K. Tamás védője Vörös Csepelt adna a bíróságnak
Csepel.info
“Közeleg a végkifejlet” – lapunk információi szerint ezekkel a szavakkal zárta le a csütörtöki tárgyalási napot dr. Németh Nándor, a csepeli kettős gyilkosság tanácsvezető bírója. A tárgyalási nap viszonylag eseménytelen, fontosságában ugyanakkor kiemelkedő volt, hiszen megállapították: eredeti és manipulálatlan az a hangfelvétel-bizonyíték, amely a kettős emberölést egy az egyben rögzítette, és amely a magyar kriminalisztika történetében is egyedülálló.
A Csepel.info úgy tudja, hogy dr. Stiller Magdolna, K. Tamás elsőrendű vádlott védője szeretné, ha a bíróság tagjai megkapnák a Vörös Csepel című könyv egy-egy példányát. A könyv – és főként a kettős gyilkosságról valamint a csepeli lakásmutyiról szóló fejezetei – hűen tükrözi a csepeli MSZP-ben kialakult “mutyivilágot”, és ezzel könnyebb megérteni is a történteket. Egy biztos: az eddigi tanúvallomások és a tényfeltáró könyvben leírtak között nem merült fel ellentmondás. Egy korábbi tárgyalási napon Deme Gábor védője, dr. Ruttner György is egy Vörös Csepel könyvvel jelent meg a bíróságon.
Deme új vagy újabb tanúvallomást tesz
A Csepel.info úgy tudja, hogy dr. Ruttner György, Deme Gábor védője csütörtökön arról is beszélt, hogy védence hamarosan új vagy legalábbis újabb tanúvallomást kíván tenni a gyilkossággal kapcsolatban. Deme eddigi tanúvallomásainak a gyilkosság körülményeire vonatkozó részletei rendre ellentmondásokba kerültek a hangfelvétellel és más bizonyítékokkal kapcsolatban, és ugyanez történt akkor is, amikor a bíróság helyszíni tárgyaláson próbálta rekonstruálni a történteket.
Deme Gábor (balra), a párt többi üdvöskéivel
Információink szerint az április 3-án következő tárgyaláson egyébként a telefonos híváslistákról is szó lesz, melyekről igen sok volt eddig a találgatás. A Blikk nem sokkal a bűncselekmény után azt állította, hogy Deme Gábor bőszen telefonálgatott a gyilkosság utáni percekben párttársainak, a tárgyaláson pedig az is kiderült, hogy K. Tamás elsőrendű vádlott a kettős emberölés után szintén több személyt felhívott telefonon, köztük rendőröket, és magát Cs. Mihály akkori csepeli rendőrkapitányt is. Az elsőrendű vádlott az akkori csepeli rendőrkapitány nevét „A. Misi” néven tárolta a mobiltelefonjában.
A Csepel.info által megkérdezett szakértők szerint a bírósági tárgyalássorozatot várhatóan májusban vagy nyár elején lezáró ítélethirdetés legnagyobb talánya az, hogy Deme Gábort miben találják majd bűnösnek. Amennyiben ugyanis a bíróság bizonyítottnak látja, hogy Deme a gyilkosság kitervelésében is részt vett, esetleg ő lehetett a felbujtó, sokkal súlyosabb büntetést kap.
Csepel.info
A Csepel.hu beszámolója:
Kettős gyilkosság: hamarosan ítélet
„Közeleg a végkifejlet” – ezekkel a szavakkal zárta a mai tárgyalást Németh Nándor tanácsvezető bíró a Fővárosi Törvényszéken folyó perben, amelyben K. Tamást és Deme Gábort két ember megölésével, illetve bűnsegédlettel vádolják. Információink szerint nem kizárt, hogy április végén már perbeszédeket tartanak, s májusban megszületik az ítélet.
