FKF Zrt., Csepel.hu
Illusztráció
Társaságunk 2013. március 25-én, a gyűjtőtartályok kiszállításával megkezdi a fővárosban a házhoz menő szelektív hulladékgyűjtés Budapest teljes területére, fokozatosan történő kiterjesztését. A teljes lefedettség várhatóan 22 hónap alatt, 2015-re valósul meg. (A leendő csepeli tartályok helye megtekinthető ide kattintva.)
A projekt finanszírozása megoldott, miután a Fővárosi Önkormányzat sikerrel pályázott európai uniós forrásra. Szolgáltatásunk keretében a lakóingatlanoknál a papír, valamint a műanyag és fém frakciók együtt kerülnek begyűjtésre.
A Fővárosi Önkormányzat és az FKF Zrt. célja egy olyan integrált hulladékgazdálkodási rendszer kiépítése Budapesten, amely hozzájárul a fenntartható hulladékgazdálkodás megvalósításához. A fejlesztést szükségessé teszik azok az európai uniós előírások és hazai jogszabályok, amelyek a képződő hulladék csökkentését tűzték ki célul. Ezeknek a kötelezettségeknek csak a szelektív hulladékgyűjtés hatékony rendszerének a kialakításával és bevezetésével lehet megfelelni. A házhoz menő gyűjtési rendszer nélkül, önmagában a gyűjtőszigetes rendszerrel a jogszabályok által előírt hasznosítási arányszámok nem teljesíthetők.
A lakótelepi-, belvárosi, illetve egyéb társasházas övezetekben összesen 83.000 db 240 literes, a kertvárosi, családi házas területeken 320.000 db 120 literes hulladékgyűjtő tartályt helyezünk ki.
Jelentős változás, hogy a tartálytest sötétkék, fedelük – jelezve a benne elhelyezhető hulladék fajtáját – az egybegyűjtött műanyag és fém esetében sárga, papír esetében kék színű.
Hasznos tudnivalók a használatukról
Újdonság, hogy a környezet védelme érdekében első alkalommal kerülnek beszerzésre alternatív üzemű hulladékgyűjtő járművek.
Mind a heti egyszeri (lakótelepi, belvárosi és egyéb társasházas), mind a havi egyszeri (kertes házas) gyűjtésű területeken a szelektíven gyűjtött hulladékok gyűjtésére biztosított tartályok elhelyezését az ingatlanok üzemeltetőinek, illetve a lakosoknak kell megoldaniuk.
Az kukaedényeket az ürítés napján kora reggel, vagy az azt megelőző nap este kell kihelyezni jól látható, célgépünkkel könnyen megközelíthető helyre. Javasoljuk, hogy az úttest mellett található járda szélére tolják ki. Az elszállítást végző járat személyzete az ürítést követően a tartályt a kikészítés helyére helyezi vissza.
Fontos!
• Munkatársaink a szelektíven gyűjtött hulladékot csak a tartályokból ürítik, mellé rakott zsákokból és egyéb tárolóeszközökből nem szállítják el.
• Nem ürítik ki a tartályt kollégáink akkor sem, ha az települési szilárd hulladékot is tartalmaz. Ekkor azt átválogatásra vonatkozó felhívást hagynak a helyszínen.
• A gyűjtőtartályok mellé rakott egyéb, nem odavaló hulladék kezeléséről is az ingatlan tulajdonosának, vagy a lakóház kezelőjének kell gondoskodnia.
• Eltulajdonítás, vagy megrongálódás esetén a tartályok pótlásának, illetve cseréjének költsége az ingatlantulajdonost, illetve a társasházat terheli.
• Az ingatlan címét fel kell tüntetni a kihelyezett edényeken.
Javításukat, vagy cseréjüket bejelentést követően elvégezzük.
A házhoz menő gyűjtéssel ellátott területekről a már megszokott gyűjtőszigetek közlekedési csomópontok, kereskedelmi központok közelébe kerülnek áthelyezésre.
Az üveg gyűjtőpontok maradnak, mivel ez a frakció nem kerül háznál begyűjtésre
A szelektív hulladékgyűjtés szolgáltatást a házhoz menő rendszer teljes kiterjesztéséig a budapestiek a már jól ismert gyűjtőszigetek, valamint a hulladékudvarok révén vehetik igénybe. Az átmeneti időszakban a szelektív hulladékgyűjtés különböző típusai (házhoz menő, gyűjtőszigetek, hulladékudvarok) párhuzamosan lesznek elérhetők a budapestiek számára.
A szelektív hulladékgyűjtő tartályok házon belüli elhelyezése, tisztántartása, a ház elé történő kikészítése és a tároló helyre való visszavitele, valamint a járda szükség szerinti takarítása a lakóingatlan tulajdonosának, illetve a társasház üzemeltetőjének a kötelessége.
