Index
Tizenhétre nőtt a BKV-ügyben szereplő gyanúsítottak száma, miután a rendőrök előállították H. Iván ügyvédet, a fénymásolóügy kulcsszereplőjét. Az ő közreműködésével tüntették el később a megbízást elnyerő Optimismo Kft.-t.
A rendőrség előállította H. Iván ügyvédet, aki a gyanú szerint közbenjárt a BKV-val kötendő, fénymásolók műszaki állapotfelmérésére vonatkozó szerződés létrejöttében.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) közlése szerint az ügyvédet bűnszervezetben, bűnsegédként elkövetett, különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés megalapozott gyanúja miatt hallgatják ki a nyomozók.
A házkutatás során lefoglaltak több számítógépet, illetve papíralapú dokumentumot. H. Iván előállításával a BRFK összesítése szerint tizenhétre nőtt a BKV-ügyben szereplő gyanúsítottak száma.
A cégnél csak 1,1 millió maradt
A nyomozás eddigi adatai szerint H. Iván közbenjárt a BKV-val kötött szerződés megkötésében és a nyomásgyakorláshoz politikai kapcsolatait is felhasználta. Közreműködött abban is, hogy aláírják a hamis tartalmú teljesítés igazolásokat, aminek alapján a BKV kiutalt 19,2 millió forintot. A BKV ezt a megbízott kft-nek utalta, a cég akkori vezetője pedig a pénzt átadta egy cseh férfinak. A fénymásolók karbantartására szakosodott vállalkozás a pénzből mindössze 1,1 milliót tarthatott meg.
A Horváth, Dóczi & Lehmann Ügyvédi Iroda munkái egy korábbi újságcikkben
A cseh férfi H. Ivánnal együtt később részt vett a kft. eltüntetésében is. A BRFK szerint a fennmaradó 18,1 millió forint a BKV korábbi – a közleményben meg nem nevezett – vezérigazgatójának végkielégítését egészítette ki.
A Magyar Nemzet értesülései szerint a Horváth, Dóczi & Lehmann Ügyvédi Irodában (HDL) tartottak házkutatást. Ez az iroda látta el Hagyó Miklós volt főpolgármester-helyettes privát cégének a képviseletét.
A HDL a BKV-nak és a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt.-nek is dolgozott, 2007 óta számos megbízást kapott fővárosi tulajdonú cégektől. Az Index februári cikkében gyűjtötte össze a HDL gyors fővárosi karrierje során kötött szerződéseit.
19 millióért nézték át a fénymásolókat
Az Optimismo Kft. ügyéről elsőként a Magyar Nemzet számolt be. A cég 2007-ben vizsgálta át a BKV fénymásolóit, néhány hónappal később száz euróért átíratták két vajdasági magyar nevére. A szerződést egy óbudai ügyvédi irodában írták alá.
A BKV tavaly szeptemberben tett feljelentést az Optimismo által elvégzett fénymásoló-felmérés ügyében ismeretlen tettes ellen. Az Optimismo Kft. által elvégzett felmérési tevékenységről belső vizsgálati anyag készült, ennek eredménye alapján vetődött fel a nagy kárt okozó bűncselekmény gyanúja.
Szalainé házi őrizetbe került
A Budai Központi Kerületi Bíróság házi őrizetbe helyezte az eddig előzetes letartóztatásban lévő Szalainé Szilágyi Eleonórát, a BKV volt humánpolitikai igazgatóját, közölte a Magyar Televízió Híradója. Úgy ítélték meg, hogy már nincs szükség az előzetes letartóztatás fenntartására.
Skoda Gabriella, a Fővárosi Főügyészség szóvivője megerősítette a hírt, hozzátette: az ügyész fellebbezett a döntés ellen.
Szalainé Szilágyi Eleonórát január 9-én helyezték előzetes letartóztatásba, miután a rendőrség január 6-án őrizetbe vette a BKV volt humánpolitikai igazgatóját, aki 86 millió forint végkielégítést kapott, majd tovább foglalkoztatták a cégnél havi 1,2 millió forintért.
