Origo.hu
Tömegek a Buckhingam-palota előtt a baba születésére várva
Délután fél hatkor született meg Katalin hercegnő kisfia – közölte fél tízkor a királyi család. Mind a gyerek, mind Katalin egészséges, a Buckingham-palota előtt ünnepelnek. A babának még nincsen neve.
Magyar idő szerint 17:24-kor megszületett Katalin hercegő kisfia – közölte a brit királyi család fél 10-kor. A fiú 3,8 kilomgrammal született, a közlemény szerint mind a gyerek, mind Katalin jól van, az éjszakát a kórházban töltik. A szülésen jelen volt Vilmos herceg is. A Buckingham-palota előtt kisebb tömeg ünnepli a trónörökös születését, bár semmilyen hivatalos ünnepség nem lesz a rendőrök szerint.
A hagyománynak megfelelően a Buckingham-palota egyik díszes irattartóállványára is kirakták a születésről szóló hirdetményt, amelyet Erzsébet királynő nőgyógyásza, Marcus Setchell írt alá, aki a szülést is vezette. A Twitteren meg is nézhetik az értesítést a születésről.
A baba azonnal megkapta a Cambridge hercege címet, amelyet legutóbb éppen apja, Vilmos herceg kapott meg 2011-ben, esküvője miatt. Egyelőre nem derült ki, hogy mi a baba neve, az angol tudosításokban rendre “baby boyként” (fiú csecsemő) hivatkoznak rá.
“Boldog vagyok, hogy megszületett a herceg és a hercegnő fia. Az egész ország ünnepelni fog. Csodálatos szülők lesznek” – írta Twitterére David Cameron brit miniszterelnök. „Mind feleségem, mind számomra óriási örömöt jelent az első unokánk érkezése. Ez egy elképesztően különleges pillanat volt Katalinnak és Vilmosnak, és nagyon szorítottunk nekik a baba születésekor” – adott ki közleményt Károly herceg, Vilmos apja.
Mint az AP tudósításából kiderült, Katalin még terhesség közben azt mondta egy katonának, hogy nem tudja, milyen nemű lesz a gyereke, de fiút szeretne, míg Vilmos herceg állítólag egy lánynak örült volna jobban.
Katalin hercegnőt hétfő reggel szállították be a londoni St. Mary’s Kórház Lindo szárnyába. Ebben az intézményben született meg 31 évvel ezelőtt Vilmos herceg, majd két évvel később Harry is. Katalin szülésénél ott volt Vilmos is, a hercegi pár ezzel történelmet írt, ez volt ugyanis az első alkalom, hogy egy királyi szülés egyben apás szülés is. Amikor Vilmos született, Károly herceg épp lovaspólózott, amikor pedig Károly született, Fülöp herceg egy squashmeccsel ütötte el az időt.
Katalin szülését Marcus Setchell professzor és Alan Farthing, II. Erzsébet királynő volt és jelenlegi nőgyógyásza vezette.Vilmosék szóvivőjük szerint rendőri kíséret nélkül, autóval mentek be a kórházba.
Az új törvények értelmében az újszülött nemtől függetlenül trónörökös lesz, mégpedig a nagyapja, Károly és az édesapja, Vilmos után harmadikként a sorban. A királyi család legfiatalabb tagja így már a megszületésével letaszítja a negyedik helyre a brit trón eddigi harmadik várományosát, Harry herceget. A hercegi utód a jelenlegi uralkodó, a 87 éves II. Erzsébet királynő harmadik dédunokája lesz, de az egyetlen, aki reális eséllyel követi majd őt a trónon.
A sajtó napok óta a St. Mary kórház előtt várta a baba érkezését. A királyi ház nem adott pontos információt arról, hogy Vilmosék pontosan mikorra várják a babát. A múlt héten Erzsébet királynő azzal viccelődött, hogy reméli, a dédunokája még az előtt megszületik, hogy megkezdi a vakációját a skóciai királyi birtokon, Balmoralon.
Forrás: Origo.hu
az orvos megkapta a hálapénzt? arrafelé mennyibe van egy szülés?