A házhoz menő szelektív hulladékgyűjtés a Fővárosi Önkormányzat által szervezetten nyújtott, a települési szilárd hulladék kezelésére vonatkozó közszolgáltatás igénybevételére vonatkozó kötelezettséget nem érinti. Amennyiben a szelektív gyűjtés eredményeként a lakóingatlannál keletkezett kommunális hulladék mennyisége lecsökken, lehetőség van a tartályokat kisebbre cserélni, illetve visszamondani.
Ezzel kapcsolatban Ügyfélszolgálatunkat kell megkeresni!
Forrás: Csepel.hu
“A lakótelepi-, belvárosi, illetve egyéb társasházas övezetekben összesen 83.000 db 240 literes, a kertvárosi, családi házas területeken 320.000 db 120 literes hulladékgyűjtő tartályt helyezünk ki.”
Végre magyar termékkel valósitanak meg egy jó gondolatot !
A felsoroltak mindegyike meg fog történni, egy halom más szemét is lesz a ládák mellett.
És megint azok fizetnek rá, akik pedig normálisan leírtak szerint járnak el.
Háztartásonként kéne bevezetni az ötlyukas kukát. Papír-üveg-műanyagflakon-konyhai maradék-és a sima szemét.
Nekem nagyon tetszik az ötlet, sőt napok óta látok egy jó akciós fritőzt, de mivel előregondolkodó vásárló vagyok, most azon agyalok, hogy a benne lévő 3 liter olajat hova engedem le? Mert nem a lefolyóba az tuti!! Ötleteket várok ide.
Kétoldalú, mint az érem. Nem fájt a fejem előre, hogy itt nálunk hol lesz a helye a lépcsőházban. Azért kíváncsiságból megnéztem és igazam lett. A perifériára minek? A központba kell, ott szem előtt van. A műanyag, nyáron “okos” dolog, mikor a flakonba poshad a lé. A papírt meg nem kell üríteni, mert azt mindíg elviszik, mire elolvasnám.
Szabadságharcosok útja mindig rögös szerint:
2013. március 06., szerda – 19:20
Össze lehet gyűjteni és vagy házhoz jönnek, vagy némelyik benzinkúton lelehet adni…ez már rég megoldott figura…
Szabadságharcosok útja mindig rögös.
Ne vedd meg a három literest.
Egyenlőre csak az látszik, hogy az ingatlan tulajdonosnak vagy kezelőnek több
dolga lesz. Kérdés, hogy milyen díjszabást fognak alkalmazni akkor, amikor a mű-
anyag üvegeket /ásványvíz,üdítő/ egy vállalkozó minden szombaton elszállítja, a mosószeres és olajos flakonból + a fém konzervdobozból egész évben nem jön össze
egy kukára való, a papír 99%-t az iskolai papírgyűjtők viszik el. Esetleg az olajos,
mosószeres, tejes stb. flakont, dobozt el is kell mosni?
Egy kuka helyett három! A hulladákgyűjtő szigetek biztos, hogy olcsóbbak voltak!
Sokba fog ez kerülni nekünk, valaki meg nagyot kaszál rajta!
És ha nem kérem, akkor mi van?
Vállalom, hogy esetenként elviszem a hulladékgyűjtő szigetre!
Rendben van, kimosom a hulladékba kerülő műanyag üvegeket!
Népgazdasági szinten ez óriási összeg lesz, pazarlásnak hívják!
Ez indok az újabb áremelésre! Hiszen 1 éven belül már két alkalommal emelték a szemétszállítás díját!
Kedves Szabadságharcosok útja mindig rögös szerint:!
Nem kell az olajat használni semmire! Tisztítása is gusztustalan és nehézkes valamint ótvar büdös is. A jó libazsírnál, kacsazsírnál finomabb nincs is, szegényebbeknek sertés zsír. A krumpli és a hús is sokkal finomabb! A tisztítása a fritunak pedig egy álom, az olajhoz képest! Én rotofriteuse-ben is azt használom!
A szelektív kukákról pedig a szerény véleményem az, hogy nem kellene minden házban elhelyezni, csak ott ahol kérik. Nálunk az ősszel szavazták le a tulajdonosok. Mivel a ház fele albérlőként lakik itt, a másik felének a fele pedig nem óhajt tökörészni a válogatással. A fent maradó pedig külföldi tulaj aki évente egyszer, kétszer van csak Pesten! Ez a ház a Petőfi hídnál van. Itt egész éves a lomtalanítás is a körúton, mert tudják, hogy ha kirakja valaki a bútort, Tv-t akármit másnapra elviszik, mivel nem maradhat ott ugye!