Forrás: Index
Az összeférhetetlenség határát súrolja, ahogy a Lakos házaspár eluralta a főváros döntéshozó és végrehajtó szerveit. Míg az SZDSZ-es férj Budapest üzemeltetéséért felel, az ügyvéd feleség óriásprojekteknél segédkezik. Most épp az a kérdés: a Lakosné által képviselt önkormányzat szándékosan bukik-e milliárdos pert a csepeli szennyvíztisztító magánkivitelezőivel szemben?
A nyári BKV-skandalum után akár természetesnek is tűnhetne, hogy az állam korrupcióellenes szervei “rárepülnek” a főváros cégeire vagy az önkormányzati óriásprojektekre. Pláne, ha a lehetséges elkövetési érték nagyobb, mint a közlekedési vállalat végkielégítettjeinek, tanácsadóinak kiszórt 3-4 milliárd forint. A Heti Válasz a minap bizonyságot szerzett arról, hogy a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (Kehi) átvizsgálta az augusztusban próbaüzembe helyezett csepeli központi szennyvíztisztító telep előkészítő dokumentumait, és hamarosan jelentésbe is foglalja a feltárt szabálytalanságokat.
A Kehi beavatkozását több tény indokolhatja. Egyfelől: a nyílt tendereztetés elmaradása, azaz a Fővárosi Önkormányzat stiklijei miatt már korábban is el kellett vonni 40 millió eurónyi uniós támogatást a Csepel-sziget északi csücskét érintő fejlesztéstől. A közel 500 millió euró összértékű – egyharmad 4-es metrónyi – projektet 65 százalékban finanszírozta volna az EU, 20 százalékban a magyar állam és 15-ben a főváros – tehát legalább három szereplőnek lehet vesztenivalója a visszaéléseken. Másrészt az új szennyvízgyűjtő rendszer a közérdeklődés fókuszába került, legalábbis amióta – a beruházáshoz kapcsolódó csatornafektetések miatt – feltúrtak több budai rakpartszakaszt. Ezzel párhuzamosan Demszky Gábor hivatala jó ideje pörgeti a pozitív kampányt. Mára minden érdeklődő tudhatja: a csepeli telep fő célja, hogy ne kerüljön tisztítatlan szenny a Dunába, vagyis hogy a város kinyílhasson a folyóra – a vízi-vízparti szabadidős tevékenységek elterjedése révén.
A Kehi-vizsgálat híre hallatán lapunk úgy döntött: beszáll a víztisztító körüli szennyes kiteregetésébe. Merthogy egyedül a nyilvánosság ereje akadályozhatja meg, hogy Budapest milliárdokat bukjon abban a december 3-án kezdődő perben, amelyet a telep francia hátterű magánkivitelezője, a Csepel 2005 FH konzorcium indított az önkormányzattal szemben. Szakértőink szerint már-már összeférhetetlen, hogy a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara mellett szervezett választottbíróság zárt eljárásában egy vezető politikus neje egyezkedik majd a főváros nevében a felperes konzorciummal (melynek tagja a Degrémont SA, az OTV France, a Hídépítő Zrt., valamint a Colas-Alterra Zrt.).
Az alábbiakban először arra keressük a választ, miként került a szennyvízügybe az SZDSZ-es Lakos Imre felesége, Molnár Judit. Ezután megvizsgáljuk, felmerül-e a gyanúja, hogy a Lakosné által fémjelzett perekben szándékosan veszít százmilliókat-milliárdokat a főváros. Zárásképpen bemutatjuk, miért szúrhatja a Kehi szemét, hogy a Főpolgármesteri Hivatal egy olyan beruházás előkészítésére hagyott jóvá 396 ezer eurót, amelyről tavaly szeptember óta tudni, hogy sosem valósul meg.