Jócskán megtelt a terem a mai tárgyaláson, mivel joghallgatók és ügyészjelöltek lepték el a helyiséget. Okulásképpen érkeztek a tárgyalásra, mert kiemelt ügyről van szó, és bőven tanulhatnak abból, ami a per során folyik. Deme Gábor egy kis idő után jelezte a bírónak, hogy a háta mögül különféle megjegyzéseket tesznek rá, amelyek sértik a fülét. Nem derült ki, hogy ki és miféle sértéssel illette, de a bíró rendre intette a hallgatóságot azzal, hogy mindenkit kiküld a teremből, ha nem lesz csönd.
A tárgyalás érdemi részéhez tartozik, hogy tanúként hallgatták meg K. Gábor rendőrtisztet, aki az ügy felelős előadója volt, de alig emlékezett a három évvel ezelőtt történt nyomozás részleteire. A gyilkos fegyverről nem sikerült megállapítani, hogy kinek a tulajdonában volt korábban, s hogyan került K. Tamáshoz. A fegyver nem szerepel a nyilvántartásban, de azt tudni lehet róla, hogy 1983-ban gyártották. Ennél is izgalmasabb a lőszerek eredete. A nyomozók 40 lőszert találtak a helyszínen, amelyek nem voltak nyilvántartva, s szintén nem lehet tudni, hogy honnan származtak. Stiller Magdolna, K. Tamás védője közölte, hogy a kérdéses lőszerek használatát tiltja a törvény, mert roncsoló, robbanó hatást váltanak ki, ha valakit eltalálnak vele.
Lehettek-e felsőbb politikai szálak?
K. Tamás továbbra sem tett vallomást arról, hogyan került a pisztoly hozzá, illetve azt ismételte, hogy a „csuklyás elkövetővel” való dulakodás közben „véletlenül” keveredett a kezébe a fegyver. Egyben megkérdezte a tanútól, mi lett azzal az indítványával, hogy az ügyét tegyék át a Központi Nyomozó Főügyészségre. Ezt azért kérte a nyomozás elején, mert szerinte olyan emberek is érintettek az ügyben, akiket a rendőrség nem idézhetett be kihallgatásra. Konkrét neveket nem említett, de utalást tett az akkori csepeli polgármesterre, alpolgármesterre, országgyűlési képviselőre, valamint magas rangú minisztériumi dolgozókra. K. Gábor tanú erre azt felelte, hogy nem értette pontosan, kikre vagy mire célzott akkor K. Tamás, indítványát pedig végül elutasították.
A bíró ezután felolvasta a gyilkosság perceit rögzítő hanganyag eredetiségének vizsgálatáról szóló szakértői véleményt. Ebből kiderült, hogy sem a diktafont, sem a hanganyagot nem manipulálták meg, mert semmiféle erre utaló nyomot nem találtak. A manipulálásra nem is lett volna lehetőség, mert a diktafont a gyilkosság után az éjjeli órákban fedezték fel az egyik áldozatnál, reggel pedig már CD-n a nyomozók rendelkezésére állt a hanganyag. Túl rövid telt el ahhoz, hogy bárki gyakorlatilag tökéletes hamisítást végezhetett volna el pár óra alatt. A nyomozók részéről indok sem volt erre, éppen ellenkezőleg, a hamisítatlan hanganyag szolgált a legfőbb bizonyítéknak.
Deme újabb vallomásra készül
Ezzel kapcsolatban Deme Gábor hosszas okfejtésbe kezdett, hogy szerinte bizony meg lehetett hamisítani a hanganyagot. Utalt rá, hogy korábban informatikát is oktatott, s létezhetnek olyan trükkök, amelyek a tökéletes hamisítást lehetővé teszik. Tudósítóként ekkor felmerült bennem, Deme vajon alkalmazott-e hasonló trükköket, amikor az iskola igazgatójaként a szervereket felügyelte, s más tanúk elmondása szerint lehallgatta a kollégáit? Vajon része-e saját trükközéseinek az, hogy a gyilkosság után minden jel szerint ő tüntette el a bizonyító erejű szervert, valamint az áldozat táskáját, amely eddig nem került elő?
