Index
A fővárostól délre, az M0-áshoz közel, Csepel alatt 115 hektárnyi bányató van. A Csepel-szigetekhez tartozó Szigetszentmiklós bányatavaira már az első világháború előtt felmerült az igény. A helyi gyárak miatt kitelepülő munkások házainak megépítéséhez, később az útépítéshez kellett az alapanyag. A bányatavak ma már inaktívak, viszont gazdag élővilág alakult ki bennük és körülöttük, az ott élők vagy nyaralók horgásztóként használják őket.
A parton álló házak nemcsak korukban és megjelenésükben sokfélék, de a közművesítés szempontjából is. Habár sok épület csak üdülőként vagy horgásztanyaként funkcionál, a szennyvíz megfelelő elvezetése fontos lenne, még mielőtt az visszaszivárog az ivóvíz-nyerő rétegekbe. A tavak tisztántartása egyébként az önkormányzat mellett hét horgászegyesület feladata lenne. A terület beépítettsége is magasabb a megengedett 10 százaléknál, 2011-ben 250 lakost tartottak ott nyilván. A válság hatása mindenesetre még itt is érezteti a hatását: akinek a paradicsomi szigetek felkeltik az érdeklődését, a hirdetési oldalakon számos ház közül választhat.
Gondolom mind legális..
Áramot, csatornát, vizet hogy vitték át?
Ja látom már, sehogy..
mivel a vízszint folyamatosan emelkedik, a kis házikóknak nem sok van hátra, ezért is hirdetik annyian eladásra.
Mitől emelkedik a víz?
“A Csepel-szigetekhez tartozó Szigetszentmiklós ”
csepel-szigetek :DDDD
mike: áram nincs, csatorna nincs (utóbbit hogy is gondolhattad, hogy van, ha csepel civilizáltabb részein is csak most épült meg )
vvízet meg hidrophorral ugyanúgy atalajvízből. aztán vagy tisztítja, vagy nem. vagy visz palackos vizet.
rántott: már 15 éve is derékig érő víz alatt állt ismerősék vízparti háza. megközelíthetetlen volt szárazföldről, pedig az még szigeten sincs.
J: már nincs vízkivétel, a csáposkutak leálltak, és bányászat se nagyon van. a csepeli útnál egy kis részen még kapirgálnak egy tavat, de hamarosan annak is vége.