasági alkotmányozásnak, ami segítheti a rezsicsökkentést…”
Legfeljebb a választások után újabb adókat vezetünk be – folytathatná.
Arról sem szól senki, hogy a nonprofit gazdálkodás alkotmányba rögzítése során mi lesz a fogyasztók százmilliárdos kintlévőségévek? Ezt ki állja és milyen formában?
A távfűtés kompenzálását az áramdíjban már most is minden állampolgár fizeti – erről persze a populista politikusok mélyen hallgatnak, az idomított kockafejek tudatáig meg már nem jut el az MNO 2013. szeptember 18-i cikke.
Kell a rezsicsökkentés!
Köszi fidesz!
Még egy 10%-os csökkentés és annyi lesz a gáz ára, mint amikor hatalomra került a király.
http://napikerdes.postr.hu/mennyivel-emelte-a-gaz-arat-2010-ota-a-fidesz-kormany
Kár hogy MáriaV a napikérdésen nem tüntet fel egyetlen forrást se a bejegyzésében.
Annyit tudtunk csak meg, hogy csinált két excel táblázatot… ha egyáltalán ő csinálta és nem a maszop (a legnagyobb rezsiemelő párt 1990 óta) küldte neki.
De hol a valódi forrás!?
Nagymami, ha neked Gyurcsány a király, akkor már bizony nominálisan is lassan annyi a gáz ára, mint amikor böszmekirállyá koronáztátok. Igaz, ő adott nektek jó sok villany- és gázár-emelkedést, meg elvette a nyugdíjatokat, de hát a király az király, akkor is, ha böszme és kommunista…
Na arra válaszolj nekem tangaBugi, hogy mennyi volt a gáz lakossági köbméterenkénti ára 2010 áprilisában és mennyi most.
Várom a választ!
Gmutter megint árnyékra vetődött, hiszen a 2. Orbán-kormány 2010. május 29-én lépett hivatalba és nem áprilisban.
Ülj le gmutter, mert megmelegszik a söröd!
Bár lehet hogy Gmutter arra gondol, hogy az etánsak a kormányzásuk végén áprilisban és májusban még jól felemelték az árakat, hogy a választás időpontját belekeverve legyen mivel mutogatni az Orbánékra.
Jellemtelen társaság ez Gyurcsány-Bajnai slepp.
Azért írtam áprilist zsírfej, mert akkor még gyurcsótány volt a jelenlegi király helyett.
Szóval mondd meg nekem kondom, hogy mennyi volt a gáz ára 2010 május 29-én és mennyi most?
Ne beszélj mellé, szarzsák. Konkrét válasz úgysem érkezik sem tőled, sem a többi narancsos marhától, mert kényes a kérdés. Ugyi-bugyi tangaBugi?