Ruttner György, Deme Gábor ügyvédje jelezte, hogy védence a következő tárgyaláson újabb vallomást kíván tenni az ügyben, de ennek részleteiről nem számolt be.
A tárgyalás már véget ért, amikor Stiller Magdolna ügyvéd a Vörös Csepel című könyv további négy példányát kérte el, hogy azokat eljuttassa a jelen büntetőeljárásban résztvevő jogászokhoz, mert kíváncsiak a könyv tartalmára. Az ügyvédnő januárban tett szert a könyvre, s az abban leírtak mélyen megdöbbentették.
A Fővárosi Törvényszéken április 3-án folytatják a tárgyalást.
Forrás: Csepel.hu
Az Index beszámolója:
Közel a csepeli kettős gyilkosság végkifejlete
Ha minden a tervek szerint halad, április végére befejeződhet a bizonyítási eljárás a csepeli kettős gyilkosság több mint három éve húzódó ügyében. Elkészült az újabb szakértői vélemény az ügy kulcsbizonyítékáról, a gyilkosság perceit rögzítő diktafonfelvételről. Eszerint semmi nem utal arra, hogy a felvételt manipulálták volna, bár ezt teljes bizonyossággal soha nem lehet kizárni.
Elmaradhatatlan szerencsehozó zöld szatyraikkal újra megjelentek a Fővárosi Törvényszék előtt csütörtökön a csepeli kettős gyilkosság gyanúsítottjai: a gyilkos lövések leadásával vádolt biztonsági őr, K. Tamás, valamint a bűnsegédlettel vádolt volt igazgató, a csepeli MSZP-ben is tevékenykedő Deme Gábor. A csütörtöki tárgyalásra Deme védőjének, Ruttner Györgynek az indítványára tanúskodni hívták azt a nyomozót, aki az ügy első számú előadója volt.
A védelem régóta próbálja megkérdőjelezni az ügy tárgyi bizonyítékait. A gyilkos fegyverrel kapcsolatban többek közt azt feszegetik, hogy lehetséges az, hogy az iratokban két különböző típusnév bukkan fel, illetve hogy a fegyver csövét valamikor kicserélték, ütőszegét pedig szintén kicserélték vagy javították. Ezekről a dolgokról kérdezgette Ruttner a tanút, aki a típuskeveredésről azt mondta: a két típus nagyon hasonlít egymásra, az egyik csepeli nyomozó emiatt téveszthetett, és az iratokban véletlenül, elírásként maradt benne a kezdeti tévedés. A cserékkel kapcsolatban pedig azt mondta a nyomozó: nem vizsgálták, hogy azok történhettek-e a gyilkosság után, mert ezt kizártnak tartották. Az ügyvéd sok kérdésére nem tudott válaszolni a nyomozó, mondván, nem emlékszik. Ruttner többször is kifakadt, hogy ez milyen szomorú.
A tanú vallomása után szót kért a továbbra is ártatlanságát hangoztató K. Tamás. Azt kérdezte a nyomozótól, mi lett azzal az indítványával, hogy tegyék át az ügyet a Központi Nyomozó Főügyészségre, mert politikusok is érintettek az ügyben. A tanú erre azt felelte, hogy nem tud ilyen indítványról, viszont azt felidézte, hogy a nyomozás során a biztonsági őr olyan megjegyzéseket tett a rendőröknek, hogy ők kishalak, ez az ügy sokkal nagyobb náluk, és úgyse értenék meg. Ezt nehéz komolyan venni, ezt K. Tamás is beláthatja, és egyébként se konkretizálta, hogy mire gondol, jegyezte meg a nyomozó.