I. Ügyvédi titkok
Lakos Imre a Fővárosi Közgyűlés városüzemeltetési és környezetgazdálkodási bizottságának elnöke, valamint Bőhm András, Katona Kálmán és Hock Zoltán mellett tagja annak az SZDSZ-MDF-es kiskoalíciónak, amely nélkül nemigen tud többséget teremteni a testületben a liberális főpolgármester. A kiváló alkupozícióban lévő Lakosról az is kiderült, hogy – a nem épp fényűző életvitelt sugalló vagyonnyilatkozatai ellenére – takaros budai villába költözött, illetve havi több százezer forintért bérel egy 30 millió forintot érő BMW-t. A politikus azzal magyarázta a gyarapodását, hogy “56 évesen építkezem, élek, eladok, veszek, táplálkozom, alszom”.
Miközben Lakos befolyásos budapesti döntéshozóként tevékenykedik, ügyvéd felesége a közgyűlési határozatok végrehajtásáért felelős Főpolgármesteri Hivatal fizetett megbízottja – a családi szerepvállalással tehát bizonyosan sérül a hatalommegosztás elve. Ezt anno azért találtak ki, hogy például egy házaspár ne tudja “összehangolni” a politikai testület és a depolitizált hivatal működését. Ehhez képest Lakos Imre és Molnár Judit szerepköre területi átfedést is mutat. Míg előbbi minden városüzemeltetési témát ismer, utóbbi az üzemeltetéssel járó óriás-közbeszerzéseknél, peres eljárásoknál (például a csepeli szennyvíztisztító ügyében) látja el Budapest jogi képviseletét.
Úgy tudjuk, Molnár 2006 óta nettó 20,5 millió forint megbízási díjat vett fel a fővárostól, de – a 4-es metróhoz nyújtott szakértői támogatás fejében – az önkormányzati tulajdonú BKV Zrt.-től is kapott 8,5 milliót. A nevét viselő ügyvédi iroda a szerelvények majdani fogadóállomásaként működő kelenföldi járműtelep telekrendezése tárgyában képviseli a közlekedési vállalatot – ami “a látszatra sem adunk” minősített esete. Férje ugyanis amellett, hogy a városüzemeltetési bizottság elnökeként kvázi felügyelője a metróprojektnek, a XI. kerület alpolgármestere is; a kelenföldi telek pedig Újbudához tartozik.
II. Puha érvek
A Csepel 2005 FH konzorcium egy 2005 decemberében kelt vállalkozási szerződés alapján kezdte el – a Demszky Gábor-féle városvezetés megbízásából – a központi szennyvíztisztító kivitelezését. Idén augusztusban elindult a telep próbaüzeme, de az örömbe üröm is vegyült. A franciák keresetet nyújtottak be a főváros ellen, mert szerintük jelentős késedelmet szenvedett “az alperes feladatát képező régészeti feltárások végrehajtása”. A per alapja mondvacsináltnak tűnik, pláne, hogy a nagy mű végül időre elkészült. A konzorcium ennek ellenére 3,9 millió eurós kártérítést, másrészt 140 nap utólagos határidő-hosszabbítást követel, ami csakis azt jelentheti, hogy a franciák pénzt kérnének a közel öt hónapos csúszás elkerülése érdekében tett állítólagos erőfeszítéseikért is.
A december 3-án kezdődő választottbírósági eljáráson tehát alsó hangon is 4-5 milliárd forint a tét; a főváros érdeke pedig nyilván a kártérítési összeg leszorítása lenne. Ennek megfelelően az önkormányzat háttérintézménye, az Enviroduna Kft. kőkemény válasziratot fogalmazott a franciák keresetére. Ám Lakos felesége mint a Budapest képviseletében eljáró ügyvéd mégsem ezt, hanem egy “puhább” ellendokumentumot címzett a bíróságnak (noha korábban a főváros szakemberei már az előbbivel azonosultak). Ráadásul Molnár Judit verzióját a beadás előtt nem láttamozhatta a helyhatóság közműügyosztálya, tehát a Főpolgármesteri Hivatal kiszolgáltatta magát egy bennfentes külsősnek.
