Nekrológ Kövesi Sándorné, Györgyi néniről, nemzedékek nevelőjéről

Jedlik Ányos Gimnázium, Csepel.hu, Csepel.info

A Jedlik Ányos Gimnázium munkatársainak az önkormányzat honlapján megjelent emlékező írását – változtatás nélkül – az alábbiakban olvashatják.

Kövesi Sándorné (született Pálfi Györgyi)

Kövesi Sándorné, Györgyi néni nemzedékek tanára, nevelője volt. Diplomáját a Pázmány Péter Tudományegyetemen 1948-ban szerezte biológia – kémia szakon.

1948-tól 1950-ig a Muhari együttes hivatásos néptáncosa volt, a fényes szelek nemzedékéhez tartozott. 1950-ben a Jedlik Ányos Gimnáziumban kezdte tanári pályáját, ahol évtizedekig tanított a dolgozók gimnáziumában is. 1985-ben történt nyugdíjazása után még tíz esztendeig óraadó tanárként dolgozott.

Kiváló szakmai tudással rendelkezett, melyet bizonyít az is, hogy 1952-től vezetőtanárként is működött. Több éven keresztül részt vett a Semmelweis Orvostudományi Egyetem felvételi bizottságának munkájában. Önmagával és tanítványaival szemben is igényes volt. Szakmailag lépést tartott tantárgya fejlődésével, tanítványai eredményesen szerepeltek az OKTV- n és az egyetemi felvételi vizsgán egyaránt. Közülük sok orvos és tanár került ki, többen ma is Csepelen tevékenykednek.

Nem csak szaktárgyának volt vezető személyisége, mint munkaközösség vezető, hanem jó hatással volt fiatal kollégáira és a Jedlik Ányos gimnázium egész szellemiségére is.

Tanári pályafutása során végig osztályfőnök volt, a nevelést elsőrendű feladatnak tekintette. A nevelőmunkában is következetes, határozott és eredményes volt, hitelességét saját példájával erősítette. Pedagógiai álláspontját a szülőkkel tartott kapcsolatában is sikerrel érvényesítette, így nevelői hatása túlmutatott az iskola keretein. Egyenes, őszinte emberségével és a józanész diktálta tanácsaival nagy elismerést szerzett magának és az oktatás ügyének.

Pedagógiai pályáján nagy példaképe kollégája, dr. Vermes Miklós volt.

Példamutató oktató és nevelő munkáját az Oktatásügy Kiváló Dolgozója, a Csepeli Gyermekekért és a Csepelért Díjjal ismerték el.

Nyugdíjba vonulása után is szoros kapcsolatban maradt iskolájával, kirándulásokon, találkozókon pályakezdő kollégáink is megismerkedhettek vele.

Egész pályáját a hűség jellemezte: a családhoz, a tanítványokhoz, a munkatársakhoz és elveihez egyformán ragaszkodott. Akik ismerték, így őrzik meg emlékezetükben.

A Jedlik Ányos Gimnázium munkatársai

csepel.hu

9 hozzászólás “Nekrológ Kövesi Sándorné, Györgyi néniről, nemzedékek nevelőjéről” bejegyzésre

  1. lb szerint:

    A Jedlik honlapján ez a nekrológ miért nem olvasható?

    Se egy kép, se egy megemlékezés, mintha semmi közük se lenne a tanárnőhöz!

  2. nagyapó szerint:

    Talán azért, mert az Anati volt a zigazgató.

    Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét lop.

  3. Királyerdei szerint:

    Már Éber Imre igazgató elftás idejében is el volt hallgatva Kövesiné.
    Engem is tanított,közkedvelt tanárnő volt.
    Amúgy a Közraktár u.10-ben lakott az V.-ik emelet 4-ben.
    Nem messze Patay D.Zsiga bácsitól.

  4. lb szerint:

    nagyapó!

    Most is az Anati az igazgató? Ha nem, mi köze van a jelenlegi Jedlikhez?
    Vagy a mostani vezetés nem meri felvállalni a gimnázium korábbi tanárait?

  5. csapajev szerint:

    Nagyapó!
    Helyesen írva:….” ceterum censeo “…

  6. gilga szerint:

    lb! Nem! 2005 óta már a Bese Benő testnevelő tanár az igazgató! Zanati 6 éve ment “nyugdíjba”, akkor lett főállású mszp-s politikus, vagyis önkormányzati képviselő. Csak nagyapó elvtárs sötét, mint a vakond belső zsebe, hogy mindig kommunistázik.

  7. gilga szerint:

    Amúgy Kövesiné él még? Engem nem tanított, de sokszor láttam sürögni forogni a biológia szertárban. Akkor már csak nyugdíjas óraadóként tanított.

  8. gilga szerint:

    Ja bocsánat, most látom, hogy nem rég halt meg.

    Amúgy nagyapó! “Zanati” így írják a nevét helyesen. Mellesleg 26 évig volt igazgató, ami azért mégiscsak jelzi, hogy annyira rossz igazgató nem lehetett (ezt én is tapasztaltam, mivel oda jártam 4 évig). Az meg ki a faszt érdekel, hogy mszp-s?

  9. lb szerint:

    gilga! Itt most nem az a kérdés, hogy ki a Jedlik igazgatója – én is tudom, hogy a Bese-, hanem az, hogy a Jedlik Ányos Gimnázium munkatársai által az önkormányzat honlapján megjelentetett megemlékezés miért nem olvasható a Jedlik honlapján is?

Itt lehet hozzászólni !