Deme is hozzászólt a vallomáshoz, ő a nyomozás során ejtett formai hibákat emlegetett fel, például azt, hogy állítása szerint a szakértői kirendelésekről nem kapott értesítést. A bírónak pedig arra panaszkodott a másodrendű vádlott, hogy hallja, ahogy a hallgatóságból megjegyzéseket tesznek rá. A bíró erre figyelmeztette az embereket, hogy maradjanak csöndben, különben mindenkit kiküld.
A bíró ezután a legutóbbi tárgyalás óta elkészült kiegészítő szakértői véleményeket olvasta fel, ezek közül a legérdekesebb a hangszakértői vélemény volt. A bűnügy ritka, különleges bizonyítéka az a hangfelvétel, amelyet az egyik áldozat zsebébe elrejtett diktafonon találtak. A biztonsági őr bűnösségére nézve perdöntő lehet ez a hanganyag, ugyanis a második áldozat utolsó szavai rá vallanak. A védelem igyekszik megkérdőjelezni a hangfelvétel valódiságát, ezért is kértek újabb szakértői véleményt arról: előfordulhat-e, hogy manipulálta valaki. A szakértő arra jutott, hogy semmilyen nyom nem utal arra, hogy a felvételt manipulálták volna, ugyanakkor ha nincsenek is nyomok, teljes bizonyossággal soha nem lehet kizárni, hogy egy hanganyagot manipuláltak. A konkrét ügyben mindenesetre semmi nem utal erre, és nagyon profinak kellett volna lennie annak, aki a manipulációt gyorsan, nyom nélkül oldotta volna meg.
A büntetőügyben április 3-ra tűzték ki a következő tárgyalási napot, várhatóan eddigre elkészülnek az utolsó kiegészítő szakértői vélemények is. A rákövetkező tárgyalási időpontot még nem jelölte ki a bíró, de utalt arra: elképzelhető, hogy április végére lezárul a bizonyítási eljárás, és következhetnek a perbeszédek. „Közeleg a végkifejlet” – mondta. A tárgyalás végén szó volt róla, hogy április 3-án valamiféle nyilatkozattételre készül Deme Gábor. Ügyvédje egyelőre nem akarta elárulni, mivel fog előállni.
A gyilkosság több mint három éve, 2009. január 7-én történt a Csepel-sziget Általános és Szakképző Iskolában. Az intézményvezetőt, Takács Józsefet és munkatársát, Papp Lászlót lőtték agyon.
Forrás: Index
Remélem nem lesz vörös köd a bíróság szemén,és méltányos itéletet fog hirdetni, ami egyensúlyban lesz az mszp-s rémtettel.Ha már kötelet nem lehet…..
Utána következhet a többi…..
Ne csak ránk sújtson le vas szigorral a törvény ökle…
http://index.hu/belfold/2012/03/08/kozel_a_csepeli_kettos_gyilkossag_vegkifejlete/
Na,arről beszéltem eleve:
“A tanú vallomása után szót kért a továbbra is ártatlanságát hangoztató K. Tamás. Azt kérdezte a nyomozótól, mi lett azzal az indítványával, hogy tegyék át az ügyet a Központi Nyomozó Főügyészségre, mert politikusok is érintettek [2] az ügyben. A tanú erre azt felelte, hogy nem tud ilyen indítványról, viszont azt felidézte, hogy a nyomozás során a biztonsági őr olyan megjegyzéseket tett a rendőröknek, hogy ők kishalak, ez az ügy sokkal nagyobb náluk, és úgyse értenék meg.”
A mai Bírósági tárgyalás egyik „felejthetetlen” mozzanata az volt, amikor deme Számítógép kezelő órát tartott, és „elmagyarázta, hogy hogyan lehet a hangfelvételt manipulálni!!
Ezzel kapcsolatban lett volna két kérdésem hozzá:
– Ugyan kinek az érdeke, lenne manipulálni a hangfelvételt? (Szerintem csak nekik!!)