A helyzet drámaiságát leginkább egy beszédes elírás bizonyítja: a Molnárféle bírósági beadvány – lapunk birtokában lévő – őspéldányának végén a főváros ügyvédje felcserélte az alperesi és a felperesi szereplőket. Vagyis egy felületes olvasó akár azt is gondolhatná: a dokumentum összeállításakor Molnár Judit maga sem tudta, hogy éppen magyar vagy francia érdekeket képvisel.
Miért bátorkodtunk az Enviroduna válasziratát kőkeménynek, Molnárét pedig puhának minősíteni? A Heti Válasz három jogászt kért fel, hogy elemezze a két dokumentumot, s mindegyikük arra jutott: az előbbi fogalmazvány alapjaiban rengetné meg a konzorcium keresetét, az ügyvédi papírosba viszont kódolva van a bukás lehetősége.
Szakértőink érvelése azonban csak akkor érthető, ha felvázoljuk a december 3-i választottbírósági fordulóhoz vezető állomásokat. A főváros és a konzorcium által szignált szerződés értelmében a felek közötti vitás kérdésekben (ilyen lehet a régészeti feltárás elhúzódásából adódó konfliktus) egy döntnök határoz, akit – konszenzusos személy hiányában – a Magyar Tanácsadó Mérnökök és Építészek Szövetségének elnöke jelöl ki. Nos, ez a döntnök 2008 szeptemberében a Csepel 2005 FH konzorciumnak adott igazat régészetügyben. Információink szerint ezután beindult a nagypolitikai alkufolyamat, és a felek kezdtek belenyugodni, hogy a főváros 2,5-3 milliárd forintnyi euróval “kárpótolja” majd a franciákat. Ám a Főpolgármesteri Hivatal szakmai stábja továbbra is legfeljebb félmilliárd forintos kártalanítást tartott jogszerűnek – így került a szennyvíztisztítóügy a választottbíróság elé. Ez a fórum pedig már alkalmasnak bizonyulhat arra, hogy a franciák kvázi jogerőre emeltessék a nekik kedvező döntnöki határozatot. (Miután a választottbírósági eljárás nem nyilvános, és a 2010-es önkormányzati voksolásig bizonyosan eredménnyel zárul, ennél tökéletesebb terepet nemigen lehetne találni a konzorcium pótkielégítésére. Tehát arra, hogy a főváros milliárdokat toljon ki közbeszerzés nélkül olyan cégnek vagy cégeknek, amelyekkel a nagypolitika is rokonszenvezik.)
A várható perbeli bukást azzal lehetne elkerülni, hogy Molnár Judit befogadja az Enviroduna “gyilkos” érvekkel dolgozó dokumentumát. Ez az irat ugyanis bizonyítja, hogy a franciáknak kedves döntnök sem a mérnök-, sem az építészkamarának nem tagja, tehát nem hozhatott volna szakértői határozatot. Az Enviroduna anyaga azt is leszögezi: miután a konzorciumnak nem volt hatályos és elfogadott kivitelezési ütemterve, utólag nem állapítható meg, volt-e olyan vállalkozói tevékenység, amit akadályozott a régészeti feltárás.
Úgy tudjuk, a fenti aggályokat már megismertette Demszky Gáborral a Fővárosi Közgyűlés pénzügyi és közbeszerzési bizottságának tagja, Wertán Zsolt Zoltán is. A kereszténydemokrata képviselő szerint a főpolgármesternek személyesen kellene kiállnia Budapest érdekei mellett a választottbírósági tárgyaláson, hiszen “milliárdos anyagi hátránnyal járhat, ha az ügyvéd nem a per megnyerésére, legfeljebb köztes megoldásra” törekszik.