Azért Katalin is megkapta a zelismerést!
Eddigi hercegnéből hercegnővé avanzsált!
Egy királyi sarjat világra hozni nem semmi! 😛
Minden idők egyik legdrágább szülése. Potom 10.000 font.
http://www.femina.hu/gyerek/katalin_szules
Csepel lakosságának egy része a létminimum alatt él és sajnos nagyon sok gyermek éhezik. A tankönyvek árát is most, a nyári szünet alatt kell befizetni a szülőknek, ne hogy jusson egy kis pénz a nyaraltatásra.
A csepel infónak természetesen ez nem hír. De az hogy megszületett Katalin hercegnő fia, az bizony hír.
Kedves Gladiátor!
Láthatóan nem olvasol minket rendszeresen:
“A tankönyvek központi terjesztését lebonyolító Könyvtárellátó Nonprofit Kft. (KELLO) több cafeteriaszolgáltatóval is megállapodott, így a béren kívüli juttatásként adható iskolakezdési utalványt is fel lehet használni a tankönyvek kifizetésére – tájékoztatta a könyvtárellátó kedden az MTI-t.”
http://csepel.info/?p=27992
A gyermekellátás ügyében további hír:
Nyári gyermekétkeztetési program Csepelen – 13 824 adag étel kerül kiosztásra
Kerületünk is azon magyar települések között van, amelyek kormányzati támogatást kaptak a nyári gyermekétkeztetéshez. Budapest XXI. Kerület Csepel Önkormányzata az Emberi Erőforrások Minisztériumának pályázatán összesen 256 főre nyerte el a támogatást, így a szociálisan legrászorultabb gyermekeknek tud ingyenes nyári étkezést biztosítani, ami nagy könnyebbség a szülőknek.
http://csepel.info/?p=27955
További hír:
Megoldódott a “rejtély”: Kiderült mi az a csepelefántos rugdalózó
A csepeli önkormányzat a babaköszöntő csomag révén kívánja felhívni a figyelmet a gyermekvállalás fontosságára, köszönetét és háláját kifejezve a szülők felé – hiszen fontos, hogy a kerületben minél több újszülött lássa meg a napvilágot, illetve Csepel népességmegtartó képessége növekedjen.
A babaköszöntő csomag bevezetéséről 2012 májusában döntött az új önkormányzati vezetés és azoknak a gyermekeknek biztosítja, akik 2012. július 1-je után születtek, születésüket követően első lakóhelyük, vagy tartózkodási helyük Budapest XXI. kerület közigazgatási területén lévő címre kerül bejegyzésre és életvitelszerűen Budapest XXI. kerület közigazgatási területén laknak.
A babacsomag többek között tartalmaz 5 db „Csepelefántos” különböző méretű bodyt, bébi takarót, mágneses oltási naptárt (tartalmazza a gyermek részére adandó oltásokat), és egy bébi naplót.
http://csepel.info/?p=26796
Kellemes olvasást!
Üdvözlettel:
Csepel.info csapata
És még egy:
“Magyarországon a gyermekek több mint fele ingyen kapja meg a tankönyveket. A kormány és az országgyűlés döntése szerint ez évtől egyetlen első osztályos tanuló szüleinek sem kell fizetnie értük. Emellett továbbra is térítésmentesen kapnak tankönyveket a nagycsaládosok és a rászorulók.”
http://www.kormany.hu/hu/emberi-eroforrasok-miniszteriuma/oktatasert-felelos-allamtitkarsag/hirek/iskolakezdesre-minden-gyermek-megkapja-tankonyveit
Kedves Admin!
Bejegyzése nagyon szép képet fest az ország helyzetéről. De sajnos ettől, még a soraim igazak maradnak.
Tudja, ha a tájat szemléljük, más képet látunk “fentről”, és mást “lentről”.
Pedig ugyan azt a tájat nézzük..
Innen lentről minden más….