– Nagyon jól tudja, hogy hogyan lehet manipulálni a számítástechnikai eszközöket, talán csinálta már?
Deme a biztonsági kamera felvételeit tároló szervert úgy megmanipulálta, hogy azt sem tudja hová rejtette.
Ismétlem:
Akiknek kétségük volt abban,hogy ez politikai ügy is,és a csepeli MSZP vezető köre nincs benne:
“tegyék át az ügyet a Központi Nyomozó Főügyészségre, mert politikusok is érintettek [2] az ügyben. A tanú erre azt felelte, hogy nem tud ilyen indítványról, viszont azt felidézte, hogy a nyomozás során a biztonsági őr olyan megjegyzéseket tett a rendőröknek, hogy ők kishalak, ez az ügy sokkal nagyobb náluk, és úgyse értenék meg.”
Tehát,ha ők “kishalak”,akkor kik a nagyok?
http://index.hu/bulvar/2011/05/19/csepeli_mszp-sek_tanuskodtak_a_kettos_gyilkossag_pereben/
Királyerdei! Az első és másodrendű vádlott vallomásaiból eddig egyetlen egy állitásuk sem igazolódott be, magyarul eddig minden egyes szavukkal hazudtak. Több verziót is előadtak, és eddig mindegyik hazugság volt.
Miért kellene pont ezt elhinni, amikor bizonyiték egy szál sem!
Minden tárgyaláson ott voltam…tudom.
Biztosra veheti,hogy hamarosan énekelni kezdenek.
Már megint kettős gyilkosság történt Csepelen?
De egy lepra hely lehet ez a Csepel (gondolják azok akik csak címeket szokták elolvasni), ha ott állandóan kettős és négyes gyilkosságok történnek!
Ha viszont nem újabb kettős gyilkosságról van szó, akkor érdemesebb lenne a négyes gyilkossággal villogni, hiszen az mégis csak nagyobb szenzáció!
Azt nem tudom miért a fenti képet mellékelik mindig a szerkesztők a Deme és K.Tamás cikkek mellé. Azt viszont igen, hogy a múltkor piszokul fel voltak háborodva bizonyos bamba képek ( a fotós kész anyagból dolgozik!!) leközlése miatt. Nem kéne nekik is egyszer már elnézést kérniük. A Borka például megtette. Neki volt vér a pucájában
A Borka?
Szerintem nagyon korán vigyorog ott a kisgömböc és a barátnője között. 🙂
Jön még kutyára kamion! 🙂
Királyerdei!
Ha te egy nő mellé állsz az mindjárt a barátnőd is. Furi módon gondolkodsz. Egyébként ez látszik minden egyes posztodból.
Nekem egy kicsit hiány érzetem van, mert azt is jó lenne tudni, hogy a gyilkosság előtt egy két órával, miről volt szó Podoláknál…(tanács kérés, vagy tanács adás)…
“szevenszi”!
Az a “nő” a kisgömböc barátnője volt,nem B.Szászé.”Ha hallgattál volna….”
Lolka!
Azt sem ártana tudni,hogy közvetlen a gyilkosság után kinek adta át a szervert a Tesco
parkolójában a kisgömböc?
Évek óta lehet, és még meddig, polémiát folytatni időbőséggel, unatkozóaknak és “szakértőeknek.”
Mi ez a nagy türelmetlenség?
A Rendőrség, az Ügyészség és a Bíróság állítólag folyamatosan dolgozik az ügyön, és ítélethirdetés után mindent megtudhattok!
Addig örüljetek ameddig nincs ítélet, mert addig lehet rágni ezt a gumicsontot!
Utána mit fogtok rágcsálni? Talán az észak-csepeli négyes-gyilkosságot?
Az nektek nem lesz jó téma, mert azok a gyilkosok nem az mszp-s, hanem a fideszes önkormányzat időszakában gyilkoltak.