A csepeli szennyvíztisztító körüli alkudozás nem példa nélküli a fővárosban. Ugyancsak a perbeli megegyezés modelljét készül alkalmazni az önkormányzat az Orczy-kert esetében. A VIII. kerületi ingatlanegyüttes “városligetté” tételét jelenleg akadályozza, hogy a volt buszgarázs területén nem fejeződött be a környezeti kármentesítés. A rehabilitációt végző vállalkozó ugyanis állítólag nettó 353 millió forintban végzett pótmunkát – ám ezt az összeget a Főpolgármesteri Hivatal közbeszerzési referatúrája nem engedte kifizetni. A politika azonban ismét közbelépne: bár még nincs kitűzve a pótmunka megfizetése iránt indított per tárgyalása, máris elkészült az a határozati javaslat, amely megnyitja az utat a perbeli megegyezés, vagyis a 353 millió trükkös kifizetése előtt. Ehhez persze szükség lesz a Lakos Imre vezette városüzemeltetési bizottság jóváhagyására – de a döntést megkönnyítheti, hogy az ügyben eljáró Molnár Judit máris megkezdte a konzultációt az “ellenfél” ügyvédjével.
III. És a ráadás
Az Orczy-kerti kitérő után visszaérkezünk a szennyvíztisztítóhoz – merthogy a csepeli beruházás gyanút keltő alprojektjeinek száma nem egy és nem kettő. Ugyan Lakosék érintettsége a fentieken túl nem bizonyítható, a Fővárosi Önkormányzat több galibát is okozott az elmúlt időszakban, s ezek ára százmilliókban mérhető. A legszembeötlőbb történet a következő: a Főpolgármesteri Hivatal 2007 áprilisában szerződést kötött két kft.-vel – 400 ezer euró értékben – a központi szennyvíztisztítóhoz kapcsolódó komposztálótelep tervezési és közbeszerzési előkészítő munkáinak elkészítésére. Nem volt vitás: a tisztítóban keletkező rothasztott szennyvíziszapot valahol el kell helyezni – fogadóállomás gyanánt a távoli XVIII. kerület egyik telepét nézték ki a “szakértők”. E döntést 2008 elejétől támadták a helybéliek, sőt tavaly októberben már az Európai Bizottság is az ésszerűtlen projekt átgondolására hívta fel a főváros figyelmét. A közgyűlés vette az ukázt: lefújták a komposztálóépítést.
Ennek ellenére a Közbeszerzési Értesítőben nemrég megjelent, hogy a telep előkészítő munkáira a főváros már kifizetett nettó 396 ezer eurót, ami az eredetileg kalkulált összeg 99 százaléka. Vagyis Magyarország az átgondolatlan tervezés miatt “elszórakozott” 110 millió forintot. A Főpolgármesteri Hivatal közműügyosztálya most azzal vigasztalja a Heti Válasz olvasóit, hogy “az Európai Számvevőszék a komposztáló előkészítésével összefüggő szerződések elszámolhatóságát nem kérdőjelezte meg” – vagyis, ha minden igaz, részben uniós pénzt dobtunk ki az ablakon. Vagy mégsem? Információink szerint a készülő Kehi-jelentés vitatja a fenti költség EU-s elszámolhatóságát, sőt a kormányellenőrök a korábbi évek szabálytalanságai miatt elvont 40 millió euró után további hatmillió eurónyi “korrekcióval” számolnak. Ez pedig azt jelenti, hogy ha minden rosszul megy, a főváros a csepeli beruházáson 18 milliárd forintot bukhat; ötmilliárdot a francia kivitelezők elleni perben és 13-at (azaz 40+6 millió eurót) az eddigi “apró” közbeszerzési szabálytalanságok miatt.
A jognak asztalánál
Nem Lakos Imre az egyetlen politikus, aki közel engedte a budapesti kasszához a maga “csókos” ügyvédi érdekeltségét, vagyis Molnár Judit irodáját. A főpolgármester-helyettesi megbízatásáról a két hete lemondott Hagyó Miklós például három önkormányzati tulajdonú céghez (a BKV-hoz, a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt.-hez és a Fővárosi Közterület-fenntartó Zrt.-hez) hagyta “bebetonozódni” kedvenc jogászcsapatát. Ennek eredményeképpen a Hagyó üzletemberi előéletéhez kötődő – s a szocialista politikus tulajdonában lévő Wirtass Kft. képviselőjeként is jegyzett – Horváth, Dóczi & Lehmann Ügyvédi Iroda az elmúlt három évben 229,5 millió forinthoz jutott a fővárostól.
