Csepel.hu
Két napra érkezett Csepelre az a hat, Norvégiában tanuló fiatal, akik a Segítség Köve Alapítvány közreműködésével ismerkedhettek meg a Jedlik Ányos Gimnázium tanulóival. A norvég, lengyel, német, cseh és brazil fiatalok 3 hetet töltenek Magyarországon, kerületünkbe március 11-én, egy sülysápi látogatást követően érkeztek.
Oszkó Szilvia, a Segítség Köve Alapítvány képviselője elmondta: harmadik alkalommal fogadnak külföldi vendégeket, ezúttal egy tinédzser mozgalom segítségével szervezték meg a több nációt összefogó eseményt, aminek egyik legfontosabb eleme az angol nyelv gyakorlása.
“Mivel a fiatalok eléggé befolyásolhatóak a tinédzser években, mi szeretnénk ezt a hatást úgy felhasználni, hogy pozitív dolgokkal kerüljenek kapcsolatba.” – mondta el az énektanár, aki szerint a külföldi vendégek kimagasló nyelvi képességeik mellett nyitottságukkal, derűs viselkedésükkel is jó példát mutatnak. Az érdeklődő fiatalok délelőtt angol órákon vettek részt, délután pedig a Segítség Köve Alapítvánnyal közösen léptek fel a gimnáziumban. A vendégek dramatikus előadással, modern tánccal, pantomimmel és személyes beszámolókkal készültek, az alapítvány képviselői pedig hangszeres zenével léptek az ének terem képzeletbeli színpadára. Az előadások után a vendégek interaktív játékokkal készültek. “Itt nem az a lényeg, hogy nyelvtanilag hogyan fogalmazzák meg a mondatokat, hanem hogy meg merjenek szólalni angolul és érezzék magukat nagyon jól”– emelte ki a tanárnő.
Tengelicsné Pénzes Margit, a gimnázium igazgatóhelyettese, nyelvszakos pedagógusa elégedett a Jedlik tanulóinak felkészültségével, elmondta: a szóbeli érettségi eredmények és a sikeres nyelvvizsgák magas száma miatt nem volt meglepetés számára a jó teljesítmény. “Enélkül a program nélkül nem találkoztam volna ezzel a hat fiatallal. Gyakorolhatom a nyelvet és új ismerősöket szerezhetek.” – mesélt a rendezvény előnyeiről Varga Judit Debóra, a gimnázium végzős tanulója. Hangsúlyozta: a nyelvtudáson túl a fiatalok kezdeményezőképessége fogta meg a leginkább: “Szeretnék én is olyan természetesen megszólítani másokat, mint ők. Sokszor a legnagyobb gond a kapcsolatteremtés, az első néhány szó.” – mondta Debóra, aki kiemelte: az angol nyelvű kommunikáció nem okozott gondot a résztvevők számára, az első bizonytalan szavak után mindenki feloldódott.
A fiatalok március 12-én utaznak tovább, hogy Békés, Sülysáp és Csepel után Magyarország újabb tájaival, fiataljaival ismerkedjenek meg.
Forrás: Csepel.hu