Kedves Gladiátor, senki nem mondta, hogy minden nagyon szép, minden nagyon jó, az azért irreális lenne. Egyszerűen érdemes “lentről” felfelé fordítani is a fejünket, mert csak így kerülhetünk feljebb. Ha valami pozitívum történik, ne mondjuk már rá, hogy xar.
Admin ez a vízió azért durva
Csak néhány gondolat!
Ennek a KELLO nevű társulatnak nem jutott eszébe, hogy utalvány is van?
Hegedűs Zsuzsa szerint 400 ezer gyerek éhezik, a Hír Tv szerint 120 ezren kapnak
ingyenes ellátást. A többiekkel mi lesz?
Ugye nem gondolta senki komolyan, hogy ezért a csomagért válla gyereket?!
Magyarországon 750 ezer általános, és 570 ezer középiskolás van.Kötve hiszem,
hogy a fele ingyenesen kapja a tankönyvet!
És?
Cseresznye!
“Egyszerűen érdemes “lentről” felfelé fordítani is a fejünket, mert csak így kerülhetünk feljebb.”
Az élet mást mutat. A kis ember ha felfelé néz, a korgó hasa és keserű lelke mellett, a nyaka is megfájdul.
Ha felfelé néz illetve fordítja a fejét, attól még nem kerülhet feljebb.
Te merre nézel? “Felről le, vagy leről fel”?
A BBC híradásából néhány érdekes adat:
Naponta átlagosan 2200 gyerek születik Nagy-Britanniában, tehát a „királyi gyerek” – ha úgy vesszük – egy a 2200 közül. Utoljára 1971-ben született ennyi gyerek naponta. Nagy-Britanniában jelenleg baby-boom van, azaz egyre többen vállalnak gyereket.
A gyerekek többsége házasságon kívül vagy élettársi kapcsolatból születik. Ez az arány Skóciában 51 százalék, Walesben 58 százalék, Észak-nyugat Angliában 54 százalék, Észak-kelet Angliában 59 százalék.
London elit helyén, a Westminsterben az egyik legalacsonyabb a születési arány. Egy ott élő párnak átlagosan 1,37 gyereke van. Hasonlóan rossz az arány London belvárosában, ahol ez a szám 1,35.
Egész Angliában egy párnak átlagosan 1,94 gyereke születik, ami emelkedő tendenciát mutat a tíz évvel ezelőtti 1,64-hez képest. A legjobb arányszám 1964-ben volt, amikor egy párnak átlagban 2,93 gyereke jött a világra.
Még néhány érdekesség:
A névválasztás terén folyik a tippelés, mivel a „királyi gyereknek” még nem árulták el a nevét. Vagy még gondolkodnak rajta.
Angliában és Walesben a legnépszerűbb fiúnév a Harry, Londonban a Daniel. A legnépszerűbb lánynév országosan az Amelia, Londonban az Isabella. Az utóbbi években rohamosan megugrott a Kayden keresztnevű fiú újszülöttek aránya.
A „királyi újszülött” súlya – 3,8 kilogramm — némileg nagyobb, mint egy átlagos brit újszülötté. A fiúk átlagos testsúlya 3,4 kilogramm, a lányoké 3,3 kilogramm.
Nagy-Britanniában a férjezett nők általában 31 éves korukban szülik meg első gyermeküket, a hajadon anyák esetében ez az életkor 27 év. 1971-ben, amikor a legtöbb gyerek született Nagy-Britanniában, a férjezett és a hajadon nők 24 évesen szülték meg első gyermeküket. Az apák többségének (65 százalék) életkora meghaladja a harmincat, amikor megszületik az első gyereke.
Mi ez az ováció?
Nem értem!
Az ELNÖK úrnak is van négy!
Nekünk is van 2, 3, 4, 5, 6,………..12……….
Még sincsen ováció, pedig a körülményeink jóval szerényebbek!
Majd, ha utol érnek bennünket, számszerűségben is, majd akkor esetleg!
BALCZÓ BANDINAK VAN TIZENKETTŐ, miközben a teljesítménye (sport) alapján lett a világ KIRÁLYA!!! A MAI NAPIG IS!!!
Nem pedig, annak született!!!