Kis hazánkban nincs olyan vállalat ahol ne lehetne a korrupció nyomait felfedezni. Mindenhol művelik, az államitól a magánig, csak a mértéke kérdéses. A cégeltüntetések, eladások művelése meg már régóta (mióta is?) rutinmunka. Még jó, hogy az erő sötét oldala és a nemzeti oldal is ha kell előszeretettel kellő rutinnal, lelkiismeretfurdalás nélkül alkalmazza. Tudom, nincsennek korrupt pártok csak korrupt politikusok.
Tök véletlenül Csepelen is mocorog egy Lehmann nevű emberke, aki az MSZP-t soha nem bántja, holott jobbikos. Csak nem a kedves család az itt nevezett? Nem túl gyakori a név.
…és Demszkyt, aki “természetesen” nem tudott semmiről, mikor láthatjuk vezetőszáron?????? a többi szociról már nem is szólok!
Nyugger:
Úgy gondolod, hogy ezzel együtt kéne tudni élni?
Hát én meg úgy gondolom, hogy rács mögé minden csaló, korrupt, tolvaj gazemberrel – párttól és felekezettől függetlenül.
Van ahol a párttövények felülírták a köztársaság törvényeit, tragédia lett belőle. Lásd: Csepel, 2009. január 7.
“… rács mögé minden csaló, korrupt, tolvaj gazemberrel – párttól és felekezettől függetlenül.”
Szívemből szóltál kispajtás!
Teljesen egyetértek az előttem szólókkal. Sajnos gyakran előfordul, hogy ha egy ember vezető pozícióba kerül, úgy gondolja, bármit megtehet. Ennek csak erős törvényekkel, szigorú ellenőrzésekkel és nagyon szigorú felelősségrevonással lehetne (szerintem) elejét venni a jövőben.
A Lehmann név pedig nem is ilyan ritka. Az előbb megnéztem az egyik közösségi oldalon, ahol sec perc alatt 159 személyt adott ki a rendszer.
A primitívség netovábbja a nevek hasonlósága alapján valakit megvádolni valamivel, ha Lehmann Viktornak tényleg köze lenne a fenti ügyvédi irodához, akkor símán beperelné Manitut, illetve a csepelinfót, ha nem adná ki az adatait, mint Bolgár úr a nevezetes Krupina fivérek ügyben, jogerősen fizethet most 2 Millió forintot!!! Azt a világot akarjátok, ahol visszafejtjük a neveket? Hát rajta, de utánna jön a bőrszín és az előbőr szerinti megkülönböztetés is!!! Manitu nem ti nyertetek, hanem a Fidesz, ne legyetek már annyira elszállva magatoktól! Osztozzatok a sikerben a sok szoci szavazóval is, akik most a Fideszre szavaztak.
Vátesz, te megint csak vagdalkozol. A Lehmann egyáltalán nem gyakori név Magyarországon. Én most hallottam róla másodjára. Ezért is tettem fel a költői kérdést, hogy nem-e véletlenül családtag az ügyvéd úr (vagy elvtárs).
Az meg tény, hogy a csepeli Jobbik MSZP-barát.
Sokan imádják a Lehman nevet mostanában úgy 2008 szeptember-októbere óta (Lehman Brothers Holdings Inc.)!