Királyerdei szerint:
2012. március 09., péntek – 08:55
-Biztos az a Tesco?…semmi sem biztos, de Cs M ért oda legelőször és hogy került K T autója a kapitányság elé…igaz mi nem tudhatunk mindenről, éppen ezért nagyon sok kérdés merül el…de azt mondja “?!” “ítélet hirdetés után mindent megtudhattok!”…na ebben nem vagyok olyan biztos…Az a szerver nagyon érdekes dolog lenne…abból még valakinek jó pénz lesz…
Királyerdei!
Szamár vagy. Az a hölgy sose volt a “kis gömböc” barátnője
Vannak akiknek nem “csak” nick nevük GONDOLKODÓ!…
Vannak akik mindent kajálnak amit kapnak, mert idő hiányban szenvednek…
Csepeli kettős gyilkosság: “közeleg a végkifejlet”
Erre csak azt tudom írni, ahogy látom a FIDESZNEK IS!
:-)))))
Kedves Vitatkozók! Nem szívesen vitatkozom, mert az előítéletben szenvedők nem hiszik el, hogy előítéletesek. Inkább azt kérdezem, mi nem sikerült, hogy ilyen dühödten vitatkoztok olyasmiről, amiről csak sejteni lehet valamit. gondoljátok meg, a rendőrség, a bíróság, az ügyvédek már évek óta vizsgálják az ügyet. Ne feledjük, akkor van csak bizonyosság, ha a bíróság ítél.
Egyébként, Csepelen nagyon ritkán fordult elő gyilkosság. Sem a szoci vezetés, sem a Fidesz vezetés nem tehető felelőssé a gyilkosságokért. Meg lehet nézni a statisztikát, Csepel közepesen fertőzött terület bűnügyileg és a gyilkosság ritka volt, mint a fehér holló. Éppen azért volt a döbbenet, mert Csepelen ez nagyon ritka eset. Azt is tudom, hogy egy emberélet elvesztése is sok. Nem vagyok olyan optimista, mint Karinthy Frigyes, aki azt írja – nem tudom pontosan, szó szerint idézni, akit érdekel, nézze meg – egy ember az úton, arra megy egy rablógyilkos és leszúrja. Mire az áldozat, azt leheli, utolsó leheletével: Jaj, de jó, ma csak engem gyilkoltak meg.
Komolyra fordítva. A négyes gyilkosság arra enged következtetni, hogy egyik kormánynak sem sikerült megoldani az un. hajléktalan ügyet. Ezek az áldozatok a szegénységnek és a kapzsiságnak, gyűlöletnek kiszolgáltatott emberek voltak.
Szegény Takács Jóska és Papp Laci pedig, akik nem érzékelték a veszélyt, jóhiszeműek voltak, Deme és Kun lelki szegénységének, primitívségének és kapzsiságának és persze a lebukásuk után a gyűlölködésnek voltak az áldozatai. Nem olvasnak újságot, hiszen ha azt teszik, tudhatták volna, hogy Magyarországon ez sokat gyalázott rendőrség 95 %-os eredményességgel derítik fel a gyilkosságokat. “Csupán” arról van szó, hogy mindkét gyilkosság aljas indokból,. kitervelve elkötelezett gaztett volt, “egyszerű” gyilkosság, kegyetlenül végrehajtva.
Ha pedig nincs bizonyíték arra, hogy a kettős gyilkosságnak politikai indítékai is vannak, illene hallgatni. A liberális alkotmányok, még a mostani kvázi-liberális magyar alkotmány is, azt mondja ki, hogy addig nem bűnös valaki, amíg rá nem bizonyították.
Én sem szeretem a szocikat, mert sunyi módon politizáltak, de nem tételezem fel róluk, hogy gyilkosság sugalmazói lennének, ahogy több levélíró el akarja hinni, mert előítélete ezt sugallja. Egyszerűen arról van szó, hogy Kún és Deme sarokba szorultak, mint az állatok, és akkor az állatok, vagy az állattá lesüllyedt emberek ölni szoktak.
