Csepel.hu
A tegnapi óvodások és iskolások számára megrendezett Madarak és fák napja után ma, május 11-én minden érdeklődő előtt nyitva állt a Hollandi úti Sport-, Szabadidő- és Rendezvényközpont.
A második napon is a környezettudatosság, a fák és a madarak szeretete, tisztelete jelentette a programok sarokpontjait.
A fotógaléria elérhető ide kattintva.
Az önkormányzati esemény kivitelezésében segédkező Nemzeti Ifjúságvédő és Tehetségkutató Egyesület elnöke, Varga Norman elmondta: bár a tervek szerint csónakokból is megfigyelték volna a Kis-Duna madárvilágát, a viharriasztás miatt erre nem volt mód.
Szomorkodnia azonban senkinek sem kellett, kézműves foglalkozások, csillámtetoválás, virághajtogatás és színezés várta a kreatív résztvevőket. A nap sztárjai egyértelműen a feketerigó fiókák voltak. A kis jószágok a Magyar Madármentő Alapítvány képviselőjével érkeztek, aki hasznos tanácsokkal, információkkal is ellátta a gyerekeket.
Professzionális madárlesen ismertette meg az érdeklődőket a Kis-Duna madár- és élővilágával a Magyar Madártani Egyesület munkatársa, Berényi Zsombor. A madarász-túrán kakukk, törpegém, nagy fakopács, szürke légykapó, seregély és sajnos sok ékszerteknős is a távcső keresőjébe került. Berényi Zsombor aggodalmát fejezte ki a Dunába engedett hüllők miatt. Kevesen tudják, de ezek a kis háziállatok a természetben komoly károkat okoznak, így például veszélyeztetik a Csepelen is honos mocsári teknőst. Varga Norman meghallva a problémát a résztvevő fiatalokkal arra az elhatározásra jutott: a természetes élővilág védelmében akciót indít. A cél, hogy a Kis-Dunát visszakapják a mocsári teknősök, a folyóba engedett háziállatok pedig megfelelő helyre kerüljenek. Lelkesen csatlakozott a kezdeményezéshez a Mátyás Király Általános Iskola két végzős tanulója, Faragó Luca és Nagy Csenge is. A fiatalok önkéntes segítőként voltak jelen a rendezvényen, egybehangzóan állították: a víz közelsége és az érdekesnek ígérkező programok miatt döntöttek a részvétel mellett.
A Madarak és fák napja alkalmából rendezett kétnapos esemény talán legnagyobb eredménye az nagyszabású faültetés volt, amelynek keretében 100 facsemetét helyeztek el a Kis-Duna parton. A csemeték fejlődését a Csepeli Városgazda Zrt. munkatársai figyelemmel kísérik, csakúgy, mint a kis kertészek. Több, az ültetésben résztvevő gyerek állította: a jövőben családjával meglátogatja az óvodájával, iskolájával elhelyezett növényt.
Forrás: Csepel.hu
Ilyen cikkeket olvasva mindig elmosolyodok! 🙂
Csak kár, hogy ilyen kis két napos mulatságokon keresztül emlékezünk meg a természetről, míg a hétköznapok teljesen másról szólnak. Ez így önmagában semmire sem elég …
Régen pl. a Péteri-majorban volt egy botanikus kert, ahol a hét minden napján ismerkedni lehetett a természet új és új csodáival (voltak erre kiképzett emberek is, akik ezt akár oktatás kereteiben – napközben – mutatták be), hogy a gyerekek és a felnőttek egyáltalán megismerjék a tényleges környezetüket, ne csak a beton falakat lássák nap mint nap, de már ez sincsen….
Kérdem én, hogy terveznek a közel jövőben ilyen vagy ehhez hasonló helyszínt és programokat?
Soroksári Botanikus Kert
A Kísérleti Üzem és Tangazdaság területén található a Soroksári Botanikus Kert, mely a Növénytani Tanszék irányításával működik az egyetem önálló szervezeti egységeként. A botanikus kertről részletesebben itt olvashat.
Vezetője: Dr. Barabás Sándor
Nyitvatartás: április 1. – június 30. és szeptember 15. – november 30. között.
H-Cs: 9-16
P: 9-12
Belépődíj: felnőtteknek és diákoknak 500 Ft/fő, nyugdíjasoknak és óvodásoknak: 300 Ft/fő.
Szakvezetést a botanikus kert dolgozói telefonos egyeztetéssel egész évben vállalnak, díja 2000 Ft/alkalom, időtartama kb. másfél óra.
Utolsó frissítés: 2012.11.05.
Nyitvatartás: április 1. – június 30. és szeptember 15. – november 30. között.
H-Cs: 9-16
P: 9-12
Belépődíj: felnőtteknek és diákoknak 500 Ft/fő, nyugdíjasoknak és óvodásoknak: 300 Ft/fő.
Szakvezetést a botanikus kert dolgozói telefonos egyeztetéssel egész évben vállalnak, díja 2000 Ft/alkalom, időtartama kb. másfél óra.
🙂
Köszönöm Nagyapó a választ, de te voltál már ott?
Én gyerekkoromban sokat lehettem kint a rokonságom jóvoltából, mert ott dolgoztak a kertben (milyen szép is volt akkor), tiszta vadregényes élmény. Viszont azóta nagyon sok elbocsájtás volt ott is, amibe a rokonok is beleestek.
Majd később fájó volt látni, hogy mennyire elhanyagolták … nem foglalkoztak a növényekkel, kiszáradtak. Sok helyen pl. már csak a táblát láttam, hogy milyen növénynek kellene ott lennie, de már semmi nem volt ott.
Szépen hangzik, hogy Soroksári Botanikus Kert, de nincs mögötte semmi (legalábbis ezt tapasztaltam, amikor legutóbb kint voltam). Hiányzott belőle az élet.