Manitu, szokásos liberális kettős mércét használod. Kövér Lászlónak természetesen semmi köze a testvére, Kövér Szilárd üzelmeihez, de Lehmann Viktornak köze van valamihez, amihez még a rokonságát sem bizonyítottad, meg ha úgy is lenne, akkor a Kövér párhuzam nem érvényes? Az utolsó mondatod színtiszta hazugság, mert állítasz valamit, amit nem bizonyítol. Követed Gordon példáját, aki azt hiszi az itteni seggnyalásával kiérdemelhet egy helyet a csepeli Fidesz frakcióban, miután ketten országgyűlési képviselők lettek? Nektek 68%-os képviselet is kevés hogy elégedettek legyetek, hogy még mindig a Jobbikot baszogatjátok? Nem az ügyeket kellene felgöngyölíteni, amiket aztán a Fidesz igérete szerint elszámoltatna? Ideje lenne felkötni a gatyát a szimpatizánsoknak is, mert a Fidesz tagság kevés az ilyen igéretek megvalósításához? Vagy ti csak addig vagytok fideszeszesek amíg pofázni kell? Aztán majd hogy számoltok el magatokkal, ha a Fidesz nem tudja beváltani az igéreteit. Ti csak gyepáljátok a Jobbikot, rajtuk aztán nincs mit elszámoltatni, s közben a szocik meg jót röhögnek magukban. Jó lenne már ha Németh Szilárd kihirdetné végre, a polgárháborúnak vége, most a munka következik, every hand on the deck! Olyan jól elvoltatok a szocikkal a lövészárok háborúval, hogy most azt a Jobbikkal akarjátok folytatni, nem fog menni, mert nekik más a dolguk. A tetű életbe, tenni kell, mégpedig az országot rendbe! Még én is életre keltem, pedig áttétesen daganatos beteg vagyok. Uraim! A magyar nép kinyilvánította, hogy milyen hatalmat akar, erős magyar vezetést, erős magyar ellenzékkel. A szarházi zsebtömőket nem elég kidobni a hatalom sáncai mögül, el is kell őket számoltatni, különben mindig lesznek újabb szarházi zsebtömők!
Kövér Szilárd rokona Németh Szilárdnak, névrokona. 😉 Bizony-bizony sok a baj ezekkel a Szilárdokkal… Szilárd véleménnyel vagyok róluk. Szilárdulnak a Fidesz kormányzási elképzelései is -úgy látom. 🙂
zed: csak a szokásos hülyeséget írja! Ha olyan frankó gyerek vagy, írd már meg légyszíííííííí, hol van a nagy haverotok, Hagyó Miki? miért nem vonták még be az útlevelét? Még mindig nagyon enyhén bánnak a bírák elvtársaiddal, lanyha büntetés, házi őrizet stb.
De, remélem, lesz ez még kínosabb is!!!!!!! miért arról győzködöd a nemzeti oldalt, hogy ti mindent szuperul csináltatok?? ja, mert hogy látszik az ország állapotán??????
Most olvasom a kitűnő pártvezér megszólalását” a vezetőknek menni kell” ! a többi szoci elvtárs meg csak kussol, még csak fel sem háborodik( mint Öszödön), mert tudják, hogy gyf nélkül nem sikerült volna szétlopni az országot.
nem csak nekik, hanem az egész szoci/libsi bagázsnak menni kell, nincsen rájuk igény!
elég volt!
Kedves Vátesz! Jobbulást kívánok!
Köszönöm Vica! Most jó lett a PET-CT-m, pedig már azt hittem harmadszorra is műtétre és kemóra kell mennem. Most igyekszem úgy venni, hogy javulóban van az egészségem, ha a Teremtő úgy akarja, akkor nekem még valami dolgom van itt. Akkor is ha némelyek ennek nem örülnek.
Kedves Vátesz!Csatlakozom Vicához:Jobbulást!
Mikor írják már ki a közbeszerzési pályázatot az új börtön építésére?
Nehogy kiszaladjanak az időből!
Még fel is kell azt építeni, hogy ezek elférjenek valahol…
Kedves Vátesz!
Szerencséd, hogy jó orvos(ok)hoz kerültél, és hajlandóak akár többször is megműteni. Az édesanyámnak azt mondta az orvoskonferencia úgy két éve a Péterfyben, hogy akkor lesz megműtve másodszor, ha önmagát megműti. Augusztusban temettük…
Jobbulást Vátesz!