Ami pedig a véleményeket illeti. Mi lesz, ha a következő tárgyalások során új elemet ismernek meg? A vélemény, az ÁLLÁS PONT! Vagyis a gondolkodás folyamatának megállítása: állás pont. A vitatkozó urak megállították az agyuk működését, így jött létre állás pontjuk. De a gondolkodás folyamatos, és ha a mozgás megmarad, akkor az állás pont is megváltozhat. Ha mindenben kételkedünk és nem akarjuk elhinni a politikusoknak sugalmazásait. a politikusokét, akik azt hiszik nagyobb a jelentőségük, mint amelyen megilleti őket. De hát, itt ezen az oldalon többnyire nem kételkedő emberek “irigálnak” egymásnak, előítéleteik szerint és meg vannak győződve, hogy nekik csakis nekik lehet igazuk. Talán mindkét oldalon igazi pártgondolkodók írnak, akik azt hiszik, hogy ha a pártjuk vagy pártjuk által elvárt véleményt hajtogatják, és sokszor és hangosan, akkor nekik van igazuk. Vigyázni kéne uraim. Az egyéniség, a személyiség nem pártszerűen gondolkodik. Egyébként, nem biztos, hogy igazam van, de abban biztos vagyok, hogy elgondolkodtam a véleményeken.
Lehet, hogy igazam van? Mit tudom én! Tisztelve az egyéneket, de nem tisztelve a balga, előítéletes, gyűlölködő véleményeiket, üdvözlettel u.a. segédfogalmazó
“Csupán” arról van szó, hogy mindkét gyilkosság aljas indokból,. kitervelve elkötelezett gaztett volt, “egyszerű” gyilkosság, kegyetlenül végrehajtva.
Ha nincs ott az a bizonyos diktafon,ez a Ruttner sztárügyvéd már rég kihozta volna őket a börtönből.
“Ne feledjük, akkor van csak bizonyosság, ha a bíróság ítél.” )))) 😀 ((((
udvarhelyi andrás szerint:
2012. március 10., szombat – 13:51
-Egyet azért ne feledjünk el!….
“Ez a bejegyzés 2012. március 8. csütörtök 13:20-kor készült és a következő kategóriákban található: Csepel, Krimi, Pártok. Valamennyi hozzászólás követhető az RSS 2.0 hírcsatornán keresztül. Hozzá lehet szólni, vagy küldhető visszajelzés a saját oldalról.”…Valójában az infó ezért jött létre….
Elnézést elfelejtettem /szerszámkészítő/ ez lemaradt a végéről…
“Ne feledjük, akkor van csak bizonyosság, ha a bíróság ítél.”
Jeniszejnek igaza van.
Aki ezt a marhaságot leírta, maga is nagy marha. A gyilkosság megtörtént, ami súlyos bizonyosság. Ehhez nem szükséges a bíróság ítélete…
“Ne feledjük, akkor van csak bizonyosság, ha a bíróság ítél.”
A bíróság sem tévedhetetlen, így ez az állítás sem igaz. A bizonyosság és az ítélet két külön dolog.
Van manapság szégyenkezni valója a bíróságoknak.
Még jó, hogy nincs halálbüntetés.
Sok ártatlan embert elitéléséről hallani, akikről kiderült, hogy nem követtek el semmi olyat, amiért büntetés járna, vagy éppen az elkövetett bűnökért túlzottan enyhe ítéleteket adnak az egyenlők között.
A lassúság ellenére is jó nagyokat tévednek.
Vajon miért?
Az öreg tanult emberek nem jutnak hozzá a kavintonhoz? 😀
Vagy nincs lehetőségük nyugdíjba menni?
Elfelejtettem a végéről. – műszerész 🙂